Widzę pełny tekst długiego powiadomienia


14

Mam na telefonie powiadomienie, w którym długość tekstu przekracza szerokość ekranu i nie zawija się, po prostu zjeżdża z krawędzi. Jak mogę zobaczyć pełny tekst powiadomienia?

Widziałem tutaj sugestię , że długie naciśnięcie przez ~ 5 sekund pokazuje to, jednak wszystko to powoduje wyświetlenie App Infomenu. Może na starszych wersjach Androida, które nie miały App Infomenu, które działało? Idealnie szukasz odpowiedzi, która działa na Ice Cream Sandwich i nowszych (ponieważ myślę, że to było wtedy, kiedy to się App Infopojawiło?), Ale mam Nexusa 4 z telefonem Jelly Bean 4.2.2.

Oto powiadomienie, które otrzymałem. Hipotetyczny: Dlaczego straciłem łączność danych? Co ja zrobiłem!?!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Czy próbowałeś „ściągnąć” powiadomienie? Może dwoma palcami?
ale

@AlEverett Przypadkowo się go pozbyłem, ale dostaję je co tydzień lub mniej, będę aktualizować, gdy następnym razem je dostanę.
Peanut

Może to pomóc: stackoverflow.com/questions/6357450/… Może być tak tylko wtedy, gdy programiści umożliwią czytanie. Również w Androidzie 4.1 dozwolone są większe powiadomienia
SSumner

@SSumner Tak, widziałem to, ale dziękuję. Do Twojej wiadomości używam telefonu Jelly Bean 4.2.2 (zaktualizowane pytanie, aby to dodać), więc powinienem otrzymywać większe powiadomienia.
Peanut,

To jest powiadomienie systemowe, prawda? Możesz spróbować obrócić telefon na bok, w przeciwnym razie nigdy nie byłbym w stanie ich odczytać
SSumner

Odpowiedzi:


5

W wersji 4.2.x Jelly Bean możesz przybliżać się do siebie lub przesuwać dwoma palcami, aby przełączać się między układem podstawowym a rozszerzonym [powiadomieniem] . Jednak nie wszystkie powiadomienia można rozwinąć. Następnym razem, gdy pojawi się powiadomienie, spróbuj użyć dwóch palców, aby „pociągnąć” powiadomienie w dół do rozwiniętego układu.


1
Warto spróbować, ale to nie działało dla mnie.
Tor Klingberg

2
też nie działało dla mnie! Używam Androida 5.0.2 CM12.
agpt

Działa dla Androida 7 na moim Galaxy S8.
Andrew B

1

Nie jestem pewien, czy to działa dla wszystkich powiadomień, czy 4.x, jak pierwotnie zapytano, ale używam Lollipop (5.0.2) i po prostu dwukrotnie stuknąłem powiadomienie (ze Sklepu Google Play, o niemożności aktualizacji aplikacji z powodu niewystarczająca ilość miejsca). Pojawiło się jako okno dialogowe z pełnym tekstem.


1
Nie działało dla mnie ...
Thomas Vos,

1

Możesz go rozwinąć, dotykając powiadomienia i przeciągając w dół. Część dotykowa gestu jest bardzo krótka, więc wydaje się pojedynczym, szybkim gestem. Działa to na Androidzie 7.1, sam nie mogę potwierdzić wcześniejszych wersji, ale chciałbym usłyszeć, czy działa również we wcześniejszych wersjach.

Android 7.1 pokazuje także mały kursor (strzałkę) skierowany w dół po prawej stronie czasu powiadomienia w obszarze tytułowym. Kliknięcie obszaru tytułu rozszerza i zwija powiadomienie, a zobaczysz zmianę kursora z pozycji skierowanej w górę lub w dół.


0

Na moim Samsungu Galaxy S4 z Androidem 5.0.1 mogę po prostu „wyciągnąć” powiadomienie (jednym palcem) lub powiększyć je (dwoma palcami), aby zobaczyć pełny tekst:

  • najpierw rozwiń pasek powiadomień
  • następnie rozwiń pojedyncze powiadomienie, w którym tekst jest przycięty

Nie wiem, czy jest to specyficzne dla TouchWiz Samsunga, czy jest to standardowa funkcja Androida. Właśnie próbowałem tego z różnymi powiadomieniami ze Spotify, Gmaila itp.


0

Oprócz innych odpowiedzi, jeśli powiększenie szczypcami i przesuwanie dwoma palcami nie działają, spróbuj obrócić ekran do trybu poziomego, włączając funkcję automatycznego obracania i przeczytaj powiadomienie w Poziomym. Może to pomóc w przeczytaniu powiadomień przez większość czasu. Ponieważ kliknięcie nofication otworzy konkretną aplikację i nie będziesz w stanie jej przeczytać, dopóki nie pojawi się ona następnym razem, a długie naciśnięcie może pokazać menu, aby całkowicie wyłączyć powiadomienia. Tak więc automatyczne obracanie działało w moim przypadku (Nie zawsze, ale przez większość czasu w moim Lollipopie).


-1

użyj: Notification.Builder (kontekst) .setFullScreenIntent (pendingIntent, true), instrukcja, aby powiadomienie wyświetlało się na pełnym ekranie


1
To nie jest strona programistyczna, więc odpowiedź na temat pisania aplikacji w celu dodania dodatkowych informacji nie jest dla nas istotna. Pytanie dotyczy tego, jak znaleźć więcej informacji w powiadomieniach z aplikacji napisanych przez inne osoby.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.