Czym dokładnie są te dane aplikacji, których kopie zapasowe są tworzone w Google?


9

Czy ktoś wie dokładnie, na czym polegają „dane aplikacji”? Mam na myśli nowy adapter do tworzenia kopii zapasowych danych aplikacji, który Google wypuścił jakiś czas temu. Mam aplikację do notatek. Z tego, co widzę, nie zapisuje notatek na karcie pamięci, chyba że zdecyduję się je wyeksportować. Pytanie brzmi: czy notatki są zapisywane w folderze danych i czy moje (bardzo prywatne) notatki są teraz gdzieś w chmurze Google?

(Ta kopia zapasowa miała miejsce za moimi plecami - wszystkie karty synchronizacji zostały wyłączone, ale ta została zainstalowana w trybie cichym i oczywiście domyślnie włączona. Nie jestem z tym w ogóle zadowolony).


2
Zobacz także: Kopia zapasowa Google: wiele urządzeń korzystających z tego samego konta - co dzieje się w trakcie przywracania? - odpowiedź na twoje pytanie jest zawarta w tym pytaniu. Interesujące w tym kontekście: nasza zapasowa tag-wiki
Izzy

Odpowiedzi:


4

Google udokumentowało szczegóły dotyczące usługi Kopia zapasowa systemu Android i programu Data Backup Framework w swojej witrynie dla programistów aplikacji na Androida. Opisy są skierowane do programistów piszących aplikacje, ale nadal są pomocne:

Usługa kopii zapasowej systemu Android umożliwia kopiowanie trwałych danych aplikacji do zdalnego magazynu „w chmurze” w celu zapewnienia punktu przywracania danych aplikacji i ustawień. Jeśli użytkownik przywróci ustawienia fabryczne lub dokona konwersji na nowe urządzenie z systemem Android, system automatycznie przywróci dane kopii zapasowej po ponownej instalacji aplikacji. W ten sposób użytkownicy nie będą musieli odtwarzać swoich poprzednich danych ani ustawień aplikacji. Ten proces jest całkowicie przejrzysty dla użytkownika i nie wpływa na funkcjonalność ani wrażenia użytkownika w Twojej aplikacji.

Dotyczą one w szczególności prywatności użytkowników:

Google bezpiecznie przesyła dane kopii zapasowej do iz serwerów Google w celu zapewnienia funkcji tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Google traktuje te dane jako dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności Google .

Ponadto użytkownicy mogą wyłączyć funkcję tworzenia kopii zapasowych danych za pomocą ustawień prywatności systemu Android. Gdy użytkownik wyłącza tworzenie kopii zapasowej, usługa kopii zapasowej systemu Android usuwa wszystkie zapisane dane kopii zapasowej. Użytkownik może ponownie włączyć tworzenie kopii zapasowej na urządzeniu, ale usługa kopii zapasowej systemu Android nie przywróci wcześniej usuniętych danych.

TL / DR: Jeśli aplikacja Notes jest skonfigurowana do korzystania z usługi Kopia zapasowa Androida i zdefiniowała Twoje notatki jako dane do uwzględnienia w kopii zapasowej, to tak, Twoje dane są przechowywane na serwerze Google. Przełączanie Backup my dataspowoduje usunięcie aktualnie zapisanych danych osobowych z serwerów Google powiązanych z Twoim kontem Google. Wpłynie to na wszystkie dane z kopii zapasowej bieżących aplikacji.


2

Zasadniczo od każdej aplikacji zależy, jakie dane utworzyć kopię zapasową, jeśli w ogóle. Usługa Google Android do tworzenia kopii zapasowych zapewnia interfejs dla aplikacji, który informuje, jakie dane należy wykonać. Może to obejmować pliki z katalogu danych, ustawień, pliki z karty SD, baz danych, a nawet pliki multimedialne, które są już widoczne w aplikacjach Galeria lub Muzyka. Jeśli aplikacja jest źle napisana, może również zawierać dane stanu przejściowego lub dane z pamięci podręcznej.

Jako użytkownik możesz tylko powiedzieć, pytając programistę aplikacji. Google zachęca programistów do dodawania obsługi kopii zapasowych do swoich aplikacji, a wielu użytkowników prosi o tę funkcję.


1

Z AndroidPolice :

Google oczywiście da ci kontrolę nad danymi w chmurze. Używany tutaj język jest szczególnie interesujący: nazywają te dane „danymi aplikacji przechowywanymi na koncie Google”, co oznacza, że są to te same „dane aplikacji”, które wszyscy znamy i uwielbiamy z przycisku „wyczyść dane aplikacji” . Oznacza to, że wszystkie dane aplikacji innych firm w chmurze, bezproblemowo synchronizowane między urządzeniami.

Jednak nie jest jeszcze jasne, ile danych jest wysyłanych lub czy istnieje maksymalny limit, który można przechowywać w chmurze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.