Jak mogę przesłać hotspot Wi-Fi do bazy danych Androida, aby uzyskać lepszą triangulację?


18

Jak wiemy, w celu ustalenia naszej pozycji w pomieszczeniu system Android wykorzystuje lokalizację pobliskich punktów Wi-Fi do triangulacji. Ale jak mogę przesłać hotspoty Wi-Fi w mojej okolicy do bazy danych Google / Android, aby skorzystać z lepszej triangulacji? Mieszkam w Turcji, a Google Street View Cars, które mają zbierać te hotspoty w USA, nie istnieją tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat triangulacji, spójrz na podobne wątki tutaj:

Dlaczego mapy Google potrzebują Wi-Fi?

W jaki sposób system Android uzyskuje zgrubną lokalizację?

Z góry dziękuję.

Odpowiedzi:


12

Wersja TL; DR: Wystarczy użyć GPS.

Długa wersja: włącz pozycjonowanie Wi-Fi („Lokalizacja i zabezpieczenia> Użyj sieci bezprzewodowej”), włącz GPS („Lokalizacja i zabezpieczenia> Użyj sieci bezprzewodowej”), użyj Map Google (lub innych aplikacji GPS), a następnie chodź / jeźdź po swoim Miasto.

Po włączeniu obu tych usług, zanim GPS uzyska „poprawkę”, Android wyśle ​​wokół ciebie stacje bazowe Wifi MAC / SSID i Cell Tower CID / LAC na serwer Google, a serwer Google odeśle informacje o Twojej lokalizacji; po tym, jak GPS uzyska „poprawkę”, urządzenie wyśle ​​Wifi MAC / SSID, Cell Tower CID / LAC oraz lokalizację GPS do serwera Google, a serwer Google zbierze te informacje w celu dopracowania własnej bazy danych Wi-Fi.

Uwaga: Uważam, że urządzenie może również wysyłać inne dane, takie jak siła sygnału i być może opóźnienie ping; ale nie jestem pewien co do ich specyfiki.

Również z forum wsparcia Google :

autor: Christopher (pracownik Google)

Jeśli Twoja lokalizacja jest nieprawidłowo wykrywana przez Mapy Google lub Współrzędne przy użyciu identyfikatora komórki Google (wieża komórkowa) lub bazy danych lokalizacji Wi-Fi (sieć bezprzewodowa), możesz pomóc w dostarczeniu zaktualizowanych informacji w celu poprawienia bazy danych Google za pomocą Map Google na komórki. W tej chwili nie można dostarczać indywidualnych aktualizacji baz danych lokalizacji Google, chociaż są one z czasem aktualizowane i ciągle ulepszane.

Otwórz Mapy Google na telefonie z Androidem 2.0+, Windows Mobile lub Symbian S60 i włącz GPS. Podczas gdy Maps jest jednocześnie podłączone do satelity GPS i wieży komórkowej lub routera WiFi, będziesz dostarczać zaktualizowane anonimowe dane geograficzne dla wieży komórkowej lub routera WiFi, z którym jesteś połączony. Pamiętaj, że dane te są anonimowe i mogą wymagać znacznej ilości danych od Ciebie i innych użytkowników przed wprowadzeniem zmian w bazie danych lokalizacji Google.

Android: musisz włączyć Ustawienia> Lokalizacja i bezpieczeństwo> Użyj sieci bezprzewodowych i wcześniej wyrazić zgodę na zbieranie anonimowych danych o lokalizacji. Możesz sprawdzić, czy wyraziłeś zgodę, odznaczając i ponownie sprawdzając ustawienie „Użyj sieci bezprzewodowych”.


„Pamiętaj, że dane te są anonimowe i mogą wymagać znacznej ilości danych od Ciebie i innych użytkowników przed wprowadzeniem zmian w bazie danych lokalizacji Google”. Podejście do HotSpotów nie jest więc gwarantowanym sposobem wysłania ich lokalizacji do bazy danych Google. Ale to jedyny, z którego mogę skorzystać? Czy uważasz, że przebywanie w ich pobliżu jest minimalne, aby ich lokalizacje zostały zapisane z Google? Jeśli nie, jak mogę sprawdzić, czy lokalizacje mojego Wi-Fi są wysyłane? Czy jest jakiś sposób zapytania do bazy danych Google w celu sprawdzenia moich HotSpots? Dużo pytałem. dzięki za pomoc.
Özgür

1
@Comptrol: Nie, Twoje dane są zawsze wysyłane do bazy danych Google, gdy jednocześnie używasz pozycjonowania Wi-Fi i GPS; Twoje dane mogą jednak nie zostać natychmiast wykorzystane, dopóki kilku innych użytkowników nie potwierdzi, że dany punkt dostępu istnieje na tym konkretnym obszarze. Google „grupuje” wszystkie punkty danych dla określonego MAC / SSID od różnych użytkowników i oblicza najbardziej prawdopodobną pozycję stacji Wi-Fi. Jeśli chcesz pomóc w mapowaniu swojej lokalizacji, powiedz wszystkim, że masz telefon z funkcją GPS, aby objechać okolicę.
Lie Ryan

1
Należy pamiętać, że Wifi początkowo nigdy nie było przeznaczone do pozycjonowania, dlatego żadne urządzenie siedzące w jednym miejscu nie może określić pozycji punktu dostępu Wifi (ani nawet oszacować odległości między urządzeniem a punktem dostępu).
Lie Ryan

1
„Czy jest jakiś sposób zapytania do bazy danych Google w celu sprawdzenia moich HotSpots?” O ile mi wiadomo, nie sądzę. Jednak Google Gears ma Geolocation API, który pozwala programistom na zapytanie do ich bazy danych, możesz spróbować wysłać zapytanie, które składa się tylko z twojego hotspotu, chociaż nigdy nie korzystałem z Gears, więc nie mogę powiedzieć, czy to zadziała a nawet być możliwe.
Lie Ryan

chociaż Wifi nigdy nie było przeznaczone do pozycjonowania, jego ograniczony zasięg (10s metrów, w porównaniu do 100s do 1000 metrów wież telefonii komórkowej) oznacza, że ​​dobra triangulacja nie jest konieczna dla grubej lokalizacji. Dużo czasu, po prostu możliwość odebrania sygnału Wi-Fi, już dość dokładnie określa Twoją przybliżoną lokalizację.
GAThrawn

3

Poza świetną odpowiedzią Lie Ryan powyżej, myślę, że ten formularz błędu lokalizacji bezprzewodowej jest całkiem odpowiedni do korygowania źle zlokalizowanych hotspotów iw rezultacie do przesyłania nowych. Czy ktoś tego próbował? :)

Skorzystaj z tego formularza, jeśli produkt Google zgłosił bardzo nieprawidłową lokalizację (np. Nieprawidłowe miasto, stan lub kraj), gdy urządzenie było podłączone do sieci Wi-Fi lub bezprzewodowej i korzystało z bazy danych lokalizacji WiFi Google. Aby przesłać ten formularz, musisz użyć komputera w tej samej sieci bezprzewodowej, z którą byłeś połączony, gdy Twoja lokalizacja została nieprawidłowo zgłoszona.

Uwaga: przesłanie tych informacji może nie natychmiast poprawić lokalizacji konkretnego routera lub punktu dostępu w bazie danych lokalizacji Wi-Fi Google, ale zostanie wykorzystane do poprawy ogólnej jakości produktów i usług Google, w tym bazy danych lokalizacji Wi-Fi.


1
Raz go użyłem i nic nie zmieniło. Nawet po około sześciu miesiącach znajdowałem się tam, gdzie wcześniej mieszkałem. :) Link pokazuje teraz: Ten formularz wygasł.
Flow

0

Dlaczego po prostu nie zaktualizujesz SID swojego AP Wi-Fi? Wierzę, że lokalizacja będzie wtedy wolna od poprzednich danych.


1
Jak zaktualizować SID? Odpowiedź jest za krótka. Czy najlepiej jest ponownie edytować, aby uzyskać streszczenie tego, jak to osiągnąć?
t0mm13b

-1

Jeśli masz dostęp do routera, możesz sklonować jego bezprzewodowy adres MAC. Zrobiłem to na moim z DD-WRT, a teraz mam prawidłową lokalizację. Wszystko, co musiałem zrobić, to zmienić część adresu MAC.

Dwie rzeczy, które mogą pójść nie tak: 1. Router może ci to uniemożliwić (i możesz nie być w stanie zainstalować na nim DD-WRT) 2. Sieć Wi-Fi, która powoduje niewłaściwą lokalizację, nie pochodzi z twojego router. Poza tym jest to szybka poprawka.


1
Klonowanie adresów MAC zwykle powoduje później problemy i bardzo rzadko jest dobrym rozwiązaniem problemu. Zwłaszcza w tym przypadku, gdy samo użycie GPS w Mapach Google w pobliżu punktu Wi-Fi (z włączonym Wi-Fi w urządzeniu) spowoduje zarejestrowanie nowego AP, a im więcej urządzeń korzystających z GPS w pobliżu budynku, tym szybciej baza danych się zaktualizuje .
GAThrawn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.