Sprzedałem swój telefon w serwisie eBay. Co powinienem zrobić przed wysłaniem?


Odpowiedzi:


22

Jak już wspomniano, przywrócenie ustawień fabrycznych na początek.

Jeśli zależy Ci na prywatności tego, co znajduje się na karcie SD, powinieneś użyć bezpiecznego narzędzia do usuwania. Nawet po sformatowaniu karty nadal możesz odzyskać dane ...

Jeśli korzystasz z Google do bezpiecznego usuwania, znajdziesz mnóstwo bezpłatnych narzędzi do wykonania tej pracy.


Dodaj także śledzenie do wysyłki, ponieważ niektórzy kupujący powiedzą, że nigdy nie dostali telefonu, a następnie odzyskają pieniądze i wydostaną pieniądze.
1871

10
  1. Sformatuj (zero) swoją kartę SD.
  2. Wykonaj reset do ustawień fabrycznych.

Czy samo formatowanie wystarczy? Jak go sformatować? Jak przywrócić ustawienia fabryczne?
fredley,

1
Formatowanie powinno wystarczyć, ale jeśli chcesz mieć bezpieczny format, możesz użyć narzędzia takiego jak Eraser dla Windows, aby wyczyścić kartę SD. Przywracanie ustawień fabrycznych zależy od telefonu, ale powinno być w Ustawieniach -> Bezpieczeństwo i prywatność lub coś podobnego.
Mateusz

3
@ Fredley: Jeśli masz obsesję na punkcie bezpieczeństwa, pamiętaj, że sformatowanie karty SD nie powoduje usunięcia zapisanych danych; formatowanie polega tylko na ponownej inicjalizacji bazy danych plików, więc wszystko jest oznaczone jako puste. Za pomocą specjalistycznego oprogramowania można odzyskać usunięte dane z karty SD, o ile nie zostały one zastąpione. Jeśli jesteś naprawdę paranoikiem, kup nową kartę SD i wyślij telefon z tą kartą zamiast swojej.
Lie Ryan,

2
@Lie Ryan Zakup nowej karty jest całkowicie przesadny. Dzięki nośnikom niemagnetycznym, takim jak karta SD, wszystko można wyzerować, a starych danych nie można odzyskać. Stąd moja propozycja Eraser ( eraser.heidi.ie )
Matthew Read

1
Z pewnością, dla bezpieczeństwa, musisz wyczyścić zarówno kartę SD, jak i pamięć wewnętrzną?
Flimm 24.04.13

1

Utworzyć kopię zapasową

Upewnij się, że masz kopię zapasową wszelkich ważnych informacji na urządzeniu.

Istnieje wiele sposobów osiągnięcia tego celu, od synchronizacji „w chmurze”, przez aplikacje, po narzędzia wiersza poleceń. Na przykład, przynajmniej w niektórych przypadkach, projekt Cyanogenmod zaleca użycie Android Debug Bridge do tworzenia kopii zapasowej urządzenia z Androidem na komputerze:

adb backup -apk -all -f backup.ab

Powinieneś zbadać dostępne opcje i zastosować metodę tworzenia kopii zapasowych, która spełnia Twoje potrzeby.

Chroń swoją prywatność

Na podstawie tych artykułów od Greenbot , ArsTechnica , Digital Trends , LifeHacker i (ahem) Reddit , trzy trwałe urządzenia pamięci masowej, które należy usunąć lub bezpiecznie usunąć, jeśli są obecne, przed przekazaniem urządzenia z Androidem niezaufanemu podmiotowi, aby uniemożliwić tej stronie potencjalny dostęp wrażliwe dane na urządzeniu to:

  1. Karta SIM .

  2. Pamięć zewnętrzna (np. Faktyczna, wymienna karta microSD ).

  3. Pamięć wewnętrzna (inaczej „wewnętrzna karta SD”, mimo że tak naprawdę nie jest to karta SD).

Karta SIM i pamięć zewnętrzna są łatwe w obsłudze: wyjmij je z urządzenia przed przekazaniem urządzenia.

Pamięć wewnętrzna jest trudniejsza. Cytat z Wyzard ( CC BY-SA 3.0 ):

Przywrócenie ustawień fabrycznych ponownie formatuje partycję danych użytkownika telefonu, ale nie jest to „bezpieczne” czyszczenie; nie zastępuje wszystkiego zerami. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko zostanie usunięte, możesz najpierw zaszyfrować telefon (który nadpisuje wszystkie dane zaszyfrowanymi wersjami samego siebie), a następnie przywrócić ustawienia fabryczne (które konfigurują nowy nieszyfrowany system plików).

Pamiętaj, że przywrócenie ustawień fabrycznych pozostawia partycję systemową telefonu („ROM”) nietkniętą. Jeśli dokonałeś jakichkolwiek zmian na partycji systemowej (takich jak rootowanie), pozostaną one.

To wszystko bardzo dobrze, jeśli Twój telefon z Androidem obsługuje szyfrowanie pamięci wewnętrznej. Jeśli nie, to lepiej uzyskaj dostęp do powłoki urządzenia i wykonaj coś takiego cd /data && cat /dev/urandom > 0 lub po prostu nie rezygnuj z urządzenia niezaufanej grupie.


0

Możesz najpierw wykonać kopię zapasową, w którym to przypadku poleciłbym My Back Up Pro.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackupPro&hl=pl

Aby przywrócić ustawienia fabryczne, przeczytaj ten mały samouczek napisany przez Olivera Hill 11 maja 2012 r. Zatytułowany „Jak przywrócić ustawienia fabryczne na telefonie z Androidem” dla Little Green Robot Publishing (który publikuje miesięcznik The Android Magazine w UK)

http://www.littlegreenrobot.co.uk/tutorials/how-to-perform-a-factory-reset-on-your-android-phone/

Ludzie w przeszłości zalecali sobie, że podczas resetowania do ustawień fabrycznych należy to zrobić dwukrotnie (nie jestem pewien, czy jest to konieczne, czy nie, ale nie jest to szkodliwe).


0

Jeśli masz urządzenie HTC i naprawdę się martwisz, możesz w pełni sformatować kartę SD, uruchomić RUU dla oprogramowania podstawowego, a następnie uruchomić system Android, sformatować kartę SD i przywrócić ustawienia fabryczne raz i wyłączyć (tak aby osoba, która włączy telefon, zostanie przywitana przy pierwszej konfiguracji). Tak bym zrobił.


0

Inne odpowiedzi nie wspominają: usuń konta Google z telefonu przed przywróceniem ustawień fabrycznych, jeśli przywróciłeś ustawienia fabryczne po odzyskaniu. Google jest ochrona przywracanie ustawień fabrycznych (FRP) jest miarą antykradzieżowy, który wymaga wcześniejszej hasło do konta Google, aby korzystać z telefonu. Usunięcie kont Google wyłącza tę funkcję zabezpieczeń, aby kupujący mógł instalować nowe konta bez wcześniejszego hasła.

Jeśli nie usuniesz kont w celu wyłączenia FRP, znajdziesz się w tym problemie .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.