Nie można wyłączyć blokady ekranu wzoru


19

Niedawno zainstalowałem PdaNet +. Aby skorzystać z modemu Wi-Fi, poprosił mnie o zaakceptowanie certyfikatu i ustawienie wzoru blokady ekranu. Od tego czasu go odinstalowałem i usunąłem certyfikat FoxFi, ale nadal nie mogę wyłączyć blokady ekranu (czego tak naprawdę nie chcę).

Jakieś sugestie?


Nie do końca takie same jak twoje, ale te pytania dotyczące wyłączania blokady ekranu, gdy są włączone Ustawienia korporacyjne lub Certyfikaty, lub wyłączania blokady ekranu po ich usunięciu, mogą pomóc: Zainstalować urząd certyfikacji bez konieczności aktywacji blokady ekranu / Jak to zrobić usunąć ustawienia administratora firmy? / Jak usunąć ustawienia firmowe? / Instalacja certyfikatu bez obowiązkowego
ekranu blokady

Odpowiedzi:


30

Właśnie miałem dzisiaj ten sam problem.

Przejdź do Settingsi upewnij się, że usunąłeś Foxfi jako administrator. Idź do Trusted credentials > User > and remove Foxfi. Następnie wróć do Settings > Security > and Clear credentials. Pozwoli to zmienić kod blokady! :)


2
Działa, ale w moim urządzeniu: 5.1.1 znajduje się w Ustawienia> Bezpieczeństwo> Zarządzanie certyfikatami -> Wyczyść dane uwierzytelniające
Ronen Festinger

Wyczyść dane uwierzytelniające powinny działać. Jeśli się nie uruchomi, spróbuj ponownie uruchomić urządzenie. Pracował na Huawei P9.
zamber

13

To samo mi się przydarzyło.

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do „bezpieczeństwa”, a następnie przejść do „przechowywania danych uwierzytelniających”, a następnie wyczyścić wszystkie dane uwierzytelniające. Następnie możesz wrócić i wszystko jest gotowe.


Przejdź do Settings-> Security-> Przewiń do Credential Storagesekcji -> Wybierz Clear credentials.
Saif,

4

Istnieje proste rozwiązanie tego problemu. Przede wszystkim zmień hasło blokady na wzór blokady. Następnie wprowadź 5 razy niewłaściwy wzór. Zobaczysz zapomniane hasło. Kliknij i wprowadź dane konta. Następnie pojawi się ekran informujący o zmianie typu blokady. Po prostu naciśnij przycisk Wstecz, a zostanie automatycznie ustawiony na brak.


Lol. Nie mogę uwierzyć, że to zadziałało. Dzięki
Niklas R

1

To okazało się dla mnie czerwonym śledziem. Musiałem tylko wpisać hasło po raz ostatni, aby pozbyć się ekranu blokady. Nie nacisnąłem na otwarte drzwi.

więc przejdź do Ustawienia-> Bezpieczeństwo-> Ekran blokady Wprowadź hasło


1
Dzięki, ta odpowiedź okazała się dla mnie właściwym rozwiązaniem, nie rozumiałam, co muszę zrobić, dopóki nie zobaczyłam twoich odpowiedzi.
KoKo

1

Przejdź do ustawień i przejdź do innych, które są poniżej opcji wykorzystania danych. Następnie przejdź do VPN i usuń wszystkie VPN (wyczyść wszystko). To jest to, co blokuje to ustawienie blokady ekranu.


0

Powinieneś być w stanie wyłączyć zabezpieczenia ekranu blokady gdzieś w Ustawieniach> Bezpieczeństwo> Blokada ekranu, a następnie zmienić je na brak lub zwykły slajd do odblokowania lub cokolwiek chcesz. W ten sposób dostajesz się do tego na moim S3, ale twój powinien być podobny bez względu na to, jaki masz telefon.

Aby rozwiązać inny problem, również na karcie Zabezpieczenia w moim telefonie powinna istnieć karta o nazwie „Administratorzy urządzeń”. Po przejściu do tej karty możesz sprawdzić i odznaczyć, które aplikacje mają dostęp. Jeśli usuniesz zaznaczenie aplikacji, która uniemożliwia Ci to zmianę, może to rozwiązać problem.


Na ekranie zabezpieczeń opcja „Brak” jest wyszarzona, a tekst „Wyłączone przez administratora, zasady szyfrowania lub przechowywanie danych logowania”. To samo z opcją przesuwania.
user36664

Czy potrafisz przynajmniej wybrać coś takiego jak slajd do odblokowania lub coś innego niż wzór?
VarnerBeast14

Nie, patrz wyżej edycja.
user36664

Czy nie jesteś administratorem urządzenia? Sprawdź moją zaktualizowaną odpowiedź.
VarnerBeast14

Jedyną rzeczą w administratorach urządzeń jest dezaktywowana polityka urządzeń Motorola.
user36664

0

Jest rzeczywiście sposób na usunięcie ekranu blokady przy zachowaniu certyfikatu: ustaw blokadę wzoru i spróbuj odblokować telefon z „złym wzorem” przez 5-10 razy, wyświetli się komunikat o błędzie, teraz wybierz „Zapomniałem wzoru” ? i wprowadź swój gmail / hasło. Po wykonaniu tych kroków blokada ekranu zostanie usunięta bez usuwania certyfikatu. „


To działa. Chociaż opcja „brak” była nadal wyłączona, dopóki nie spróbowałem odpowiedzi @ Merisol
IsmailS

0

wyłącz według zasad szyfrowania administratora lub magazynu danych logowania

jeśli korzystasz z Androidlost.com

  1. przejdź do andoridlost.com
  2. Zaloguj się za pomocą konta Gmail na swoim urządzeniu
  3. kliknij opcję Zabezpieczenia
  4. zablokuj opcję telefonu - wyczyść wszystkie numery i inne
  5. Odblokuj telefon

Dlaczego uważasz, że pytający używa AndroidLost.com? Mówili już, że problemem jest PdaNet + / FoxFi.
Dan Hulme

0

Musisz sprawdzić, czy zainstalowałeś aplikacje do zarządzania urządzeniami innych firm, takie jak Kaspersky Device Security, KNOX itp.

Właśnie rozwiązałem problem, usuwając Kaspersky i wszystko idzie dobrze.

Spróbuj sprawdzić, które aplikacje zarządzają twoim urządzeniem, takie jak „Śledzenie urządzenia przed złodziejami, abyś mógł je zdalnie usunąć”.


-2

Ustawienia> Bezpieczeństwo> Administratorzy urządzenia, a ty wyłączasz wszystkich administratorów

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.