Jak wyświetlić źródło w przeglądarce Androida?


156

Czy istnieje sposób na przeglądanie źródłowego kodu HTML w przeglądarce internetowej Androida?

Odpowiedzi:


69

Możesz użyć alertmetody Javascript do zwrócenia kodu źródłowego, wpisz go w pasku adresu:

javascript: alert(document.getElementsByTagName('html')[0].innerHTML);


3
początkowo miałem wątpliwości, że schemat javascript: URI będzie działał w przeglądarce Androida, ale wydawało się, że działa w mojej przeglądarce 2.1. Nie ma jednak podświetlania składni i nie można skopiować tekstu, więc nie jest to zbyt użyteczne w przypadku długich stron HTML.
Lie Ryan,

1
Nie działa dla mnie! Emulator zawsze dodaje przedrostek http: // i otrzymuję witrynę nie znalezioną przez Google.

1
Chrome na Androida pokazuje tylko około 50 linii.

Nie działa w przeglądarce Firefox dla Androida.
Aaron Franke,

256

W przeglądarce Firefox lub Chrome na Androidzie można wyświetlić źródło, poprzedzając adres URL w pasku adresu znakiem „ view-source:”, tj. „ view-source:http://google.com”.


4
Świetne rozwiązanie. Generuje nawet kolorowanie składni (przynajmniej w Chrome) i pozwala kopiować kod źródłowy do schowka.
Jpsy

2
W przeglądarce Firefox na Androida jest dodatek, który pozwala za każdym razem wyświetlać kod źródłowy bez prefiksu adresów URL, wystarczy kliknąć pozycję „Wyświetl źródło” z menu aplikacji, a zobaczysz kod źródłowy aktualnie otwartej strony internetowej. Dodatkiem jest View Source Mobile
Francisco Alvarado,

6
Jako bookmarklet:javascript:document.location='view-source:'+document.location;
Benjamin Oakes

3
Ta odpowiedź powinna zostać poddana większemu głosowaniu i wybrana jako poprawna.
Fred Thomsen

1
Działa to również w Firefox i Chrome w systemie Linux i Windows, prawdopodobnie w systemie macOS
Motte001

29

Poszukaj aplikacji o nazwie Wyświetl źródło internetowe na rynku i zainstaluj ją.

Następnie podczas przeglądania otwórz menu i dotknij „udostępnij”, z wyświetlonej listy wybierz opcję Wyświetl źródło internetowe.


Keith - ty ROCK man .. uratowałeś mój @ss .. nie mogłeś zrozumieć, dlaczego mój film nie jest osadzany, ale przy pomocy tego narzędzia mogłem zobaczyć po źródle, że kod nie został uwzględniony przez serwer .net

2
Link do aplikacji: market.android.com/details?id=com.jamesob.vwsource właśnie wypróbowałem, wygląda dobrze. Bez podświetlania składni, ale spełnia swoje zadanie. Umieszcza źródło w normalnym polu tekstowym, co oznacza, że ​​możesz z niego łatwo skopiować tekst.
GAThrawn

7

Aplikacja wymieniona w tej odpowiedzi nie była aktualizowana od 2009 roku.

Możesz wypróbować VT View Source .


1
Ma podświetlanie składni i jest bardzo łatwy w użyciu. Działa z domyślną przeglądarką Androida i Chrome. Najnowszy Firefox dla Androida ma własne źródło wyświetlania, więc nie potrzebuje tego.
Ezward,

6

Innym narzędziem, które jest przydatne do oglądania źródła i modyfikując je na żywo, w Firebug / Web Inspector podobny sposób, jest weinre zdalny debugger.


ta odpowiedź kołysze się.
IAmDeveloper,

5

Utwórz nową zakładkę (bookmarklet) w Mobile Chrome za pomocą:

Nazwa: Wyświetl źródło (vs)

URL: javascript:document.location='view-source:'+document.location; void(0);

Teraz, gdy jesteś na stronie, dotknij pola adresu i zacznij pisać: vs.Zakładka powinna się pojawić, kliknij ją i jesteś gotowy.3

Jeśli chodzi o debugowanie (z twojego komentarza wygląda na to, że tak jest), jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie rozszerzenia przełącznika agenta użytkownika dla przeglądarki Firefox lub Chrome na pulpicie. Zmień klienta użytkownika na Androida, a otrzymasz mobilną wersję witryny, ale ze wszystkimi źródłowymi i debugującymi narzędziami, do których jesteś przyzwyczajony.


2

możesz przechwycić źródło do swojej powłoki lub pliku tekstowego, jeśli używasz emulatora, co jest bardzo przydatne do programowania. Aby to zrobić, musisz zainstalować Android Developer Tools, który jest dostarczany z adb. Uruchom emulator, a następnie z poziomu powłoki systemu operacyjnego uruchom polecenie:

adb logcat browser:V *:S

Spowoduje to wyświetlenie wszystkiego z aplikacji przeglądarki na emulatorze i pominie wszelkie inne komunikaty dziennika. Stamtąd wszelkie komendy javascript console.log zostaną przechwycone przez adb i dane wyjściowe do wyświetlenia. Tak więc, jeśli używasz JQuery, możesz dodać to do swojej strony i wyświetli html całej strony do dziennika:

$(document).ready(function(){console.log($('html').html())});

Spowoduje to wyświetlenie wszystkiego w tagu HTML na stronie do dziennika.

Możesz przechwycić dane wyjściowe swojego dziennika (używając BASH, przynajmniej nie mogę rozmawiać z innymi powłokami) za pomocą:

adb logcat browser:V *:S > log.txt

teraz wszelkie dane wyjściowe dziennika są zrzucane do pliku log.txt. Jest to bardzo przydatne w przypadku kodu HTML o wartości całej strony, ponieważ można go przeszukiwać tak, jak w przypadku każdego innego dokumentu tekstowego.

Jeśli chcesz pobrać konkretny fragment strony zamiast całej rzeczy, możesz określić tę część strony zamiast tagu HTML w swoim JQuery, więc jeśli chcesz spojrzeć na pojedynczy div, który ma klasę / identyfikator skojarzony z nim (w tym przykładzie ma klasę o nazwie „inspect-me”), możesz zmienić JQuery na:

$(document).ready(function(){console.log($('div.inspect-me').html())});

1
Chociaż może to działać dobrze, pytanie zostało zadane w przeglądarce internetowej Androida - nie z . Zdobycie źródła za pomocą komputera ma znacznie prostsze sposoby - jak np. Naciśnięcie Ctrl-U w Firefox;)
Izzy

2

Jeśli używasz przeglądarki Opera, wpisz to w pasku adresu, pamiętaj, aby usunąć http i inne rzeczy, a następnie wpisz:

server:source

w adresie strony, którą otworzyłeś.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.