Uzyskaj mapy offline w nowych Mapach Google


12

Mapy Google zostały zaktualizowane ostatniej nocy (9 lipca 2013 r. W wersji 7.0.0). Chociaż dodali wiele, jedną rzeczą, którą usunęli, była możliwość buforowania map offline.

Opierałem się na tej funkcjonalności w obszarach o słabym zasięgu. Czy jest coś, co mogę zrobić?


Jest jeszcze jedno
ale

Odpowiedzi:


11

Otwórz Mapy Google i wyszukaj obszar, który chcesz buforować (lub powiększ go).

  1. Naciśnij pasek wyszukiwania.
  2. Wpisz „OK Mapy” (niektóre osoby zgłaszają sukces po prostu „OK Mapy”) w pasku wyszukiwania.
  3. Naciśnij ikonę wyszukiwania

Zostaniesz z powrotem w widoku mapy i zobaczysz powiadomienie, że obszar został skopiowany do schowka lub w inny sposób zbuforowany. Teraz nawet w trybie offline nadal możesz pomniejszyć do tego samego poziomu, na którym byłeś na tym obszarze mapy. wprowadź opis zdjęcia tutaj


7

Aktualizacja: Najwyraźniej było wystarczająco dużo odcienia i płakać, że dodali przycisk, chociaż „ok mapy” nadal będą działać.

Nie to samo co stare mapy offline, ale chyba lepsze niż nic.

Po tym, jak znalazł się pod ostrzałem (głównie) usunięcia opcji zapisywania map offline w nowej aplikacji na Androida, Google opublikował nową aktualizację, która ułatwia użytkownikom zapisywanie lokalnych obszarów na swoim urządzeniu. We wpisie na Google+ firma zauważa, że ​​„zespół inżynierów pracuje przez całą dobę”, aby dodać w aplikacji kartę „Udostępnij ten obszar mapy offline”, naśladując funkcjonalność polecenia „OK mapy”.

(źródło: The Verge )


Przynajmniej nie jestem jedynym, który żałuje usunięcia tej funkcji.

Innym problemem związanym z przeprojektowaniem jest to, że Google (głównie) usunął opcję zapisywania map offline - funkcję, która miała dopiero rok . Jednak zaawansowani użytkownicy nadal mogą lokalnie buforować mapy. Daniel Graf, dyrektor Google Maps, mówi nam, że inżynierowie firmy byli tak samo niezadowoleni z utraty funkcji, jak my, więc zbudowali jajko wielkanocne. Gdy wpiszesz „ OK mapy ” (lub „dobre mapy ”) w polu wyszukiwania, lokalnie zapisze buforowaną wersję widocznego obszaru mapy. Nie jest tak wygodny ani zarządzalny jak właściwe mapy offline, ale przynajmniej jest to opcja - zakładając, że pamiętasz, że tam jest.

(źródło: The Verge )


Nieee Używam tego cały czas przez ostatnie kilka miesięcy ( np .). Na szczęście mój telefon nie ściągnął jeszcze aktualizacji.
GAThrawn

0

Najlepsze darmowe mapy offline (Google) to (rmaps). Najpierw musisz pobrać Mobile Atlas Creator w wersji 1.8, który pozwala pobrać Mapy Google o dowolnym rozmiarze i rozmiarze na komputer. bez limitu.

UWAGA: Wybierz źródło mapy (Google Maps). Poziom powiększenia (17 jest dobry dla miast). Ustawienia Atlas (format: RMaps SQLite). Następnie utwórz go. Następnie zainstaluj (rmaps) na telefonie. Skopiuj i wklej zapisane mapy do phone memory > rmaps > maps. Następnie otwórz rmaps > settings > user defined maps > select the maps. Działa świetnie. Mam całą Europę (Mapy Google) zapisane w moim telefonie.

Cieszyć się!


Nie jestem zainteresowany instalowaniem dodatkowych rzeczy, aby to zrobić.
ale

... ale może być pomocny dla kogoś innego.
ale

-1

Możesz przyjrzeć się małym pomocnikom, takim jak np. MapsOn Free: Offline Map :

Mapy podróży offline GPS. Buforuj mapy na kartę SD i używaj ich podczas podróży bez zasięgu sieci.

Ta zapełnia pamięć podręczną map GMaps (przynajmniej zrobiła to przed jej przemianowaniem; obecne zrzuty ekranowe trochę mylą mnie co do tego, czy to zostało zmienione, ale z pewnością warto spróbować z darmową wersją; jeśli to się uda, nadal możesz zdecydować czy „przejść pro”).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.