Czy jest dobry widget przełączania debugowania USB dla Androida?


12

Czy możesz zasugerować mi widget do przełączania trybu debugowania USB dla Androida? A może mógłbyś go zakodować i przesłać na rynek?

(Potrzebuję go, ponieważ proces HTC Desire i proces inicjujący HD zużywają błąd 100% procesora. Po przełączeniu resetuje się do 0)


1
Mam włączony tryb debugowania USB, odkąd ta poprawka została wspomniana po raz pierwszy, a poza denerwującym brakującym wyskakującym oknem sterownika z systemu Windows, kiedy go podłączam, nie zauważyłem wielu negatywnych skutków. Dlaczego musisz go włączać i wyłączać?
Matt H

Jak powiedziałem wcześniej, jeśli nie utrzymuję WŁĄCZONEGO trybu debugowania USB, proces inicjowania zacznie zużywać 100% procesora w telefonach HTC Desire.
Ahmet Alp Balkan

Odpowiedzi:


7

Tutaj instalator do łatwej instalacji lub widget tylko do instalacji ręcznej


INSTRUKCJA INSTALACJI


Wymagania wstępne:

 1. Musisz być zrootowany
 2. Musisz mieć możliwość zapisu do /system/app/folderu. Debugowanie USB to ustawienie „Bezpieczne”, więc ten widget należy zainstalować jako aplikacje systemowe. To będzie nie dzieło przypadku zainstalowania do standardu lokalizację instalacji nawet w urządzeniu ukorzenionych.


Łatwa instrukcja (zalecane)

 1. Nico napisało łatwy w użyciu instalator do automatyzacji instalacji /system/app/; pobierz go tutaj i uruchom aplikację instalatora.
 2. Dodaj widżet do ekranu głównego jak zwykły widget.


Instalacja ręczna

Jeśli prosta instrukcja nie działa, spróbuj zainstalować ręcznie:

 1. Pobierz ADBWidget.apk i zapisz go na swoim komputerze
 2. Skopiuj ADBWidget.apk do / system / app

  • Metoda 1 - Korzystanie z Android Debug Bridge (ADB)

   1. Zamontuj ponownie /system/appdo odczytu i zapisu (patrz sekcja Instrukcje dodatkowe poniżej)
   2. adb push ADBWidget-x.x.apk /system/app/ADBWidget.apk (zastąp xx odpowiednim numerem wersji)
   3. Zamontuj /system/appponownie tylko do odczytu
  • Metoda 2 - Korzystanie z pliku update.zip programu Recovery (nie zostały jeszcze przetestowane)

  • Metoda 3 - Korzystanie z Root Explorera (nie zostały jeszcze przetestowane)
 3. Dodaj ADBWidget do ekranu głównego


Instrukcja aktualizacji

Jeśli aktualizujesz z poprzedniej wersji, nie musisz wykonywać wszystkich powyższych czynności ponownie. Możesz po prostu zainstalować aktualizację w zwykłym katalogu aplikacji, używając zwykłych metod instalacji (np. Otwierając apk z eksploratora plików). Tak długo, jak w /system/appkatalogu znajduje się poprzednia wersja widżetu z tym samym kluczem podpisu (tj. Moim kluczem, jeśli użyłeś powyższego pliku do pobrania apk), Android wyda zaktualizowaną wersję z /data/apptym samym zezwoleniem.


INSTRUKCJA UŻYCIA

Kliknij widżet, aby przełączyć debugowanie USB. Niebieska ikona USB oznacza, że ​​debugowanie USB jest nieaktywne, czerwona ikona USB oznacza, że ​​debugowanie USB jest włączone.


ODINSTALUJ INSTRUKCJĘ

Ponieważ widget jest zainstalowany w / system / app, nie można go usunąć za pomocą standardowego deinstalatora aplikacji. Więc po prostu usuń .apk z / system / app.

su
remount /system as read write
rm /system/app/ADBWidget.apk
remount /system as read only


DODATKOWA INSTRUKCJA


Ponowny montaż / system / jako odczyt-zapis

 1. Otwórz „Emulator terminala” lub „powłokę adb”
 2. Uzyskaj uprawnienia roota, wpisz su
 3. Uzyskaj nazwę urządzenia, wpisz mount | grep /system
 4. Powinieneś zobaczyć coś podobnego do:

  /dev/<device-name> on /system type rfs (ro,codepage=utf8,vfat,fcache(blks)=128,xattr,check=no)

 5. Zwróć uwagę na <device-name>i wpisz:mount -o remount,rw /dev/<device-name> /system


Ponowny montaż / system / jako tylko do odczytu

 1. Krok 1, 2, 3, 4 tak samo jak powyżej
 2. rodzaj: mount -o remount,ro /dev/<device-name> /system


ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

 • Czasami widżet zawiesza się i nie reaguje na kliknięcia. Jeśli tak się stanie, usunięcie i ponowne dodanie Widżetu zazwyczaj rozwiąże problem.


UWAGA

 • Nie narzekaj na brzydką domyślną ikonę i przycisk widżetu, ale jeśli możesz wysłać mi lepszą ikonę / widżet, chętnie go dodam. Teraz mamy ikonę, dzięki @Jay.
 • Nie ufaj nieznajomym, którzy proszą o zainstalowanie aplikacji w / system / app
 • Testowane na Samsung Spica i5700 SpicagenMod Froyo.

Wielkie dzieki! Jesteś bardzo szybki! Ale dlaczego potrzebujemy dostępu do roota? AFAIK włączany ręcznie nie wymaga dostępu do konta root. W każdym razie dzięki.
Ahmet Alp Balkan

@Ahmet Alp Balkan: aplikacja Ustawienia (sposób ręczny) to aplikacja systemowa, tzn. Jest zainstalowana w / system / app. W nieobsługiwanych telefonach z Androidem ta partycja jest tylko do odczytu, aby zachować integralność i bezpieczeństwo systemu, a aplikacje, które nie są zainstalowane w / system / aplikacji, nie mogą uzyskać uprawnienia do „zapisu bezpiecznych ustawień”. Ten widżet wymaga tylko dostępu do konta root, aby można było zainstalować go w systemie / system / app, aby widżet mógł uzyskać uprawnienia do „zapisywania bezpiecznych ustawień”. Nie sądzę, żebyś potrzebował roota do korzystania z tego uprawnienia, chociaż nie testowałem go na derooted jeszcze telefon.
Lie Ryan,

Krótko mówiąc, debugowanie USB jest ustawieniem „Bezpiecznym”, tylko aplikacje systemowe mogą uzyskać uprawnienie „zapisu Bezpieczne ustawienie”, aplikacje systemowe muszą być zainstalowane w / system / app, tylko zrootowane telefony mogą zapisywać w / system / app, dlatego ta aplikacja wymaga rootowania. Aplikacja Ustawienia nie wymaga roota, ponieważ jest wstępnie zainstalowana w / system / app. Alternatywnie mogę z łatwością uruchomić aplikację Ustawienia, abyś mógł sam wyłączyć debugowanie USB, ale to wymaga 3 kliknięć (1 na widżecie / ikonie, 1 na debugowaniu USB, 1 na potwierdzeniu) zamiast 1 kliknięcia na widżecie, po prostu robiąc to wygrał Nie wymaga rootowania, ale wciąż jest kłopotem.
Lie Ryan,

Działa świetnie, ale stary, ta ikona jest brzydka! :-p W następnej wersji można w jakikolwiek sposób wskazać, że przełączenie zakończyło się powodzeniem, lub wskazać, czy debugowanie USB jest włączone czy wyłączone? (tj. być może ikona ma jeden kolor dla włączonego, inny dla wyłączonego.) Tylko myśl, ale dzięki!

Cześć, szukam twojego kodu źródłowego i próbuję dodać tę opcję do mojej aplikacji (Widgetsoid), ale to nie działa dla mnie. Mam 02-22 11: 26: 07.260: OSTRZEŻENIE / Ustawienia (3652): Ustawienie adb_enabled zostało przeniesione z android.provider.Settings.System do android.provider.Settings.Secure, zwracając wartość tylko do odczytu. 02-22 11: 26: 07.260: OSTRZEŻENIE / Ustawienia (3652): Ustawienie adb_enabled zostało przeniesione z android.provider.Settings.System do android.provider.Settings.Secure, wartość pozostaje niezmieniona. Co robię źle? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Jim

0

Jeśli masz wersję 2.1 lub nowszą, możesz użyć rozwijanego obszaru powiadomień, aby szybko wyłączyć tryb debugowania. Niestety to wszystko, co mam, włączenie go będzie musiało zostać wykonane ręcznie. Szukałem i nie mogłem znaleźć widżetu.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.