Czy można ustawić szybkość procesora za pomocą Tasker?


9

Na przykład: Chciałbym ustawić mój procesor na wyższą klasę dla uruchamiania określonej aplikacji, takiej jak psx4droid. Czy jest to możliwe w Tasker?

A jeśli nie Tasker ... jakaś inna aplikacja? SetCPU nie ma takiej opcji.

Odpowiedzi:


3

Wydaje mi się, że można się tam dostać, zlecając albo bezpośrednie ustawienie zmiennych systemowych niezbędnych do przetaktowania, albo dostęp do poleceń używanych przez setCPU. Aby to zrobić, możesz użyć wtyczki „Wykonaj”, która wykonuje polecenia tak jak w emulatorze terminali. Wiele z tego jest nad moją głową, ale prawdopodobnie lepiej rozumiesz polecenia terminalowe i tak lepiej i być może będziesz w stanie zrozumieć moje wędrowanie:

  1. Zainstaluj wtyczkę Locale Execute
  2. Utwórz nowy profil na potrzeby uruchamiania psx4droid
  3. Dodaj zadanie, aby ustawić procesor
  4. Dodaj akcję i wybierz Plugin / Execute
  5. Wykonaj polecenie niezbędne do zresetowania (przetaktowania) procesora. Oto link wyjaśniający, jak sformatować polecenia . Niestety nie wiem, jakie to polecenie.

Teoretycznie po otwarciu psx4droid powinien uruchomić utworzony profil, zmieniając ustawienia procesora.


Wyszukiwarka Google w „Locale Execute Setcpu” podniosła ten wynik z Reddit: reddit.com/r/tasker/comments/ea7cq/overunderclocking_setcpu
Bryan Denny

Ha! Doskonały! Daj znać czy działa. Nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje subreddit Taskera.
Matt

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.