Domyślny kontakt dla numeru


12

Czy istnieje sposób ustawienia domyślnego kontaktu dla określonego numeru, który jest powiązany z wieloma kontaktami?

Tj. Z jakiegoś powodu Alpha i Bravo mają wspólny numer telefonu. Obecnie, jeśli próbuję wysłać wiadomość do Alpha, „pojawia się”, gdy wysyłam ją do Bravo (numer jest taki sam). Czy zamiast tego mogę sprawić, by „pojawił się”, gdy wysyłam go do Alphy?

UWAGA: w przypadku, gdy ktoś nie przeczytał uważnie, jest to odwrotność wyboru domyślnego numeru dla kontaktu (jest to wybór domyślnego kontaktu dla numeru).

Używam cm7 i cm10.1.2 na dwóch różnych telefonach i oba wyświetlają to dziwactwo.


Czy wypróbowałeś kombinacje: Domyślne dla jednego kontaktu - nie domyślne w drugim i domyślne w obu?
py_script

@py_script tak, jest już domyślny w wybranym kontakcie, a nie domyślny w drugim: /
o0 '.

1
Czy istnieje podobny sposób na to w przypadku adresu e-mail? Mój syn zaczął używać poczty e-mail, zanim osiągnął wiek wystarczający do założenia konta Gmail. Więc moja żona dała mu wife-son@gmail.com. Teraz Gmail z mojej żony (wife@gmail.com) pojawia się jako „imię syna”, a nie „imię żony”, co jest denerwujące.
Gdalya

@Gdalya Czy istnieje szansa na filtrowanie i stosowanie tagów (etykiet)? webapps.stackexchange.com/questions/2593/...
AM

@Lohoris Komentarz do filtrowania dotyczył komentarza e-mail nad nim (autorstwa Gdalya).
AM

Odpowiedzi:


1

Jeśli rozumiem, o co ci chodzi, powinno to załatwić sprawę:

  1. Dodaj P(pauzę) na końcu numeru telefonu dla dowolnego kontaktu, którego nie chcesz, aby był domyślny. Wyobrażam sobie, Wże też by zadziałało, ale mogę ręczyć tylko za P.

  2. Upewnij się, że „domyślny” kontakt (jeśli to masz na myśli) ma normalny numer.

W swoim scenariuszu wystarczy zmienić numer Bravo z, powiedzmy, 1-800-555-1234na 1-800-555-1234P.

Właśnie przetestowałem to podejście i oba numery wybierają numer. Pierwszą rzeczą, jakiej próbowałem, było dodanie dodatkowej cyfry, ale to nie zadziałało.


Choć pomysł jest świetny, z jakiegoś dziwnego powodu działał na 4.1, ale nie na 2.3 :(
o0 '.

Jednak najwyraźniej był to tylko problem z pamięcią podręczną: wyczyszczenie danych kontaktów załatwiło sprawę, dzięki!
o0 ”.

1
Moja droga nie działała na 2.3? To dziwny wzór. Używam 2.2, więc ... 2.2 tak, 2.3 nie, 4.1 tak? Może to zależy od interfejsu użytkownika. Ach tak. Cieszę się, że teraz to wszystko działa.
AM

Przestał działać teraz, po aktualizacji do cm 10.1.2 (Android 4.2.2). Teraz myślę, że to Pbyło naprawdę nieistotne, a liczyły się czynniki zewnętrzne, które „zdarzyły się”, by zostały właściwie wyrównane.
o0 ”.

To działało tutaj. Może twój nowsza wersja Androida został specjalnie zaprogramowany tak, aby bardziej inteligentnie znaleźć mecze numer (ignorować spływu Ps i We), który zabije tę metodę. ... bardziej skuteczną taktyką byłoby dodanie końcowej W i cyfry (W zamiast P, aby nie pojawiał się monit o zwolnienie ostatniej cyfry). W żaden sposób Android nie powinien łączyć liczb różnicowanych w ten sposób, ponieważ końcowe W # (...) to sposób, w jaki niektórzy ludzie umieszczają liczby z różnymi rozszerzeniami. Niektóre zastosowania tego numeru mogą nie lubić końcowego rozszerzenia, ale warto spróbować.
AM
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.