Jak mogę zwiększyć liczbę poziomów głośności?


29

Czy można zwiększyć liczbę kroków w regulacji głośności? Chciałbym mieć dokładniejszą kontrolę nad poziomem głośności. Mam Galaxy Nexus.

Uwaga: Nie chcę zwiększać głośności, po prostu zmień liczbę poziomów, aby znaleźć miejsce do słuchania muzyki.


Istnieje również (łatwa) opcja korzystania z zewnętrznego regulatora głośności, takiego jak Koss VC20
derobert

To zdumiewające, że sześć lat później nadal nie zostało to naprawione w Androidzie.
Kyralessa

Odpowiedzi:


14

Wiele osób ma ten problem z Androidem. Możesz zobaczyć, że zgłoszono to w systemie śledzenia błędów Androida . Liczba poziomów jest kontrolowana przez ustawienie wkompilowane w obraz systemu Android.

Użyj innej pamięci ROM

Jest możliwe, że się może zwiększyć liczbę poziomów, ale nie wiem który, jeśli w ogóle, custom ROM to zrobić. Ten raport o błędzie w śledzącym cyanogenmod sugeruje, że nie planują dodawać tej funkcji, ponieważ obawia się, że może to powodować problemy ze zgodnością niektórych aplikacji.

Użyj innej aplikacji (łatwa)

Niektóre aplikacje multimedialne mają własną regulację głośności, oprócz tej zapewnianej przez system Android. Uważam, że Poweramp jest jednym z nich (ale sam go nie używam). Jeśli jest jedna konkretna aplikacja, nad którą potrzebujesz większej kontroli, na przykład aplikacja muzyczna, możesz ją zastąpić taką, która ma tę funkcję.

Edytuj system operacyjny telefonu (zaawansowane)

Jeśli nie martwisz się o ryzyko złamania (niektóre źle napisane aplikacje), a urządzenie jest ed, a następnie można śledzić tymi instrukcjami , aby edytować obraz systemu Android, aby zwiększyć liczbę poziomów. Witryna zawiera instrukcje krok po kroku, w tym instalowanie narzędzi programistycznych niezbędnych do wprowadzania zmian w systemie; podsumowanie dla osób posiadających wiedzę jest następujące:

 1. Wyjdź framework.jarz urządzenia i uruchom baksmalina nim.
 2. Edytować framework\android\media\AudioService.smali
 3. Wyszukaj, 0xft 0x0t 0x0t 0x0taby znaleźć tabelę poziomów audio.
 4. Zamień pierwszą liczbę każdego wiersza na żądaną liczbę poziomów (w systemie szesnastkowym).
 5. Uruchom, smaliaby wygenerować nowy framework.jar, a następnie zamień oryginał na urządzeniu.

2
@AndrewB To brzmi jak coś, co powinno samo w sobie być odpowiedzią. To nie jest tak naprawdę dyskusja na temat mojej odpowiedzi, do czego służą komentarze.
Dan Hulme,

6

Edycja: Ta aplikacja wygląda warto - https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-precise-volume-override-androids-t3573562 ( https://play.google.com/store /apps/details?id=com.phascinate.precisevolume )

Skończyłem używać tej aplikacji na moim Nexusie 4 - obsługuje do 100 poziomów głośności. Nie jest idealny, ale powinien wystarczyć, dopóki nie rozwiążą problemu, który wydaje się tak prostym problemem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=opotech.finevolumev2

Omówiono tutaj

http://androidforums.com/android-lounge/490543-volume-control-in-android-os.html


Niestety, może to zadziałało, kiedy napisano tę odpowiedź, ale wydaje się, że już nie działa. Na Androidzie Pie (9), mimo że aplikacja wyświetla zmiany o 1% głośności, rzeczywista głośność przeskakuje w sposób sugerujący, że wciąż jest zablokowana sprzętowo do idiotycznych 15 poziomów głośności Androida.
Kyralessa

4

Jeśli Twój telefon jest zrootowany lub masz niestandardowe odzyskiwanie (takie jak TWRP), w rzeczywistości jest to o wiele łatwiejsze. Jedyne, co musisz zrobić, to dodać następujący wiersz do build.proppliku znajdującego się w /system:

ro.config.media_vol_steps=30

Gdzie 30 oznacza liczbę kroków.

Można to zrobić za pomocą eksploratora plików root (takiego jak Root Browser ) lub poprzez VIterminal TWRP lub przez adb.


3

Początkowo zamieściłem to jako odpowiedź na to pytanie: Jak zwiększać / zmniejszać głośność w mniejszych przyrostach / spadkach? , niestety ta metoda nie będzie oficjalnie działać z Nougat (z powodu niektórych brakujących wymagań)

Obejście:

Zgodnie z oczekiwaniami, taka modyfikacja będzie wymagać rootowania lub innego rodzaju flashowania, aby zainstalować framework Xposed.

Kuba Kalamarz stworzył moduł Xposed o nazwie VolumeSteps +, który pozwala dostosować liczbę kroków dla każdej funkcji głośności systemu.

Dobrą rzeczą, jaką zauważyłem w tym module, jest to, że wiąże się on z systemem ustawień (tzn. Nie musisz otwierać interfejsu użytkownika modułu, zamiast tego możesz kontrolować za pomocą przycisku głośności)

Wymagania wstępne

cechy

 • Zmień liczbę kroków głośności dla strumieni alarmowych, muzycznych, powiadomień, dzwonków, systemowych i podczas połączeń.

 • Możliwość zmiany do około 5 do 50 kroków

 • Użyj głośności muzyki jako domyślnej dla panelu głośności podczas naciskania przycisków głośności.

Instrukcje

 1. Pobierz VolumeSteps + i zainstaluj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 1. Aktywuj moduł w Ustawieniach Xposed i uruchom ponownie urządzenie, aby wprowadzić zmiany.

 2. Otwórz VolumeSteps + w szufladzie aplikacji

 3. Dostosuj kroki głośności:

  • Każda kategoria woluminów ma własną pozycję menu. Wybierz ten, który chcesz dostosować, a następnie użyj suwaka, aby dostroić kroki głośności, po zakończeniu naciśnij OK.

wprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Znajdź przyrost odpowiadający Twoim potrzebom.

  1. Uruchom ponownie (ważne) urządzenie, a nowe kroki głośności będą dostępne, nawet po naciśnięciu przycisku głośności. Altówka!

Oświadczenie (nie jestem związany z tą aplikacją, ale używam jej, więc napisałem post, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami końcowymi)

Uwaga: Sam przetestowałem to obejście i działa dokładnie tak, jak opisano

Specjalne podziękowania dla


1

Samsung SoundAssistant to Twój huckleberry. Darmowa aplikacja. Zapewnia ogólnosystemową dokładną kontrolę głośności, z regulowanymi przyrostami i ustawieniami dla poszczególnych aplikacji.


Pamiętaj, że jest on zgodny tylko z urządzeniami z Samsung Experience w wersji 8.5 lub nowszej.
Andrew T.

1

To powinno pomóc niektórym ludziom i umożliwia lepszą kontrolę, a nie głośniejszą głośność ...

1) Przejdź do opcji programisty (włącz opcje programisty, jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś).

2) Następnie włącz „Wyłącz głośność absolutną”.

3) Może być konieczne ponowne uruchomienie urządzenia z Androidem, aby zaczęło obowiązywać.

Kroki są teraz znacznie rozsądniejsze. Innymi słowy, odpowiada na twoją „notatkę”, ponieważ teraz głośność (przynajmniej w moich słuchawkach Bluetooth) ma teraz znacznie mniejsze kroki - nie zmienia się już ze zbyt cichego na zbyt głośny w jednym kroku!


Jak do tego doszło? Próbowałem właśnie teraz (za pomocą słuchawek Bluetooth) i nie zauważyłem żadnej różnicy. Czy są jakieś dodatkowe kroki (np. Odłącz lub zapomnij, a następnie podłącz ponownie urządzenie Bluetooth; uruchom ponownie telefon; coś innego)?
Kyralessa

Nie przepraszam, dla mnie to po prostu zadziałało. Myślę jednak, że najpierw musiałem ponownie uruchomić urządzenie. Ale musiałem ponownie włączyć absolutną głośność, ponieważ oznaczało to, że niektóre urządzenia były szalone głośno. Byłoby miło, gdyby Google to naprawił / dał ci opcje obsługi urządzeń wymagających więcej kroków! :(
Trevor,

Po ponownym uruchomieniu wydaje się, że zadziałało. Regulator głośności słuchawek był kiedyś powiązany z głośnością multimediów w moim telefonie; teraz są osobni. Wciąż mam tylko 15 poziomów regulacji głośności w Androidzie, ale możliwość osobnej regulacji głośności telefonu i słuchawek daje mi znacznie lepszą kontrolę głośności niż wcześniej. Dzięki!
Kyralessa

-1

Nie sądzę, że to jest możliwe. Głośność dźwięku jest kontrolowana przez element sprzętowy, który ma tylko ograniczoną liczbę poziomów głośności.


11
To nieprawda. Jeśli nie wiesz, nie zgaduj.
Dan Hulme,

@DanHulme Jest wzmacniacz sprzętowy. I to pochodzi z konwertera DA. Możliwe byłoby więc obliczenie poziomów przed przetworzeniem ich na sygnał analogowy. Ale w celu zwiększenia SNR można zastosować mikser sprzętowy.
Uwe Plonus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.