Zainstaluj 4.3 (OTA) na zrootowanym Nexusie 4 (CWM + zapasowy ROM, jądro)


20

Używam Androida 4.2.2 na moim Nexusie 4. Jest zrootowany i mam zainstalowane odzyskiwanie ClockworkMod, ale ROM i jądro są dostępne. Otrzymałem aktualizację OTA do wersji 4.3 i chciałbym ją zainstalować, ale nie powiodła się. (Z komunikatem, że CWM nie może zweryfikować podpisu. Pamiętam, że poprzednia OTA działała i myślę, że musiałem ponownie rootować, ale to było łatwe.)

Jak mogę uzyskać aktualizację zapasów 4.3 na mój telefon, zachowując root i CWM, a zwłaszcza wszystkie moje dane? Świetnie byłyby instrukcje krok po kroku.

Jestem też ciekawy, jaki jest techniczny powód, dla którego aktualizacja się nie instaluje?


Aktualizacja: znalazłem tutaj instrukcje , ale one nie działały dla mnie. Podczas stosowania update.zip otrzymuję następujący błąd z CWM:

Installing: /sdcard/0/update.zip
Finding update package...
Opening update package...
Installing update...

Warning no file_contextsVerifying current system...

assert failed: apply_patch_check("/system/bin/app_process", "76c3a9a7a6d400a9ff3e4db391327daa33aa0663", "2a221441bf06f2618aa6c35ae0cade13bd4f6e1b")
E:Error in /sdcard/0/update.zip
(Status 7)
Installation aborted.

Aktualizacja 2: Zapomniałem, że wypróbowałem Xposed jakiś czas temu. Najwyraźniej ten zmodyfikowany / system / bin / app_process. Usunąłem go, uruchamiając Instalator Xposed , a następnie wybierając „Odinstaluj (przywróć proces_procesu)” i (prawdopodobnie nie jest to konieczne) „Oczyść (całkowite usunięcie frameworka)”. Zrobiłem jeden pełny restart, a następnie ponownie uruchomiłem tryb odzyskiwania, aby kontynuować aktualizację. Ale teraz zawiesza się, ponieważ plik „build.prop” został zmodyfikowany (nie pamiętam, aby to zmienić). Zastanawiam się, czy istnieje sposób na flashowanie nowych plików systemu operacyjnego (nie łatek), zastąpienie jakichkolwiek modyfikacji, ale zachowanie wszystkich ustawień i plików użytkownika ...

Odpowiedzi:


17

Wygląda na to, że „/ system / bin / app_process” został zmodyfikowany, więc nie pasuje do wymaganego podpisu. Istnieją dwa sposoby, aby to naprawić, albo pobierz kopię pliku zapasowego z innego telefonu / romu lub sflashuj obraz fabryczny do wersji 4.3

Edycja: Po przeczytaniu „aktualizacji 2” brzmi to tak, jakbyś chciał opcji obrazu fabrycznego opisanej poniżej.

AndroidPolice ma tutaj przewodnik krok po kroku . Powtórzyłem kroki na wypadek śmierci strony:

Pobierz pełny obraz fabryczny Occam , który obejmuje pełny system, bootloader, odzyskiwanie, jądro (boot.img) i radio. Dla tych komponentów to czysta tablica - będą migać czysto nad wszystkim, co masz teraz.

Zamiast używać dołączonego skryptu o nazwie flash-all, rozpakujesz archiwum tgz (tar / gz), a następnie również zawarty w nim zip. Spowoduje to umieszczenie wszystkich składników w jednym folderze:

Postępuj zgodnie z doskonałym przewodnikiem tutaj i pamiętaj, aby pominąć krok D10, który zastępuje dane użytkownika. Oto polecenia, które będziesz wykonywać, w celach informacyjnych:

  1. adb restart bootloader
  2. program ładujący fastboot flash bootloader * .img
  3. fastboot reboot-bootloader
  4. radio flash fastboot radio-mako-m9615a-cefwmazm-2.0.1700.84.img
  5. fastboot reboot-bootloader
  6. system flash Fastboot system.img
  7. fastboot flash boot boot.img
  8. pamięć podręczna formatu fastboot
  9. ponowne uruchomienie Fastboot

Uwaga: Zamiast rozpakowywać obraz * .zip i flashować system i uruchamiać ręcznie, możesz faktycznie wykonać aktualizację obrazu szybkiego uruchamiania * .zip - to nie usunie danych (przekazałbyś flagę -w, gdybyś chciał, aby tak się stało), ale przywróci przywracanie do stanu początkowego, jeśli korzystasz z niestandardowego. Następnie możesz przywrócić go z powrotem lub po prostu użyć powyższych poleceń. Tak czy inaczej, wynik będzie taki sam.

Będziesz wtedy musiał ponownie zrootować (nie ma obecnie możliwości przejścia z wersji 4.2.2 do 4.3, utrzymując root w tym momencie), wykonując czynności opisane w tym wątku (nie będę łączył się z samym plikiem, ponieważ jest on aktualizowany jako / gdy zostaną znalezione problemy).


Nie widzę żadnego pliku boot.img dla aktualizacji 4.3 Nexusa 4, którą pobrałem. Mam bootloader.img, image.zip i radio.img. Gdzie jest boot.img?
anon58192932,

1
Musisz również rozpakować plik image.zip. boot.img i system.img tam są.
bmdixon,

Zrezygnował z próby ręcznego flashowania ich po tym, jak pierwszy boot utknął. Wyodrębniłem obraz fabryczny do katalogu ADB i uruchomiłem „flash-all.bat”, a potem uruchomił się zaraz po raz pierwszy. Flash-all.bat robi nieco więcej niż powyższa procedura.
anon58192932,

2

Natrafiłem na ten sam problem. W końcu pobrałem plik 4.2.2, sflashowałem go (również rootowanie mojego telefonu), a następnie zainstalowałem aktualizację OTA.


1
Czy wiesz, gdzie można pobrać podstawowy system operacyjny (zakładając, że istnieje legalne pobranie)? Ponadto, czy flashowanie chroni twoje dane?
jdm

1
@jdm Oficjalne romy giełdowe od Google: developers.google.com/android/nexus/images#occamjwr66v
Cobold

Nie sądzę, aby twoje dane zostały zachowane. I tak, weź zdjęcia z oficjalnej strony Google. Wygląda na to, że 4.3 już tam jest. Również tutaj jest link do przewodnika po flashowaniu 4.3: bit.ly/16aTnvY Ten przewodnik informuje, że nie stracisz danych.

OTA może zachować twoje dane użytkownika. Nie wierzę, że flashowanie obrazu fabrycznego może zachować wszystkie dane użytkownika.
anon58192932,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.