Nie wszystkie pliki są widoczne przez MTP


105

Mam urządzenie LG L5 (model e610) z Cyanogenmod 10. Po podłączeniu telefonu do komputera z systemem Linux (mam zainstalowany program mtpfs) widzę zarówno pamięć wewnętrzną, jak i kartę SD. Jednak gdy nawiguję w nich, nie widzę niektórych plików.

Na przykład, jeśli otworzę aplikację do zarządzania plikami na telefonie, widzę kilka plików w Internal storage/Notificationskatalogu, jednak katalog na komputerze pokazuje tylko jeden z tych plików.

Jeśli zmienię typ połączenia USB na PTP (aparat) - ponieważ OS X nie obsługuje natywnie MTP - Image Capture widzi telefon jako aparat, jednak widzi tylko około jedną trzecią wszystkich zdjęć obecnych w telefonie.

Nie mam komputera z systemem Windows, ale podejrzewam, że wyniki byłyby podobne.

Próbowałem zaktualizować Cyanogenmod do najnowszej wersji, usuwając go i ponownie instalując - te same wyniki. Masz pomysł, co się dzieje? Jak sprawić, aby wszystkie pliki pojawiały się na komputerze hosta?Mam ten sam problem z LG G3 z systemem Lineage OS 14.1 (Android 7.1.2), a ponowne uruchomienie nie rozwiązuje problemu, wybór pamięci USB zamiast MTP również nie rozwiązuje tego problemu.
Shayan

Jestem setnym zwycięzcą.
neverMind9

Odpowiedzi:


71

Jest to najwyraźniej znany błąd w Androidzie, który nie jest nawet potwierdzany przez Google od października 2012 r. , Błąd nr 2  - w zależności od metody tworzenia plików na urządzeniu z Androidem pliki te mogą pozostać niewidoczne podczas uzyskiwania dostępu do urządzenia za pomocą MTP, dopóki urządzenie nie jest ponownie uruchamiany.

Znane obejścia obejmują:

 • Użyj trybu pamięci USB zamiast MTP, jeśli jest obsługiwany przez telefon. Najwyraźniej nie jest to opcja dla LG Optimus L5 (e610), ponieważ ten telefon ma ujednoliconą pamięć wewnętrzną (pamięć plików znajduje się w /data/mediatym samym ext4systemie plików, co /data), której nie można wyeksportować jako urządzenie pamięci USB.

 • Wyczyść dane aplikacji „Media Storage”, a następnie użyj aplikacji SDrescan do odbudowania bazy danych multimediów (omówione tutaj ).

 • Udostępniaj pliki przez sieć za pomocą aplikacji innych firm, takich jak AirDroid lub jedna z aplikacji serwera Samba (w tym drugim przypadku musisz mieć uprawnienia rootowania, aby serwer był dostępny dla większości klientów, w tym Windows).


7
O! Nie zdawałem sobie sprawy, że ponowne uruchomienie urządzenia może pomóc. Pozwól mi spróbować.
Aleks G

1
Chociaż może nie działać z wewnętrzną kartą SDCard, może istnieć rozwiązanie dla zewnętrznej karty SD z obsługą UMS :)
Izzy

1
Ponieważ nie mam jeszcze wystarczającej reputacji, chciałbym dodać kolejną opcję, która zadziałała dla mnie: kopiowanie plików za pomocą „adb pull”. Zasadniczo oznacza to, że przestałem próbować używać MTP, działa dobrze, ale problem polega na tym, że wydaje się, że działa dobrze, ale nie mogę już mu ufać.
Charles Roberto Canato,

1
Najlepszym obejściem, jakie znalazłem, jest instalacja SSHelper (serwer ssh Androida) i rsync z komputera z systemem Linux (lub Windows). Użyj modemu USB do szybkiego połączenia. Szczegółowo wyjaśniono w tej odpowiedzi .
Organiczny nałogowiec

1
TLDR, uruchom ponownie telefon - ponieważ najwyraźniej jest to obecny standard branżowy dla pliku IO na
Androidzie

34

Przejdź do ustawień> aplikacje> wszystkie aplikacje> pamięć masowa> dotknij „wyczyść dane” ...

Uruchom ponownie i wszystko pojawi się ponownie w Eksploratorze Windows.


1
Dzięki za odpowiedź. Zauważ jednak, że (1) nie dodałeś niczego nowego, co nie było już w innej odpowiedzi; (2) w ogóle nie ma potrzeby usuwania danych z pamięci; proste ponowne uruchomienie załatwia sprawę.
Aleks G

5
@Aleks G faktycznie były to najlepsze i najbardziej bezpośrednie (szybkie) instrukcje, które działały dla mnie. To dobra odpowiedź :). Nie musiałem używać SDrescan, jak powiedziano w drugiej odpowiedzi (dzięki Bogu), i NIE JESTEM robić dokładnie tego, co powiedziała ta odpowiedź - ponowne uruchomienie nie zadziałało w moim przypadku.

4
W najnowszej aktualizacji mojego Nexusa 5 aplikacja Media Storage is application jest ukryta. Aby znaleźć aplikację do przechowywania multimediów, wybierz „Show System Apps” z menu na ekranie aplikacji. YMMV.
Nir Levy,

Chciałbym tylko dodać, że (przynajmniej na używanej przeze mnie pamięci ROM Marshamallow) czyszczenie danych pamięci masowej działa w przypadku ponownego wyświetlania większości plików, ale nadal istnieją pliki, które nie są wyświetlane. Tak, jest prawie 2017 r., To już stare pytania i odpowiedzi, a problem ten nadal istnieje.
Charles Roberto Canato,

17

Podobne do odpowiedzi ScoobyDo

 1. Odłącz kabel USB od telefonu.
 2. Kliknij „Wyczyść dane” w aplikacji Media Storage.
 3. Następnie „Force stop”.
 4. Ponownie podłącz kabel USB do telefonu.
 5. Aplikacja Media Storage zostanie ponownie uruchomiona i odbuduje listę multimediów.
 6. Brakujące pliki są teraz dostępne.
 7. Pozwala to uniknąć ponownego uruchamiania, co było dla mnie ważne.

Twój przebieg może się różnić


3
Mój przebieg jest różny :) Na mojej Xperii Z1 z Androidem 4.3 aplikacja Media Storage uruchamia się ponownie po ponownym podłączeniu USB, ale nie zaczyna odbudowywać listy multimediów. Telefon pojawia się na pulpicie, ale nie pokazuje żadnych plików. Muszę zrestartować telefon, aby odbudować bazę danych. Brzmiałoby to jak najszybsze rozwiązanie dla tych urządzeń, na których działa!
Daniel Saner


3

Korzystam z Galaxy Note 3

Rozwiązaniem problemu, który znalazłem, było użycie przeglądarki plików systemu Android i przeniesienie pobranego folderu / pliku do innego katalogu, który nie był zaśmiecony.

Umożliwiło mi to zobaczenie pliku .rar 50mb, który pobrałem i ściągnąłem na komputer.

Nie wiem, czy to rozwiązanie pomoże komukolwiek, ale zadziałało dla mnie.

Dziękuje wszystkim :)


2

Przejdź do Menu> Ustawienia systemu> Pamięć

 1. Odmontuj kartę SD i naciśnij „OK”
 2. zamontuj kartę SD

Zobaczysz Skanowanie plików multimedialnych na karcie SD ... na pasku powiadomień. Oznacza to, że wszystko jest w porządku, a zawartość karty SD jest ponownie skanowana, abyś mógł je teraz zobaczyć :)


Próbowałem tego, ale nie działało.
Rameez Ahmed Sayad

1
 1. Odłącz urządzenie od komputera
 2. Plik filmu Do innego katalogu, takiego jak „Lista odtwarzania” za pomocą menedżera plików
 3. Teraz podłącz ponownie urządzenie i rób swoje rzeczy z plikami :)

0

W ten sposób rozwiązałem ten problem na mojej Galaxy Note-3:

 • Zainstaluj aplikację serwera plików FTP na urządzeniu z Androidem
 • Na komputerze: Mapuj dysk sieciowy -> Dodaj lokalizację sieciową -> Wybierz witrynę FTP -> wprowadź adres IP serwera FTP
 • Połącz (jednogłośnie lub za pomocą ID) z „Serwerem”, a będziesz mieć dostęp do WSZYSTKICH folderów i plików na urządzeniu z Androidem.

Dzięki za odpowiedź, ale to nie pomoże w moich okolicznościach, ponieważ (1) nie mam komputera z systemem Windows; oraz (2) zasady na naszych komputerach wyraźnie blokują wychodzące połączenia ftp.
Aleks G

0

Moje rozwiązanie w Androidzie 4.4 KitKat, aby to naprawić, polega na skanowaniu całego systemu. Normalne aplikacje nie mogą już tego robić od KitKat, więc niestety musisz rootować. Korzystałem z tej aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.logika.rescan&hl=pl


Zastanawiam się, dlaczego ta aplikacja jest wymieniona jako „niekompatybilna ze wszystkimi twoimi urządzeniami”. Mam system Android 5.0.2 Moto G (2. generacji, XT1079).
yurkennis

0

Próbowałem połączyć aplikację „Media Rescanner” @georgiecasey, ale nic nie dało. Jednak zmiana nazwy folderu, którego brakowało za pomocą aplikacji File Explorer na moim telefonie, z „Music” na „Music1” załatwiła sprawę - pojawiła się natychmiast w Android File Transfer. Proste, szybkie, brudne :)

Po zakończeniu przesyłania można łatwo zmienić nazwę folderu. Łatwe rozwiązanie dla tych jednorazowych przelewów, być może nie najlepsze dla często powtarzających się przelewów.


0

Wszystko, co musiałem zrobić, to zrestartować urządzenie z Androidem. W moim przypadku tablet Lenovo, model A10-70F, Android w wersji 6.0.


Ponowne uruchomienie NIE działało na moim LG G3.
Shayan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.