Jak zmienić konto w Android Market?


32

Używam dwóch kont Google i dodam je do. Powiedzmy, że acc1 i acc2. Kiedy próbuję kupić aplikację na rynku, wybiera konto Check1 acc1 i nie widzę opcji przejścia na acc2. Czy mogę użyć acc2, aby to zapłacić? I nadal chcę acc1 jako konto główne do innych celów. (tj. Talk, Mail, kontakty)

Ewentualnie powiązane pytanie: skąd mam wiedzieć, które konto Google jest używane na rynku?


1
Jestem pewien, że pierwsze konto Google dodane do telefonu to konto, które łączy się z kasą. O ile mi wiadomo, nie można tego zmienić (oprócz usunięcia obu kont i ponownego dodania ich w odwrotnej kolejności).
Bryan Denny

Odpowiedzi:


21

Od połowy 2011 r. Android Market obsługuje wiele kont.

Aby dodać kolejne konto ... Naciśnij menuprzycisk - wybierz ustawienia - Konta i synchronizacja - dotknij „Dodaj konto” i dodaj kolejne konto Gmail. Aby aktywować lub użyć innego konta Gmail na rynku, otwórz nową aplikację Market (v 3.0.26) i wybierz „Konta”. Zostanie wyskakująca lista pokazująca wszystkie konta Gmail, które dodałeś w „Kontach i synchronizacji”. Wybierz jeden z nich i możesz iść.

Od http://www.theandroidsoul.com/multiple-accounts-sign-in-logins-supported-in-the-latest-android-market-v3-0-26/


Jak to się robi na koncie KitKat Google Play?
Boris_yo,

5

PT szczegółowo opisuje, jak to zrobić, po prostu dodając kolejne konto do telefonu, a następnie wybierając je w ustawieniach Sklepu Google Play .

Warto zauważyć, że pierwotnie jedynym sposobem na zmianę konta Google powiązanego ze Sklepem Google Play było przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu i ponowne skonfigurowanie go od zera.


3

Oto trzy opcje, ale 2. i 3. może lepiej działa xD

  • Możesz przejść do Ustawień / aplikacji i USUŃ DANE do aplikacji Android Market i Google Services Framework

  • Możesz też spróbować przejść do Ustawienia / Konta i synchronizacja, kliknąć swoje konto i nacisnąć przycisk Usuń konto

  • Lub spróbuj wyczyścić dane w programie Gmail, powinien poprosić o nowe konto xD

Powinno to odłączyć twoje konto od systemu i poprosi cię ponownie o utworzenie konta do połączenia z systemem.

Ale uważaj na to, ponieważ można usunąć / utracić niektóre dane, ponieważ umowy powiązane z poprzednio dodanym kontem, również e-mailem i rozmową

Głównie dlatego, że zmieniasz połączone konto, a te usługi korzystają z informacji z tego połączonego konta.


„Lub spróbuj wyczyścić dane w programie Gmail, powinien poprosić o nowe konto” - nie Próbowałem tego… Najwyraźniej aplikacja Gmail po prostu prosi aplikację Android Market lub Google Services Framework o nazwę konta ponownie…
jww
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.