Przeciągnij, aby zmienić trasę w Mapach Google


12

W internetowej wersji Map Google możemy użyć „przeciągnij i upuść”, aby uzyskać niestandardową trasę:

przeciągnij i upuść znacznik trasy

Jak możemy to zrobić w Mapach Google na Androida? Próbowałem przeciągnąć, ale to nie działa. Zapewnia kilka alternatywnych tras, ale żadna z nich nie jest tym, czego chcę.

Odpowiedzi:


6

Nie możesz przeciągać punktów na trasie danej mapy Google Maps dla Androida, możesz zamiast tego przeciągać miejsca odlotów i przylotów „A / B”. Przeciąganie punktów na trasie jest rzeczywiście bardzo interesującą funkcją, ale nie jest jeszcze dostępna w Mapach Google na Androida.

Możesz przeciągać znaczniki, wykonując:

(w razie potrzeby kliknij obrazy, aby uzyskać większy wariant)

 1. Otwórz Mapy Google i dotknij ikony „Kierunek”:

  Zrzut ekranu

 2. Wybierz „Moja lokalizacja” lub punkt na mapie:

  Zrzut ekranu

 3. W przykładzie wybrałem punkt na mapie:

  Zrzut ekranu

 4. Ten sam krok z miejscem docelowym:

  Zrzut ekranu

 5. Dotykasz gdziekolwiek chcesz punkt na mapie:

  Zrzut ekranu

 6. Naciśnij przycisk, aby wyznaczyć trasę:

  Zrzut ekranu

 7. Gdy zobaczysz na ekranie zielone znaczniki wyjazdu / przyjazdu, możesz po prostu dotknąć i przytrzymać, aby przeciągnąć je w inne miejsca. Trasa zostanie automatycznie zaktualizowana do nowych lokalizacji.

  Zrzut ekranu


Dzięki, ale jak mogę przeciągnąć miejsca wyjazdu / przyjazdu? To nie działa na moim telefonie.
Yang

Odpowiedź zaktualizowana o instrukcje krok po kroku, btw, mój telefon jest w języku hiszpańskim.
unmultimedio

Myślę, że nowa wersja Map jeszcze tego nie obsługuje. Mam przyciski A, B, ale nie mogę przytrzymać i przeciągnąć. W każdym razie dziękuję za odpowiedź.
Yang

4
Uwaga : obecnie Mapy Google były aktualizowane wiele razy, a ta odpowiedź nie odzwierciedla obecnego interfejsu / logiki.
Andrew T.

1
Wygląda na to, że to nadal nie jest możliwe :(
Mint

7

Doszedłem do wniosku, że jedynym sposobem na obejście braku możliwości przeciągnięcia i zmiany trasy w aplikacji Mapy Google na Androida jest dodanie wielu miejsc docelowych. Tak to robisz (według wsparcia Google, z dodanymi moimi KOREKTAMI)! ;)

Dodaj wiele miejsc docelowych: otwórz mapy aplikacji Mapy Google. Wyszukaj miejsce docelowe lub dotknij go na mapie. W prawym dolnym rogu dotknij niebieskiego koła. Pokaże samochód, autobus, rower, taksówkę lub osobę idącą. Rozpocznij nawigację. W prawym dolnym rogu kliknij małą ikonę z trzema kropkami w kolumnie i „szukaj wzdłuż trasy”. Następnie „wyszukaj więcej miejsc”. Pasek wyszukiwania pojawi się u góry i będziesz musiał wpisać skrzyżowanie, w którym chcesz się zatrzymać lub „objechać”. Możesz także dodać określone miejsce, na przykład restaurację. Po wyświetleniu kliknij lokalizację na mapie, a następnie „dodaj stop” w prawym dolnym rogu. Teraz zmieni trasę, aby uwzględnić ten postój po drodze! PRESTO! :)

Uwagi:

Możesz (EDYTOWAĆ: MUSISZ być w stanie) dodać do 9 przystanków (ale jeszcze tego nie rozgryzłem, ponieważ nie pozwoli mi to dodać więcej niż JEDEN STOP)! Wskazówki dojazdu do wielu miejsc docelowych lub punktów pośrednich nie są dostępne dla transportu publicznego ani przejażdżek. Aby zmienić kolejność postojów, znajdź miejsce docelowe, które chcesz przenieść, a następnie dotknij i przytrzymaj Zmień kolejność, a następnie przeciągnij miejsce docelowe. Możesz wyszukiwać miejsca na trasie.

MAM NADZIEJĘ, ŻE TO POMOŻE! „SZCZĘŚLIWE MAPOWANIE !!” :RE


1

Jeśli korzystasz z przeglądarek obsługujących „żądanie strony na komputery” (np. FireFox), otwórz Mapy Google i poproś o nie. Zostaną wyświetlone wszystkie normalne elementy sterujące komputera, w tym przeciąganie trasy.


1
Potrzebuję go w aplikacji Mapy, ponieważ chcę korzystać z trasy do nawigacji.
Yang

1

Zaktualizuj swoją aplikację Google Maps na Androida, teraz ma opcję dodawania przystanków. Możesz dodać tyle postojów, ile chcesz. Następnie naciśnij przycisk kierunku, aby wyświetlić alternatywne opcje tras w kolorze czarno-szarym, w którym możesz dotknąć i wybrać. Uczynione prostym. :-)


0

Opcją byłoby wytyczyć trasę na pulpicie, a następnie udostępnić ją sobie przez e-mail, a następnie otworzyć link, gdy będziesz gotowy z niego skorzystać.


0

Cóż, nigdy wcześniej nie odpowiedziałem na pytanie online, ale tutaj nic nie idzie. Prawie wszystko, co musisz zrobić, to zacząć od swojej lokalizacji, a następnie nacisnąć trzy pionowe kropki obok miejsca, w którym jest napisane „Twoja lokalizacja”, a następnie kliknąć „Dodaj przystanki”. Następnie będziesz mógł dodawać przystanki tam, gdzie będziesz ich potrzebować. Wierzę, że możesz dodać do 9 przystanków (najbardziej potrzebowałem 4, więc nie cytuj mnie). Ta funkcja jest dla mnie bardzo pomocna, jeśli jesteś pewny, dokąd zmierzasz, ale nie w 100% pewien, jak ja, gdy wybierasz się w dowolne miejsce w odległości ponad 30 minut. Naprawdę mam nadzieję, że to pomaga !! :)0

Ostatnio mam sytuację, gdy trasa Map Google nie była optymalna, ale chcę ją zmienić i zapisać na telefonie. Właściwie jedynym sposobem, w jaki mogłem to zrobić za pomocą aplikacji Google, było tylko za pomocą Moich map https://www.lifewire.com/make-custom-route-on-google-maps-4126536, a następnie otwórz aplikację Android Moje mapy i moją niestandardową mapę . Nie dość łatwy sposób :)


To ciekawy pomysł, ale wydaje się, że wymaga więcej pracy niż dodawanie dodatkowych postojów bezpośrednio w aplikacji Mapy.
Dan Hulme,

-2

Możesz przeciągnąć i zmienić trasę. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy białe kółko i wybierz „Dodaj opis”. Następnie białe kółka stają się ruchome. Teraz przyzwyczajenie się do tych zmian wymaga czasu, ale jedną wskazówką jest to, że jeśli chcesz wybrać prostszą trasę niż trasa z zakrętami i zakrętami, po prostu przeciągnij okrąg na krętej trasie na prostą, ale pamiętaj, aby upuścić ją na prostszej ścieżce niż na skrzyżowaniach. W ten sposób nie będzie innego wyjścia, jak zrównanie go tylko z prostą trasą.

Mam nadzieję, że to jest pomocne.


2
OP pyta, jak to zrobić na Androidzie (który nie ma „kliknięcia prawym przyciskiem”). Wiedzą już, jak to zrobić na komputerze stacjonarnym.
Stephen Schrauger
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.