Jak mogę być informowany za pośrednictwem mojego komputera, jeśli otrzymano nową wiadomość SMS?


30

Podczas pracy z komputerem komórka leży obok mnie i za każdym razem, gdy otrzymuję nową wiadomość SMS lub WhatsApp, muszę złapać telefon, przeczytać wiadomość i odebrać.

Byłoby więc naprawdę miło, gdyby istniała aplikacja lub inna możliwość połączenia mojego telefonu komórkowego z komputerem przez Bluetooth, WLAN lub USB, dzięki czemu mogę czytać i wysyłać wiadomości SMS z pulpitu komputera.

Miałoby to kilka zalet:

  • Łatwiej jest skopiować zawartość strony. Dużo czasu chciałbym wysłać SMS-a do kogoś z treścią na moim komputerze. Więc nie muszę już pisać, ale po prostu skopiuj i wklej

  • Mój proces pracy nie jest zakłócany tak bardzo, jak muszę chwycić telefon

  • Pisanie za pomocą klawiatury jest łatwiejsze i szybsze niż podkładka do telefonu komórkowego

Więc moje pytania to:

  • czy jest jakaś aplikacja / program, który może to zrobić?

  • jeśli nie, czy byłoby to technicznie możliwe, czy istnieją ograniczenia uniemożliwiające taką aplikację?


Równoważne pytanie na temat superużytkownika: superuser.com/questions/86076/... (ale tak naprawdę nie jest duplikatem ;-))
Flow

Odpowiedzi:


12

Jeśli masz Androida, wypróbuj Texdro. Wypróbowałem kilka innych powiązanych aplikacji i to działało najlepiej dla mnie. Umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych z komputera. Umożliwia także wyciszenie powiadomień SMS na telefonie podczas działania programu, dzięki czemu można otrzymywać powiadomienia na komputerze (lub w obu przypadkach). Darmowa wersja aplikacji umożliwia łączenie się tylko przez Wi-Fi, a wersja Pro dodaje opcje USB i Bluetooth. Prawdopodobnie będę kupować wersję Pro, gdy otrzymam jakieś przydatne $$, głównie w celu wsparcia dewelopera, ponieważ łączność Wi-Fi działa dla mnie dobrze.

Texdro - Desktop SMS dla Androida na AppBrain

Kod QR dla Android Market
Kod QR


1
Wygląda na to, że nie jest już dostępny na rynku i nie mogę go znaleźć gdzie indziej. Witryna programisty również nie działa.
Matthew

6

To pytanie jest podobne w SuperUser: https://superuser.com/questions/86076/send-sms-from-pc-through-android-phone

gtalksms pozwala wysyłać różne polecenia (w tym wysyłanie SMS-ów), wysyłając do siebie wiadomość GTalk, która wywoła różne zdarzenia; pamiętaj, że potrzebujesz zewnętrznego oprogramowania Gtalk (np. Pidgin), ponieważ oficjalny klient Google Talk nie pozwala ci wysyłać wiadomości do siebie, lub możesz użyć innego konta dla swojego telefonu. Pobierz link (otwórz w Androidzie) lub zeskanuj QR:

kod GTalk qr

Ponadto, jeśli używasz Androida 2.2 lub nowszego i masz zainstalowane aplikacje ChromeToPhone (otwarte w Androidzie), możesz wysyłać dowolny tekst ze schowka (bufor kopiuj-wklej) do telefonu za pomocą FoxToPhone (otwarty w Firefox) lub ChromeToPhone ( otwórz w Chrome). Korzystając z FoxToPhone, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Wyślij do telefonu i kliknij „Wyślij schowek”, a dowolny tekst ze schowka zostanie wysłany do schowka telefonu, który możesz wkleić do dowolnego pola tekstowego w systemie Android, naciskając Długie naciśnięcie> Wklej. Pobierz aplikację (uruchom na Androidzie) lub zeskanuj QR:

link do rynku aplikacji z chromem na telefon


Przyjemne narzędzia, o których należy pamiętać, ale OP nie chciał odbierać telefonu tak często, jak to możliwe ...
Sparx

1
@Sparx: Nie próbowałem jeszcze wysyłać SMS-ów, ale gtalksms może wysyłać i czytać SMS-y bez dotykania telefonu.
Lie Ryan,

5

Wygląda na to, że Android Notifier dostarcza część twojego żądania - powiadomienia i tekst wiadomości na twoim komputerze. Niestety nie widzę możliwości odpowiedzi. To wydaje się dobrą cechą, być może możesz poprosić o to deweloperów.


4

Możesz to zrobić za pomocą Google Voice, chociaż być może nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ ludzie musieliby wysyłać SMS-y na Twój numer GVoice, a nie na rzeczywisty numer telefonu. Jest oczywiście interfejs internetowy, a także świetne rozszerzenie Chrome (jeśli używasz Chrome).


Usługa Google Voice jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. To rozwiązanie może nie mieć zastosowania.
MBraedley,

Jestem w Kanadzie; łatwo jest go dostać poza USA. Jednak trudniej jest go używać do połączeń telefonicznych niż do wiadomości tekstowych.
Mateusz


3

Wiem, że pdanet na to pozwala, ale używałem go tylko podczas tetheringu mojego telefonu. Wydaje mi się jednak, że powinna istnieć możliwość korzystania z funkcji SMS bez używania telefonu jako modemu.


3

Alternatywą, o której jeszcze nie wspomniano i która wydaje mi się raczej przydatna, jest jedno z narzędzi do tworzenia kopii zapasowych SMS.

Np Backup SMS (który jest open source Backup SMS ), kopia zapasowa będzie Twój SMS na etykiecie swojego wyboru na Gmailu. W ten sposób otrzymujesz je w standardowym kliencie e-mail i interfejsie internetowym GMail, gdy tylko otrzymasz je na telefon.

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że pasuje do zwykłego przepływu pracy poczty e-mail. Dostajesz także świetne możliwości wyszukiwania w Gmailu oraz fakt, że Twój tekst jest dostępny wszędzie za pośrednictwem interfejsu internetowego Gmaila.

Istnieją inne aplikacje, które robią to samo (np. Kopia zapasowa SMS + i Kopia zapasowa do Gmaila , osobiście korzystam z Kopii zapasowej SMS


2

Nie wypróbowałem jeszcze funkcji Messaging, ale MyPhoneExplorer łączy się z komputerem przez Wi-Fi (oprogramowanie potrzebne na urządzeniu + PC), jest darmowy i umożliwia synchronizację kontaktów / wiadomości itp. Z komputerem. Jedną z dostępnych opcji jest również wyświetlenie powiadomienia, gdy na komputerze pojawi się wiadomość SMS.

Obsługiwana jest również rozmowa na czacie przez SMS.

Sprawdź to - sprawdź, czy to działa dla Ciebie.


2

EasySMS pozwala czytać / pisać SMS-y w przeglądarce internetowej. Możesz połączyć się przez Wi-Fi, USB lub Bluetooth.


2

Inną opcją typu „zdalnie steruj telefonem” byłby Airdroid , który będzie obsługiwał SMS-y i prawie wszystko inne. Jest również bezpłatny.


1

Mam pełną wersję RemoteSMS i nie było dla mnie odwrotu. Nie mam nic przeciwko wysyłaniu SMS-ów, a nawet sporadycznych wiadomości e-mail na moim Nexusie One, ale i tak siedzę przed komputerem przez cały dzień, a pisanie na klawiaturze to tak ogromna poprawa.

Nigdy nie próbowałem ograniczonej bezpłatnej wersji, ale taka edycja istnieje.

Mógłbym wymienić funkcje, ale po prostu przekieruję cię do miejsca, gdzie wszystkie te informacje (plus zrzuty ekranu) już istnieją:

RemoteSMS Pełna wersja

Darmowa wersja RemoteSMS0

MAXS (modułowy pakiet XMPP dla systemu Android) powiadamia użytkownika za pośrednictwem XMPP otrzymaniu nowej wiadomości SMS. Pozwala także kontrolować różne aspekty Androida, w tym system powiadomień SMS / połączeń / baterii i odpowiedzi. Ponadto jest w stanie wysyłać i odbierać pliki do iz urządzenia z Androidem. Istnieje również wiele innych funkcji.

Używając XMPP jako transportu, „aplikacją komputerową” może być każdy klient XMPP. Jest to jedna z największych zalet MAXS, ponieważ nie wymaga dedykowanej aplikacji komputerowej. Chociaż może być taki w przyszłości.

Uwaga: zgodnie z często zadawanymi pytaniami muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w MAXS. MAXS to aplikacja na system Android z licencją GPLv3 typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.