Jak mogę wymagać odblokowania wzoru tylko na określone czasy


12

Czy można wymagać odblokowania wzoru tylko w określonych godzinach? Na przykład, kiedy jestem w pracy, nie chcę wymagać odblokowania wzoru, jednak w każdej chwili robię to.

czy to możliwe?

Odpowiedzi:


3

Pewnie. Jeśli korzystasz z aplikacji do automatyzacji, takiej jak Tasker , możesz ustawić telefon tak, aby wyłączał funkcję ochrony ekranu, jeśli wykryje, że jesteś w biurze. Wykrywanie lokalizacji można osiągnąć na wiele sposobów. Możesz użyć dowolnego Wi-Fi, jeśli można go użyć jako odniesienia lub polegać na identyfikatorze komórki, określającym promień.

Zobacz przewodnik trafnie nazwany Lokalizacja bez łez . Wyjaśnia różne sposoby, za pomocą których Tasker może zidentyfikować Twoją lokalizację. Więcej wyjaśnia zalety i wady, kompromis między żywotnością baterii a dokładnością itp.

Korzystam z Tasker w telefonie komórkowym, aby zmniejszyć wszystkie wolumeny, gdy jestem w pobliżu mojego biura. Zrobiłem to, tworząc profil i wybierając Statejako mój pierwszy kontekst.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na następnym ekranie Select Phone Actionwybrałem Phonei wybrałem Cell nearopcję. Pojawiło się następujący ekran:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kiedy nacisnąłem skaner, Tasker zaczął logować się w pobliżu identyfikatora wieży komórkowej. Zostawiłem go na chwilę i obszedłem biuro, żeby zebrać jak najwięcej identyfikatorów. Początkowo myślałem, że Tasker zachowuje tylko osiem ostatnich identyfikatorów, ale kiedy eksportowałem profil do XML, widziałem wiele wpisów. Dlatego im więcej czasu będziesz go skanować i tym więcej będziesz chodził, tym większe prawdopodobieństwo pomyślnego rozpoznania Twojej lokalizacji.

To tylko połowa wykonanej pracy. Następnie przypisałem akcję, którą Tasker może wykonać, gdy ten profil jest aktywny. Istnieją dwa rodzaje zadań - jedno nazywa się zadaniem wejścia, a drugie nazywa się zadaniem wyjścia. Użyłem Keyguardakcji, aby wyłączyć blokadę klawiatury jako zadanie wejściowe, które uruchomi się, gdy ten profil zostanie uaktywniony. Użyłem tej samej Keyguardakcji, aby włączyć funkcję ochrony klucza jako zadanie wyjścia, aby po wyłączeniu tego profilu.


1

Tak, można włączyć i wyłączyć klucz gaurd w telefonie (blokada telefonu) w zależności od różnych kontekstów (przykład, gdy jesteś w biurze)

Osobiście skonfigurowałem do tego telefon. Moja konfiguracja wykorzystuje Tasker (płatną aplikację do automatyzacji w Playstore), aby określić, czy jestem w biurze, korzystając z przybliżenia moich lokalizacji GPS, a następnie korzystam z Bezpiecznych ustawień (bezpłatna wtyczka dla Taskera), która ma możliwość włączenia i wyłącz klawisz gaurd telefonu

Uwaga - Ustawienia systemowe będą wymagały roota, aby móc przełączać keygaurd.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.