Utrzymywanie Androida w nocy cicho


36

Chciałbym, aby moje urządzenie z Androidem było cicho w nocy, nie było żadnych powiadomień o wiadomościach e-mail i rozmowach, tylko połączenia i oczywiście alarm budzenia. Jak mogę to zrobić?


Nie budzisz się z wibracji? Wtedy nadal będziesz się budzić po rozmowach, ale nie będziesz się
martwić

Odpowiedzi:8

Dziwi mnie, że nikt nie wspomniał o Sweet Dreams na Androida . Jest to bezpłatna aplikacja, która może zrobić wszystko, ale nie w nocy, ale rano przygotowuje jajka i bekon:

 • automatycznie przełączaj telefon w tryb slient w ustawionych godzinach
 • te wstępnie ustawione ciche czasy mogą zostać zastąpione, jeśli telefon wykryje hałas (tj. nadal nie śpisz)
 • ma funkcję alarmu, która może Cię obudzić

Ta aplikacja była również zwycięzcą jednego z wyzwań dla programistów Androida.

Więcej informacji:

http://www.androidguys.com/2010/02/11/adc2-winner-sweetdreams-hits-android-market/


Ta aplikacja nie była aktualizowana od 4 września 2012 roku. Sweet Dreams
slybloty

7

W Marshmallow nie musisz instalować żadnych aplikacji, ponieważ jest to funkcja natywna:

 • Idź do settings> Sound & notification> Do not disturb> Automatic rules>Weeknight

Aktywuj regułę i naciśnij, Do not disturbaby wybrać, czy coś ma się przedostać.

Możesz wybrać z:

 • Priorytet tylko (w settings> Sound & notification> Do not disturbmenu można skonfigurować co jest klasyfikowany jako priorytet)
 • Tylko alarmy
 • Całkowita cisza

Dla mnie jest to naprawdę przydatna funkcja.


Nie było to dostępne sześć lat temu, kiedy pytanie zostało pierwotnie zadane.
CJ Dennis,

5

Lub ... możesz użyć najprostszego rozwiązania.

 1. Dodaj widżet Kontrola mocy
 2. W nocy wyłącz widżet synchronizacji danych (czwarty od lewej, między GPS a światłem)

Żadne powiadomienia e-mail ani inne powiadomienia nie powodują hałasu. Rano po prostu włącz go ponownie, a otrzymasz wszystkie powiadomienia.


To rozwiązanie zapobiega
ciągłemu

4

Możesz ustawić alarm, aby był aktywny w „trybie cichym”, ale to wyeliminowałoby połączenia.

Możesz także pobrać Tasker lub Locale z rynku, aby utworzyć niestandardowe profile na podstawie czasu. Te dwie aplikacje (i jestem pewien, że istnieją inne) są niezwykle konfigurowalne i będziesz mógł skonfigurować profile dokładnie tak, jak wspomniałeś.


Szkoda, że ​​Locale to obecnie płatna aplikacja
Ivo Flipse,

Korzystam z ustawień regionalnych, więc jeśli jest w porze snu, w domu i podłączony, jest cicho. Jeśli jestem w pracy, w każdej chwili robi się prawie cicho.

3

Jeszcze łatwiejsze dzięki Tasker :

Utwórz profil o nazwie silentMode

 • Ustaw, aby był aktywny między 23:00 a 09:00
 • Teraz dodaj zadanie, nazwij je muteAudio , z funkcją zadania o nazwie „ Tryb cichy ”, ustaw na Włączone

Utworzono jeden profil. Teraz, aby zrobić odwrotną logikę ...

Utwórz kolejny profil o nazwie normalMode

 • Ustaw, aby był aktywny między 09:01 a 22:59
 • Teraz dodaj zadanie nazywające go soundOn , z funkcją zadania o nazwie „ Tryb cichy ”, ustaw ją na Wył

Teraz oba zadania zostaną aktywowane w zależności od zegara na urządzeniu :)


2

Używam Lamy, aby to osiągnąć. Jest bezpłatny i bardzo elastyczny i może kontrolować wiele innych ustawień. Używa pobliskich komórek do identyfikacji Twojej lokalizacji, więc nie jest tak dokładna jak inne, które używają GPS, ale nie wymaga włączenia GPS, aby uzyskać profile oparte na lokalizacji.


2

Jeśli masz Lollipop, możesz użyć funkcji „ Przestoje i przerwy ”. Pozwala zdefiniować priorytetowe przerwy i ustawić czas przestoju na określony czas, który można zdefiniować na określony czas. Możesz także ustawić go jako odliczanie na godzinę lub dostosować czas, naciskając znak +lub -. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, kliknij przycisk klawisza regulacji głośności i naciśnij odpowiednią kartę, aby użyć tej funkcji. Możesz również uzyskać dostęp do tego pod Sound & notification > Interruptions.

Downtime_lollipop

Funkcja przestoju w Lollipop - źródło obrazu

Jeśli uważasz, że nie chcesz, aby przeszkadzały Ci nawet alarmy, możesz ustawić przerwanie na „Brak”, jak pokazano na powyższym zrzucie ekranu.

W zależności od urządzenia możesz ustawić następujące typy powiadomień jako priorytetowe:

 • Wydarzenia i przypomnienia.
 • Połączenia od dowolnej osoby, kontaktów oznaczonych gwiazdką lub dowolnych kontaktów (w zależności od domyślnej aplikacji telefonu).
 • Wiadomości od dowolnej osoby, kontaktów oznaczonych gwiazdką lub dowolnego z twoich kontaktów (w zależności od domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości).
 • Alarmy są zawsze ustawione jako przerwy priorytetowe. Pamiętaj, że jeśli ustawisz powiadomienia na „Brak” lub „Nie przerywaj”, alarmy nie będą wydawać dźwięku, gdy będą się wyłączać. Jeśli potrzebujesz użyć alarmu, upewnij się, że zezwalasz na „Wszystkie” lub „Priorytetowe przerwy”.

Będzie to mylące dla wielu użytkowników Lollipop. Przeczytaj więc poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej o tej przydatnej funkcji.

Ustaw swoje powiadomienia - funkcja Przestoje i przerwy

Opanuj powiadomienia w systemie Android Lollipop z priorytetem powiadomienia i czasem przestoju

Jak zarządzać przerwami i przestojami w Androidzie 5.0

Unikaj przerw i ustaw przestoje w Motoroli


1

Nie wymaga widżetu. Wyłączam automatyczną synchronizację i zmniejszam głośność, aby wibrować. Mam na telefonie aplikację do śledzenia snu o nazwie WakeMate, a alarm nadal się wyłącza, nawet gdy głośność jest zmniejszona, aby wibrować (za pomocą przycisku z boku, a nie w ustawieniach). Aby wyłączyć automatyczną synchronizację, naciskam (odznaczam) ikonę, która wygląda jak symbol Odśwież na pływającym pasku narzędzi. Jeśli usunąłeś pasek narzędzi, możesz wyłączyć automatyczną synchronizację, naciskając Ustawienia> Konta i synchronizacja> Autosynchronizacja (wyczyść pole wyboru). Zapobiega otrzymywaniu wiadomości e-mail przez telefon i tak dalej. Włącz go ponownie po przebudzeniu i zwiększeniu głośności, a wkrótce usłyszysz znane pobieranie e-maili, wiadomości tekstowych, aktualizacji na Twitterze, aktualizacji aplikacji i innych.
0

Nowa aplikacja, z której korzystam, to Silence (darmowa, ale możesz zapłacić, aby pozbyć się reklam ).

To naprawdę bardzo proste w konfiguracji. Po prostu dodajesz nowe wydarzenie, podajesz czas rozpoczęcia i zakończenia, opcjonalnie ustawiasz powtarzanie w które dni i ustawiasz „przełączanie”. Może jednak przełączać więcej niż dźwięki:

 • Dzwonek + powiadomienie
 • Głoska bezdźwięczna
 • Alarm
 • Tryb samolotowy
 • Wi-Fi
 • Bluetooth
 • Dane mobilne

Możesz wyłączyć dowolne lub wszystkie z nich. Kolejną fajną funkcją jest to, że mówisz, co zrobić z przełącznikiem po zakończeniu zdarzenia:

 • Wróć z powrotem (do tego, co było wcześniej ustawione)
 • Nic nie robić
 • Cichy (do przełączania dźwięku)
 • Wibracje (do przełączania dźwięku)
 • Ustaw poziom głośności (dla przełączania dźwięku)
 • Włącz / wyłącz (dla przełączeń systemu)

Szczególnie podoba mi się ustawienie „Zmień powrót”. Jeśli już ręcznie wyciszyłem dzwonek, niekoniecznie chcę, aby włączył się ponownie po zakończeniu wydarzenia.

Ostatnio dodali także możliwość powiązania wydarzenia z wydarzeniem w twoim kalendarzu.

Używam tego, aby ustawić wibrację dzwonka i wyłączyć Wi-Fi w czasie, gdy (ogólnie) dojeżdżam do pracy w pociągu (ponieważ siedzę w cichym samochodzie i nie ma Wi-Fi). Używam go również do wyłączania dźwięku na tablecie w godzinach, w których prawdopodobnie będę spał.


0

Urządzenia Samsung z systemem Jelly Bean mają wbudowaną tę funkcję w postaci trybu blokowania, który pozwala na wyłączanie powiadomień, alarmów, połączeń przychodzących i alarmów (dowolnych lub wszystkich wyżej wymienionych) na dowolnie wybrany czas.

W przypadku połączeń przychodzących (oraz powiadomień SMS / e-mail) możesz również wybrać, czy chcesz blokować wszystkie połączenia, czy też zezwolić na niektóre numery.


Ale tryb blokowania IIRC robi też coś dziwnego. Pokazuje ikonę powiadomienia 24 godziny na dobę (nawet w ciągu dnia), myślę, że oznacza to, że czeka na noc, aby się włączyć.
niezapomniany

0

Ustawienia głośności w magazynie sys:

 • Alarm vol up
 • Zadzwoń
 • Powiadomienia w dół
 • Sys vol down

Możesz użyć Szybkich ustawień, aby szybko zmienić te ustawienia lub Szybkich profili, aby utworzyć profile do przełączania profili jednym kliknięciem. Korzystam z tej ostatniej opcji i mam 2 skróty w domu, jeden, który włącza mój profil przed snem i ten, który włącza profil dzienny.-2

Bezpłatna aplikacja „Zegar nocny” dla Samsunga.

Problem rozwiązany. Alarm działa z wyciszeniem telefonu.


2
Dołącz link do aplikacji w Sklepie Play.
Huey,

1
Istnieje wiele aplikacji o nazwie „Night Clock”. Z którego korzystałeś? Link to tutaj.
Firelord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.