Używać mojej linii stacjonarnej z systemem Android?


12

Czy jest to możliwe przy użyciu komputera i Wi-Fi, sprzętowej wtyczki lub czegoś, co pozwala mi wykonywać (i odbierać) połączenia telefoniczne za pomocą mojego telefonu z systemem Android za pośrednictwem istniejącej linii stacjonarnej?

Byłoby wygodniej, gdybym mógł nosić jeden telefon i odbierać zarówno połączenia z telefonu domowego, jak i komórkowego. Chcę również nawiązywać połączenia wychodzące i używać mojego połączenia z telefonem domowym w celu obniżenia opłat i prawidłowego identyfikatora dzwoniącego.

Nie mam nic przeciwko korzystaniu z Wi-Fi LAN (VoIP), ale nie chcę korzystać z połączenia internetowego, chcę, aby przechodziło ono przez sprzętową linię telefoniczną, którą wprowadziła firma telefoniczna. Czy istnieje takie rozwiązanie?


Zawsze myślałem, że VoIP wymaga połączenia z Internetem. Dobrze wiedzieć, że możemy korzystać z VoIP bez internetu :)
Sid

Widziałem kilka telefonów stacjonarnych, których stacja bazowa będzie działać jak zestaw słuchawkowy Bluetooth, umożliwiając nawiązywanie i odbieranie połączeń komórkowych za pomocą telefonu stacjonarnego . Czy tego szukasz?
Pan Buster

1
@Sid, Pozwól mi wyjaśnić, aby nie było nieporozumień. VoIP służy do połączeń głosowych między komputerami . Większość rozwiązań VoIP przesyła głos przez Internet do serwera połączonego z systemami telefonicznymi. Jeśli zamierzasz korzystać z Internetu , jedynym sposobem na wykonywanie połączeń telefonicznych jest posiadanie własnego serwera VoIP lub urządzenia podłączonego do linii telefonicznej. Myślę, że jest to znacznie mniej powszechne, ale wiem, że jest to możliwe, ale nie wiem, jak trudne.
musicwithout

@ Mr.Buster, To ciekawa koncepcja: korzystanie ze stacji bazowej w celu uzyskania dostępu do mojej usługi telefonu komórkowego; ale tak naprawdę szukałem sposobu na uzyskanie dostępu do mojej linii stacjonarnej za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android.
musicwithout

Prawdopodobnie związany: „roaming biedaka” przez przybliżanie połączeń komórkowych do SIP lub Skype? Z niektórymi Fritz! Boxami od AVM jest to jeszcze łatwiejsze - ale nie wiem, czy są dostępne poza Niemcami. Dzięki takiemu pudełku i odpowiedniej aplikacji (lub dowolnej aplikacji VoIP) mogę to zrealizować w moim domowym WiFi (robię to za pośrednictwem tej aplikacji Fritz!).
Izzy

Odpowiedzi:


7

Odpowiedź na pytanie brzmi: tak i robię to.

Używam Raspberry Pi z systemem RasPBX, więc w domu większość rzeczy to SIP lub DECT. Mój główny telefon to Gigaset DX800A, który obsługuje SIP, a także DECT. Te telefony DECT podłączone do DX800A stają się rozszerzeniami SIP. Telefon w moim biurze to Aastra 6739i (SIP) z zestawem słuchawkowym Sennheiser DECT. Mam Linksys SPA3102-UK, który łączy telefon stacjonarny PSTN z Raspberry Pi. Telefon komórkowy może obsługiwać dowolne oprogramowanie SIP i stać się wewnętrznym numerem wewnętrznym, a tym samym wykonywać i odbierać połączenia z telefonami stacjonarnymi.

Jeśli chodzi o praktyczne rozwiązanie, zależy to od zasięgu telefonu komórkowego i sposobu korzystania z telefonu komórkowego (czy potrzebujesz SMS-a?). Inną przydatną konfiguracją jest to, że DX800A umożliwia połączenie się z telefonem komórkowym przez Bluetooth i wykonywanie połączeń z DX800A lub podłączonych do niego słuchawek DECT. W tej sytuacji masz przy sobie słuchawkę DECT i możesz wykonywać i odbierać połączenia zarówno z numeru telefonu komórkowego, jak i telefonu stacjonarnego.

Chciałbym znaleźć aplikację, która zamienia telefon komórkowy w bramę SIP / GSM, dzięki czemu telefon z Androidem można podłączyć do RasPBX opartego na gwiazdce i używać go do wykonywania połączeń wychodzących i przychodzących przez GSM. W ten sposób mogłem wykorzystać mój plan taryfowy, aby wykonywać połączenia z mojego telefonu stacjonarnego opartego na SIP, wychodząc za pośrednictwem telefonu komórkowego (routing kontrolowany przez RasPBX). Ale jeszcze nie wiem o jednym.


6

Wygląda na to, że będziesz musiał zbudować własną bramę telefoniczną. Tego rodzaju sprawy mogą się bardzo szybko skomplikować, więc Twój przebieg będzie zależeć od ilości wolnego czasu, który musisz poświęcić na projekt i twojej wiedzy na temat telekomunikacji.

W najprostszym przypadku musisz to zrobić:

[Android (SIP app)] --Ethernet/WLAN--> [VOIP Gateway]

[Home Phone] --Analog Line --> [VOIP Gateway]

[VOIP Gateway] --Analog Line--> [PSTN (your phone company)]

Szybkie wyszukiwanie w Google ujawniło Asterisk jako bezpłatną opcję typu open source do tworzenia własnej bramy. Będziesz potrzebował sprzętu komputerowego / serwera, który może komunikować się z ethernetowymi i analogowymi liniami telefonicznymi, a także z oprogramowaniem klienckim SIP na telefon z Androidem (np. Sipdroid ). Ten rodzaj konfiguracji powinien umożliwiać odbieranie wszystkich połączeń na telefonie z Androidem i nawiązywanie połączeń z Androida za pośrednictwem linii stacjonarnej. Wygląda na to, że gwiazdka ma przyzwoitą dokumentację i wsparcie społeczności, więc powinno być po prostu wszystko razem i poprawnie skonfigurować bramę.1

Szukałem tego samego; smartfon z systemem Android, który może korzystać z bezpłatnego telefonu stacjonarnego do połączeń przychodzących / wychodzących w domu (np. smartfon jako bezprzewodowe rozszerzenie linii stacjonarnej).

Do tej pory natknąłem się na Panasonic KX-PRW120, który jest telefonem DECT, który korzysta z Wi-Fi, aby połączyć się z powiązaną aplikacją Android Smartphone Connect (Google Play). Nie zdecydowałem, czy kupić jeszcze jako dość drogie, ale prostsze niż stworzenie własnej bramki VOIP.


0

Sam szukałem takiego urządzenia i nic nie mogłem znaleźć, dlatego umieści go na mojej liście życzeń, aby kiedyś dobrze się bawić przy projektach elektronicznych.

Jednak alternatywą na razie, ale nie dokładnie to, czego chcesz, ponieważ nadal korzysta z Internetu, jednak przynajmniej możesz użyć Androida do odbierania połączeń z telefonów stacjonarnych, to uzyskać bezpłatną usługę Google VOIP lub inną płatną usługę VOIP, taką jak callcentric i skonfigurować telefon programowy aplikacja na telefon (softphone nie działa z Google Voice, musisz do tego użyć oprogramowania Google), a następnie ustaw telefon stacjonarny na przekazywanie wszystkich połączeń na telefon VOIP, jeśli nie wiesz, jak ustawić telefon stacjonarny do przekazywania połączeń, zapytaj usługę telefoniczną poinformuję Cię o kilku naciśnięciach klawiszy, jednak telefon stacjonarny nie zadzwoni, dopóki nie wyłączysz tego ustawienia, chyba że usługa telefoniczna ma opcję dzwonienia n # czasu, a następnie przekazania połączenia, ale prawdopodobnie za to dodatkową opłatę.

W każdym razie jest to coś w rodzaju obejścia, dopóki ktoś tego nie zrobi, ale popyt na to prawdopodobnie jest niski, ponieważ w społeczeństwie panuje tendencja do posiadania tylko usług telefonii komórkowej, a nie korzystania z telefonów stacjonarnych.

Jednak dla mnie to fajny pomysł i chcę to zrobić dla siebie, prawdopodobnie użyję skrawków ze starego bezużytecznego telefonu, dodam tani mikrokontroler z bluetooth, aby porozmawiać z Androidem, a następnie napisz oprogramowanie, aby wszystko działało poprawnie Chcę tego.

Prawdopodobnie można to zrobić za pomocą komputera PC i modemu PC i przekierować dźwięk do bluetooth, ale nie chcę mieć w tym celu komputera PC z dużym pudełkiem, który zużywa moc 24/7.


0

Jeśli chcesz uzyskać połączenie z domowym telefonem komórkowym, wystarczy zadzwonić na komórkę z telefonu domowego, a następnie nacisnąć * 72. Sądzę, że połączenia zostaną wysłane na Twój telefon komórkowy. Sprawdź, czy telefon stacjonarny podaje, jak to zrobić ... nie jestem pewien, czy to 72 ... ale całkiem pewny, a następnie, aby odzyskać połączenie z linią stacjonarną, naciśnij * 73 na telefonie stacjonarnym. Mam nadzieję, że to pomoże.


Dla mnie (USA) 72#następuje numer komórki. 73#wyłączyć. Nie wiem, czy to działa również z *72/ *73.
muzyka bez papieru

Ta funkcja jest miła, ale nie pozwala na wykonywanie przez telefon komórkowy połączeń wychodzących z linii stacjonarnej.
muzyka bez papieru

Czy to nie zależy od tego, jaki kraj, sieć, telefon itp. Posiadasz?

0

Istnieją produkty konsumenckie, takie jak OBi 110 , które pozwalają łączyć połączenia między siecią SIP a zwykłą siecią telefoniczną. Są to produkty konsumenckie z interfejsami internetowymi do konfiguracji. Nie musisz niczego programować, ale konfiguracja może być trudna. Pole dla twoich potrzeb poprowadzi cię ~ 65 USD. Nie mam żadnych powiązań z OBi, ale korzystałem z ich produktów i niektórych konkurentów. Uznałem, że OBi jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż konkurencja, ale było to w 2011 roku.

Mam tylko osobiście skonfigurowane proste połączenia wychodzące, które wyglądają tak: Android SIP client -> LAN -> OBi -> phone network

Działa to z każdym klientem SIP, dzięki czemu można na przykład także korzystać z telefonu komórkowego z laptopa.

Jeśli chcesz również odbierać połączenia ze zwykłej linii telefonicznej na Androidzie, prawdopodobnie będziesz musiał skonfigurować statyczny adres IP swojego telefonu z Androidem w sieci LAN i automatycznie przekierowywać połączenia z linii przychodzącej na klienta SIP. Może to być duży pobór mocy, aby utrzymać telefon w stanie gotowości do odbierania połączeń SIP.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.