Szybki sposób na wprowadzenie trzech kropek (elipsa)?


13

Klawiatura Samsung ma klawisz szybkiego symbolu, gdzie „.,?” są na tym samym kluczu i są dostępne podobnie do metody T9 (nie wiem, czy jest to standard dla klawiatur z Androidem).

Dobry pomysł, ale jak mogę szybko wprowadzić elipsę (trzy kropki)? Najlepsze, co mogłem wymyślić, to:

dot space del dot space del dot

Dość niezdarny, ale znacznie szybszy niż stukanie kropki, a następnie dwa razy poczekaj, aż kolejne stuknięcie nie zmieni już kropki. Z pewnością musi być lepszy sposób?

Aktualizacja

Na karcie Galaxy nie ma opcji wyboru innego układu klawiatury; podobno na innych urządzeniach Samsunga istnieje (patrz odpowiedź GAThrawna). Tutaj możesz zobaczyć, jakie opcje mogę wybrać:

Ustawienia regionalne i tekst Ustawienia klawiatury Samsung

Odpowiedzi:


3

Polecam zainstalowanie AnySoftKeyboard (dostępnej w Android Market ), to cholernie dobry klawisz, naciskając 1 sekundę. na klawiszu [.] jest dodatkowy klawisz z trzema kropkami! W tej klawiaturze uważam również, że możesz zainstalować klawiaturę krajową, której nie zapewnia standardowa klawiatura Android ... Testuj ... adoptujesz!


Jestem w stanie zmienić układ klawiatury standardowej klawiatury Samsung w obszarze Język wprowadzania ; ale lubię AnySoftKeyboard. Zawiera nawet klucze umlaut bez opóźnień, które byłyby moim kolejnym pytaniem ...
pesche

Przełączono z AnySoftKeyboard na klawiaturę GO , ponieważ istnieje układ zawierający przyciski z niemieckimi umlautami, a także przycisk „znikania”, który powoduje, że klawiatura znika (może to znaleźć w AnySoftKeyboard).
pesche

1

Wiesz, że możesz uzyskać dodatkowy zestaw powiązanych znaków po przytrzymaniu klawisza przez chwilę na natywnej klawiaturze Androida. Mam Nokia 6 z czystym Androidem Nougat. Możesz wprowadzić kropki znaku elipsy (nie trzy kropki / kropki / kropki / kropki dziesiętne), najpierw przełączając się do trybu numerycznego (używając klawisza? 123 w lewym dolnym rogu), a następnie przytrzymując klawisz kropki (między spacją i klawisz Enter w prawym dolnym rogu). Ponieważ kropki wielokropka są jedyną dodatkową przywoływaną w ten sposób postacią, wpisuje się ją po zwolnieniu klawisza…

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
warto trochę przyciąć ten zrzut ekranu;)
Dan Brown

0

Wygląda na to, że używasz klawiatury Samsung z „Typem klawiatury portretowej” ustawionej na Klawiatura 3x4, a „XT9” jest wyłączony?

Na początek w urządzeniu jest wstępnie zainstalowanych wiele różnych rodzajów klawiatur. Jeśli przełączysz się na inną klawiaturę lub tryb, możesz po prostu nacisnąć „...” za pomocą 3 naciśnięć na „.” przycisk.

Zanim przejdę do innych opcji klawiatury, możesz nauczyć telefon sekwencji „...” jako nowego wyuczonego „słowa”. Przejdź do Ustawień -> Ustawienia regionalne i tekst -> Klawiatura Samsung , powinieneś teraz zobaczyć opcję XT9, upewnij się, że jest zaznaczone, a następnie możesz przejść do zaawansowanych ustawień XT9 i przewijać w dół, aż zobaczysz XT9 moje słowa naciśnij Dodaj słowo i wpisz w trzech kropkach, jakby były słowem i zapisz.

Teraz, kiedy piszesz, powinieneś być w stanie to zrobić, ponieważ dot (wait) dot dotjest to nieco szybsze.

Alternatywnie zmień tryb klawiatury, przejdź do Ustawienia -> Ustawienia regionalne i tekst -> Klawiatura Samsung , Typy klawiatury portretowej jedną z opcji tutaj jest klawiatura Qwerty, ta klawiatura wygląda bardzo podobnie do zwykłej klawiatury komputera i możesz po prostu nacisnąć dot dot dotbez potrzeby zatrzymuje się.

Na koniec powinieneś również mieć wstępnie zainstalowaną klawiaturę Swype na karcie Galaxy, aby ją włączyć, przejdź do Ustawienia -> Ustawienia regionalne i tekst -> Wybierz metodę wprowadzania i wybierz Swype . Wygląda to podobnie do klawiatury Samsung Qwerty i można jej używać w ten sam sposób dot dot dot, ale jest to również zupełnie inny i szybki (po ćwiczeniu) sposób wpisywania słów, przesuwając palcem po klawiaturze. Swype powinien wyświetlić samouczek, aby pokazać, jak to zrobić po pierwszym włączeniu.


Nie mam opcji Klawiatury portretowe pod klawiaturą Samsung, nie ma możliwości wyboru innej klawiatury. Ze Swype jeszcze niewiele ćwiczyłem, spróbuję; AnySoftKeyboard wspomniany przez @Cedric działa jednak dobrze.
pesche,

@pesche w porządku, lubię Swype, nie wszyscy tak robią - używaj tego, co lubisz najbardziej. Być może nie nazywa się to dokładnie twoimi typami klawiatury portretowej , ale powinieneś mieć opcję o nazwie podobną, która pozwala wybierać między różnymi układami klawiatury Samsung.
GAThrawn

zobacz zaktualizowane pytania dotyczące dostępnych opcji. Gdzie masz opcję typów klawiatury ?
pesche,

@pesche Na drugim zrzucie ekranu jest powyżej języka wejściowego, na tej stronie mam też kilka drobnych opcji. Patrzę na to w ustawieniach klawiatury Samsung Froyo Galaxy S, ale założyłem, że opcja Qwerty byłaby dostępna na karcie, ponieważ ma znacznie większy sens na dużym ekranie niż T9. w typach Klawiatury pionowej mam opcje „Klawiatura Qwerty”, „Klawiatura 3x4” (jest to styl T9) oraz „Pole pisma ręcznego 1” i „Pole pisma ręcznego 2”.
GAThrawn

Szybszy sposób przejścia na Swype: naciśnij i przytrzymaj dowolne pole wprowadzania tekstu, a pojawi się menu z „Zmień typ wprowadzania” lub coś w tym rodzaju.
keithjgrant
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.