System operacyjny Android bez usług Google?


9

Mam działającą Sony Xperia Z z wersją 4.1.2.

Moje pytanie dotyczy usunięcia całego bagażu Google z telefonu.

Nie mam konta Google powiązanego z moim telefonem i naprawdę chciałbym pozbyć się wszystkich śladów Google z mojego telefonu z kilku powodów:

  • Wydajność baterii: usługi Google plasują się w pierwszej trójce tego, co zużywa moją baterię
  • Prywatność: staram się minimalizować to, co Google wysysa z mojego telefonu, z wyjątkiem map Google
  • Mniej zależności: nie chcę być zależny od jednej firmy dla wszystkich moich potrzeb.

Czy są jakieś wersje Androida, które są minimalistyczne i nie naruszają Twojej prywatności?

Odpowiedzi:


8

Większość pamięci ROM z rynku wtórnego jest domyślnie dostarczana bez Google Apps. Spójrz np. Na CyanogenMod , który jest dostępny dla wielu urządzeń. Jeśli więc możesz zainstalować niestandardowe ROM-y, to jest jedna droga.

Innym podejściem byłoby wyłączenie wszystkich aplikacji Google, a nawet ich usunięcie (na zrootowanym urządzeniu). Może to być nieco trudniejsze, ponieważ musisz samodzielnie odkryć wszystkie zależności.


1
Instrukcje wyłączania aplikacji (Android 4.0+) tutaj
Dylan Yaga

Dzięki, z ciekawości ktoś zbadał, jakie dane Google wysysa z twojego telefonu, jeśli działasz bez powiązanego z nim konta Google?
tomaytotomato

3
Z innej ciekawości: czy zastanawiałeś się nad zrobieniem tego osobnego pytania? Byłoby idealnie na temat, a my wolimy jedno pytanie na „wątek” :)
Izzy

1
Przepraszam, zrobię to
tomaytotomato

@loosebruce Nie bezpośrednio, ale patrz: Android bez Google 6: eksperyment własny ;)
Izzy

0

Inną rzeczą, którą musisz rozważyć, jeśli nie masz konta Google, jest to, co zrobić z kontaktami i kalendarzem.

Ponieważ nie zamierzasz synchronizować kontaktów telefonu i kalendarza z Google, potrzebujesz innego rozwiązania. Dobrym rozwiązaniem jest przechowywanie danych w programie Outlook na komputerze i synchronizacja ich z telefonem za pomocą Akruto Sync .

Akruto Sync działa na twoim komputerze, pozwalając twojemu telefonowi z Androidem łączyć się bezpośrednio z twoim komputerem przez Internet, w ten sam sposób, w jaki łączy się z Google, z wyjątkiem tego, że nie udostępniasz nikomu swoich informacji. Twoje kontakty i kalendarz programu Outlook są zawsze aktualne w telefonie i pozostają prywatne.


Więc zamiast tego proponujesz udostępnienie rzeczy innej dużej firmie (Microsoft)? Nie są bardziej godne zaufania niż Google.
nyuszika7h
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.