Czy mogę opróżnić kosz w domyślnej aplikacji e-mail?


9

Konto e-mail POP, którego używam na urządzenia mobilne, jest połączone z zewnętrznie zarządzaną bramą antyspamową. Zaczynało być zbyt wiele fałszywych alarmów, więc pewnego dnia przeszedłem przez interfejs sieciowy, aby oznaczyć całą masę starych wiadomości jako „nie spam”, aby dać mu impuls we właściwym kierunku.

Oczywiście wszystkie trafiły z powrotem do skrzynki odbiorczej, a następnie zostały pobrane na mój telefon. Usunąłem je, a teraz siedzą w koszu. Wszystkie 450 z nich.

Naprawdę nie chcę ręcznie usuwać każdej wiadomości z kosza. Po kilku minutach kopania w Google znalazłem autentycznie starożytne zgłoszenia błędów bez obejść.

Z pewnością po prostu przeoczyłem gdzieś oczywisty element menu, a Google tak naprawdę nie pozwolił na usunięcie tak oczywistej luki w funkcji przez ponad 2 lata, prawda? Więc gdzie to jest? Jak opróżnić kosz?

PS Zdaję sobie sprawę z tego, że wiadomości starsze niż 30 dni powinny być automatycznie usuwane. Tak się nie dzieje - być może dlatego, że w pierwszej kolejności miały już ponad 30 dni.

PPS Proszę nie mówić mi, aby korzystać z K9Mail lub jakiegokolwiek innego programu pocztowego innej firmy. Jestem pewien, że są świetne, ale każdy klient poczty e-mail, który nie obsługuje programu Exchange ActiveSync, jest dla mnie całkowicie bezużyteczny, a jak dotąd jedyny, który wydaje się robić to poprawnie, to standardowa aplikacja do obsługi poczty e-mail . Przepraszam, jeśli wydaje się to zrzędliwe, ale mam absolutnie dość patrzenia na to „rozwiązanie” bezmyślnie wysyłane do każdego przeczytanego forum / wątku, który wspomina o problemie z pocztą e-mail.


1
To tylko myśl, ale jeśli „jakaś inna aplikacja pocztowa” pozwoli ci ominąć ten konkretny problem (który wydaje się być przypadkiem na krawędzi), czy nie jest to akceptowalne rozwiązanie? Możesz to odinstalować, gdy zostanie to naprawione, i wrócić do aplikacji podstawowej.
Matt H

@Matt: Exchange / ActiveSync stanowi 90% wiadomości e-mail wysyłanych na ten telefon. Jeśli inna aplikacja e-mail nie obsługuje tej opcji, oznacza to natychmiastowe zerwanie umowy. Więc nie, wcale nie jest to akceptowalne rozwiązanie. Chyba że sugerujesz, żebym mógł użyć aplikacji innej firmy do wyczyszczenia wiadomości w aplikacji podstawowej, ale nie znam żadnej aplikacji, która to potrafi.
Aaronaught 17.01.11

@aaron Co z wyczyszczeniem danych aplikacji Mail i ponownym uruchomieniem? Prawdopodobnie masz rację, jest mało prawdopodobne, aby inna (nieukończona) aplikacja mogła wyczyścić wiadomości e-mail aplikacji.
Matt H

W ogóle nie używam zapasowego adresu e-mail, więc nie mam możliwości przetestowania tego, ale czy możesz przejść do miejsca, w którym wiadomości są przechowywane w katalogu plików i tam je usunąć? Wiem, że na PC większość klientów przechowuje je w pliku DB, ale niektórzy (jak sądzę Outlook Express) przechowują każdą wiadomość jako osobny plik.
Matt

To interesująca myśl, @Matt. Jestem prawie pewien, że jest to baza danych, ale jeśli każdy folder otrzyma własną bazę danych, być może będę mógł po prostu usunąć całą rzecz. Ja sprawdzę.
Aaronaught

Odpowiedzi:


1

Oto, co działa dla mnie (HTC Desire, Android 2.2, domyślna aplikacja e-mail, konto IMAP):

  • Naciśnij przycisk menu
  • Wybierz „Foldery”
  • Wybierz „Kosz”
  • Naciśnij przycisk menu
  • Wybierz „Usuń”
  • Zaznacz wszystkie wiadomości
  • Naciśnij przycisk „Usuń”.

Mój kosz jest pusty.


Widziałem kilka odniesień do tego; Zastanawiam się, czy dodano go w 2.2. Niestety nie mam opcji usuwania w kroku 5.
Aaronaught

Brak opcji „Usuń” tutaj w telefonie Motorola Droid (Android 2.2.1).
ale

Ciekawy. Może więc nie ma „domyślnej aplikacji e-mail”. To chyba jeden z problemów Androida ...
jhwist

Cóż, Droid jest tak „zapasowy”, jak tylko brakuje Nexusa One.
ale

1

Ta metoda obejścia działa w przypadku domyślnej aplikacji e-mail v2.3.4 (być może wcześniejszych wersji) na telefonie komórkowym G2. Otwórz folder kosza, otwórz wiadomość z folderu kosza, ciągle klikaj przycisk usuwania, aby szybko usunąć. [Wiadomość usunięta.] Pozostanie na ekranie przez przyzwoity czas, jeśli duża liczba wiadomości zostanie usunięta.


0

Znalazłem sposób, aby to zrobić.

Krok 1 - otwórz aplikację poczty i przejdź do folderu kosza. Chociaż nie ma możliwości wybrania każdego usuniętego e-maila, musisz zmienić ustawienie widoku na domyślne zamiast rozmowy.

Krok 2 - pozwoli ci to przeglądać pocztę w folderze śmieci według dni, tygodni i miesięcy. Wybierz każdy okres, a następnie usuń go.

Wysłałem 2500 e-maili w kilka sekund - znacznie szybciej niż napisanie tego ...


1
Co? Widok rozmowy Mówisz o Gmailu? Ponieważ nigdy nie widziałem tego w domyślnej aplikacji e-mail - nie na starszym Droid / Milestone, ani na moim nowym tablecie (ICS). Może pomogłyby bardziej szczegółowe wskazówki lub zrzut ekranu / zdjęcie.
Aaronaught

Jest w standardowej aplikacji e-mail, a nie Gmail. musisz wybrać tryb widoku, gdy jesteś w folderze kosza.
Bruce

Jest w Androidzie 4
Bruce

ICS = Android 4; masz, nie rozumiem, co mówisz. Zdjęcie / zrzut ekranu?
Aaronaught

1
Najwyraźniej jest to dostosowanie Samsunga lub inaczej na tabletach; na moim TF300 nie ma nic takiego jak ten (jedyny element menu to „ustawienia”).
Aaronaught
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.