Obejdź ograniczenie transferu plików do systemu Android o wielkości 4 GB


15

Zarówno mój telefon, jak i moja karta SD (w formacie exFAT) obsługują duży rozmiar pliku. Jednak Android File Transferaplikacja nie pozwala na wysyłanie plików większych niż 4 GB. Czy istnieje sposób na ominięcie ograniczenia?2
Połączone pytanie dotyczy ograniczenia systemu plików karty SD, którego nie mam. Pytam o ograniczenia dotyczące aplikacji Google Android File Transfer.
ohho,

Teraz rozumiem. W końcu to NIE DUPE. Zobacz moją odpowiedź. :)
geffchang

Czy kiedykolwiek znalazłeś sposób na przekroczenie limitu 4 GB?
geffchang

@geffchang jeszcze nie, wydaje się, że jest to limit (niepotrzebnie) narzucony przez Android File Transferaplikację. W przypadku plików większych niż 4 GB wyciągam kartę SD i kopiuję przez czytnik kart USB.
ohho,

Odpowiedzi:


17

Według Android.com :

Przeglądaj pliki i foldery na urządzeniu z Androidem, dodawaj foldery, kopiuj pliki do 4 GB na lub z komputera Mac, usuwaj pliki i więcej.

Aby obejść ten problem, zainstaluj serwer FTP na komputerze Mac i przenieś plik przez Wi-Fi lub komórkową transmisję danych. LUB przez adb pull(adb pull / storage / sdcard0 / dir here ) przy użyciu zestawu Android SDK. Źródło .


5
+1 za ściągnięcie adb (Uwaga: możesz użyć opcji -p, aby pokazać postęp).
Jonathan Parker,

Ponadto +1 za ściąganie adb ... zabawnie zauważam, że kod za wyświetlaniem postępu wydaje się cierpieć z powodu tego samego problemu, którego używamy samego narzędzia do poruszania się (obecnie mam ponad 2000%!) .
Quintin Willison,

Aby łatwo zainstalować adb, tylko brew install android-platform-toolsjeśli używasz Homebrew.
nimrodm

@nimrodm Co się stanie, gdy otrzymam komunikat „Brak dostępnej formuły dla platformy Android?”
Aero Windwalker

@AeroWang sprawdź, czy poprawnie napisałeś. To „narzędzia” z „s”. W przeciwnym razie spróbuj „zaparzyć wyszukiwanie Androida” i sprawdź, czy jest na liście.
nimrodm

2

Możesz zainstalować narzędzia platformy Android z Homebrew.

brew cask install android-platform-tools

a następnie użyj adb pull( adb pull /storage/sdcard0/my_dir) jak powyższe rozwiązanie.


Chcę przesłać plik na urządzenie z Androidem, aby go nie pobrać
user924

1

Prostym rozwiązaniem jest użycie bezpłatnej aplikacji AirDroid do przesyłania plików przez sieć Wi-Fi bezpośrednio na tablet. Wystarczy zainstalować go na telefonie / tablecie, włączyć, a następnie odwiedzić adres IP urządzenia i numer portu w przeglądarce internetowej. Następnie możesz przeglądać system plików urządzenia i przesyłać pliki o wielkości ponad 4 GB bez żadnych problemów. Jedynym minusem jest to, że szybkość transferu jest podyktowana szybkością sieci Wi-Fi, a zwłaszcza połączeniem urządzenia z nią. Ogólnie rzecz biorąc, stwierdziłem, że na moim Nexusie 7 z 2013 r. Zajmuje to około 1,3x więcej czasu niż w przypadku transferu USB 2.0.

Mam nadzieję, że pomoże to każdemu, kto zetknie się z tym pytaniem, ponieważ jest to bardziej odpowiedź laika.


Istnieją również inne aplikacje oprócz AirDroid, które służą jako analogie, ale uważam, że ta aplikacja jest najłatwiejsza w użyciu, najbardziej niezawodna i najszybsza.
JCount

Analogi, autokorekta człowieka jest cudowna, dopóki tak nie jest.
JCount

Aby dodać więcej informacji lub poprawić odpowiedź, wystarczy kliknąć link edytuj poniżej.
Dan Hulme,

1
Z jednego powodu nie używam AirDroid, pyta o zbyt wiele uprawnień .
ohho,

0

Użyj XENDER (dostępny zarówno dla systemu iOS / Android). Działa jak urok. Może przesyłać na wszystkie platformy, pod warunkiem, że masz połączenie Wi-Fi.


Link do aplikacji, proszę?
Tamoghna Chowdhury

0

Kolejne ograniczenie w systemach Apple. Wystarczy zainstalować system Windows za pomocą bootcampa lub równolegle. Połącz się i idź. Zaoszczędzisz czas i wysiłek.


Instalowanie systemu Windows tylko w celu przesłania pliku wygląda jak użycie młota do złamania nakrętki.
Dan Hulme,


0

Spróbuj użyć podzielonego archiwum, możesz je utworzyć za pomocą 7-zip (Windows), Keka (Mac) lub używając standardowych narzędzi * nix, jeśli jesteś dobry w wierszu poleceń. Tworząc archiwa o pojemności 4 GB, możesz przesyłać pakietowo i rozpakowywać w telefonie za pomocą czegoś takiego jak RAR, a następnie usuwać archiwa. Pamiętaj, że tymczasowo wykorzystasz ~ dwukrotnie przestrzeń (w zależności od współczynnika kompresji, jeśli występuje), więc najpierw potrzebujesz przestrzeni. W Keka (które według twoich tagów użyjesz), wstaw „4 GB” dla opcji „Podziel:”. Skopiuj wszystkie powstałe pliki po kompresji (te oznaczone jako .001, .002 itd.). Użyj RAR na pierwszym pliku, a plik rozpakuje się. Następnie możesz usunąć pliki archiwum z telefonu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.