Jak mogę otworzyć plik HTML, który skopiowałem z komputera na kartę SD telefonu?


33

Jak mogę otworzyć plik HTML, który skopiowałem z komputera na kartę SD telefonu?

Próbowałem otworzyć go za pomocą domyślnej aplikacji, która jest HTML Viewer, ale dostaję stronę systemową „Strona internetowa niedostępna”. Adres URL wyświetlany przez przeglądarkę to:

content://com.android.htmlfileprovider/mnt/sdcard/Documents/To%20Read.html?text/html

Jakieś pomysły?

Dzięki.


2
Podobne (nowsze) pytanie, które dotyczy również innych rodzajów plików: Jak mogę otworzyć pliki lokalne w domyślnej przeglądarce Androida?
eldarerathis

Jest też do tego aplikacja „ otwórz w przeglądarce , która pozwala kliknąć plik HTML w menedżerze plików i otwiera odpowiednią file://w wybranej przez ciebie aplikacji przeglądarki.
JonasCz - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


22

Powinno być możliwe skierowanie przeglądarki na żądany plik za pomocą adresu URL formatu file:///path/to/file.html. Na przykład właśnie to zrobiłem na swoim EVO z plikiem zapisanym w katalogu głównym mojej karty SD, jak post.htmlprzez uruchomienie przeglądarki i wpisanie adresu URL file:///sdcard/post.html.

Alternatywnie, mój menedżer plików pozwala mi otworzyć plik HTML za pomocą „HTML Viewer”. Nie jest to jednak tak bogate w funkcje i nie wydaje mi się renderować obrazów (podczas gdy sposób przeglądarki ładował wszystko poprawnie). Mój menedżer plików nie daje mi opcji otwarcia pliku za pomocą przeglądarki ani żadnej z innych przeglądarek, które posiadam (Firefox i Opera Mobile).


Wspaniale, dziękuję! Wydaje się, że działa również z tylko file://(tylko 2 ukośnikami). Masz rację, to oprogramowanie HTMLViewer otwiera je z poziomu aplikacji do przeglądania plików, a nie prawdziwej przeglądarki. Android powinien dać ci możliwość otwierania plików HTML i tym podobnych za pomocą dowolnej zainstalowanej przeglądarki, miejmy nadzieję, że w przyszłości.
Francisc

Próbuję tego samego z operą. Nie mogę się połączyć, sprawdź ustawienia sieci. :(
Amit Kumar Gupta

Musiałem file://mnt/sdcard/i pokazało to wewnętrzny eksplorator plików Chrome. Dodaj zakładkę do użycia. Skrót ekranu głównego nie działa.
user300375,

Co z pamięcią wewnętrzną? Jaką więc wybrać ścieżkę?
Fedor Steeman

3

Po prostu wpisz file://localhost/

Działa w Opera Mobile.


Nie działa dla mnie, ale file://localhost/mnt/sdcard/działa w wersji Opera 30.0.1856 (24 czerwca 2015) (nie mylić z Opera Mini, która nie może otwierać plików lokalnych). Stwierdzono, że bardzo wygodne jest otwieranie takich plików za pomocą Eksploratora plików ES : długie
kliknięcie

3

Jeśli masz plik /mnt/sdcard/test/file.html, możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem przeglądarki, używając:

content://com.android.htmlfileprovider/sdcard/test/file.html

Uwaga:

Lokalizacja pliku nie powinna zawierać żadnych spacji, tzn. /mnt/sdcard/test location/file.htmlNie działa, nawet jeśli adres URL zastępuje ją% 20.

Dodatkowo dodawanie zakładek do adresu URL pomaga!


3
content://URL tylko przekierowuje mnie do wyszukiwarki Google.
Jack M

2

Kilka osób wspomina o spacji w nazwie pliku. Wyjaśnię.

Android jest oparty na systemie Linux i dlatego używa systemu plików posix. Oznacza to, że nazwy plików ze spacjami powodują problemy. Nie używaj spacji, jeśli tworzysz plik lub katalog; pomiń je lub użyj kropek ( .), myślników ( -) lub znaków podkreślenia ( _). Aby załadować istniejący plik ze spacją, musisz go zacytować.

Korzystając z przykładu z pytania zastąp:

content://com.android.htmlfileprovider/mnt/sdcard/Documents/To%20Read.html?text/html

z tym:

content://com.android.htmlfileprovider/mnt/sdcard/Documents/"To Read.html"?text/html

Jeśli po prostu otwierasz plik, możesz zacytować cały ciąg. Lubię to:

"/mnt/sdcard/Documents/To Read.html"

Oprócz spacji, które mogą powodować problemy, systemy posiksowe dopuszczają znaki w nazwach plików, które nie są dozwolone w systemie Windows. Aby uniknąć problemów podczas kopiowania plików między systemami, nawet jeśli niektóre są nadal dozwolone również w systemie Windows, nie dołączaj następujących znaków w nazwach plików:/ \ ? * : % " < > | + # '

Aby uniknąć dalszych problemów, używaj spójnego stylu wielkich liter w nazwach plików. Zauważ, że w systemach POSIX rozróżniana jest wielkość liter, co oznacza, że ​​w nazwach plików rozróżniana jest wielkość liter. Oznacza to, że file.txt, FILE.TXT, file.TXT, File.txt, georgE.txt itp. To różne pliki w systemie posix, podczas gdy są one uważane za ten sam plik w systemie Windows.


1

Na moim Droid 4 (ICS) od VERIZON otrzymuję pole adresu przeglądarki i wpisuję:

/mnt/sdcard-ext/my_page/index.html

Następnie ustaw go jako zakładkę. Używam Chrome, nie jestem pewien, czy mogę ustawić go jako stronę główną, tak jak na moim komputerze. To jest na mojej karcie SD w folderze z lotsa pix.

Aby ukryć pix przed zaśmiecaniem galerii, daj katalogowi kropkę przed nim jak /.my_page/. Użyj Eksploratora root lub emulatora terminali, aby sprawdzić lokalizację.

Myślę, że mnt/sdcard/może wskazywać na pamięć wewnętrzną urządzenia.


1
zamiast ukrywać katalog (nazywając go .my_page), możesz po prostu umieścić w nim pusty plik o nazwie .nomedia- z tą zaletą, że łatwiej jest znaleźć katalog (ponieważ nie jest ukryty), a jednocześnie nie „zaśmieca galerii”. Skaner mediów pomija wszystkie katalogi zawierające ten plik.
Izzy


0

Wystarczy zmienić nazwę pliku, dodając do niego „.html”. Na przykład, jeśli nazwa pliku to „abcd”, zmień jego nazwę na abcd.hmtl. Działa to dla mnie w Androidzie 2.3.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.