Android Tethering przez DNS Problem


10

Używam urządzenia mobilnego Sony Xperia Go z Androidem Gingerbread (2.3.7). Ilekroć próbuję korzystać z Tetheringu (tethering przez USB / mobilne Wi-Fi), nie mogę natychmiast uzyskać dostępu do strony internetowej za pomocą laptopa.

Wiem jednak, że istnieje połączenie internetowe, ponieważ mogę uzyskiwać dostęp do stron internetowych przy użyciu ich adresów IP w przeglądarce Google Chrome na laptopie. Próbowałem nslookupkilka razy w wierszu polecenia, próbując wysłać zapytanie do serwerów DNS Google (8.8.8.8 i 8.8.4.4) i 192.168.43.1 (mój telefon).

Zawsze dostaję błąd DNS request timed out.

Jednak po kilku ponownych uruchomieniach, włączeniu / wyłączeniu transmisji danych i mobilnego punktu dostępu, nagle zadziałałoby, a wszystkie żądania DNS za pośrednictwem wiersza poleceń otrzymały odpowiedzi. Ale nie ma określonej liczby ponownych uruchomień. Właśnie dzisiaj zajęło mi to około 30-45 minut wykonanie tej procedury restartowania, wyłączania hotspotów, włączania, wyłączania mobilnej transmisji danych.

Za każdym razem, gdy to robię, mogę korzystać z telefonu komórkowego, aby uzyskać dostęp do Internetu. To nie jest problem. Telefon komórkowy może łączyć się z Internetem.

Używam również AirDroid. AirDroid również działa normalnie i mogłem uzyskać do niego dostęp w przeglądarce. Tak więc naprawdę istnieje ustalone połączenie między telefonem a laptopem. Po prostu żądania DNS nie są przesyłane. Próbowałem tego zarówno w przypadku mobilnego hotspotu / tetheringu przez USB.

Mój operator komórkowy umożliwia tethering, a ja mam abonament komórkowy. Czy możesz mi pomóc ustalić, co powoduje problem z DNS? Dzieje się tak prawie codziennie.


Dostępna jest aktualizacja Ice Cream Sandwich (Android 4.0), może naprawi to twoje problemy z tetheringiem. Tethering na Androidzie działa NATting, tak jak zwykły router. To znaczy, na twoim telefonie działa proxy DNS, prawdopodobnie dnsmasq. Możesz spróbować użyć 8.8.8.8 (DNS Google) i sprawdzić, czy jest jakaś różnica. Możesz także spróbować użyć różnych środków (tethering przez Bluetooth, tethering przez USB, tethering przez Wi-Fi) i sprawdzić, czy problem nie jest taki sam.
ce4

Jeśli masz problemy z uruchomieniem Nslookup z terminala, zobacz terminal Android nie może nslookup? po więcej informacji.
GAThrawn

Czy masz Mobile Network Settingrację?
sakibmoon,

Spróbuj ustawić bramę na komputerze na bramę swojego urządzenia mobilnego?
t0mm13b,

BTW Co mówi twoje ipconfigwyjście?
t0mm13b,

Odpowiedzi:


5

Skończyło się na ręcznej zmianie serwera DNS na tethering do Internetu z mojego telefonu komórkowego. Mój telefon korzysta z lokalnego serwera DNS mojego operatora komórkowego, który mogłem śledzić za pomocą CompruebaIP .

Każdy inny serwer DNS jest blokowany przez mojego operatora komórkowego (Globe Telecom). Uważam, że usługa DNS mojego telefonu nie działa poprawnie. Podczas tetheringu dostawca DNS powinien być moim telefonem, który służy jako serwer proxy podczas łączenia się z serwerami DNS mojego operatora komórkowego. Dlatego musiałem ustawić je ręcznie na moim laptopie.

Korzystam z systemu Windows 8, a mój telefon to Android Gingerbread 2.3. Zasadniczo problemy są następujące:

  1. Mój operator komórkowy jest zły . Blokują inne serwery DNS i monopolizują żądania DNS. To nie jest dobre, ponieważ ich serwery nie są tak dobre.
  2. Usługa DNS mojego telefonu wydaje się być zepsuta . Oznacza to, że mój laptop nie może połączyć się z usługą DNS mojego telefonu komórkowego, która następnie przekazuje żądania DNS do usługi DNS mojego operatora komórkowego.

Na szczęście po dwóch miesiącach rozpaczy udało mi się to rozwiązać. Oto co zrobiłem:

  1. Dowiedz się, jakich rzeczywistych serwerów DNS używa mój operator komórkowy za pośrednictwem CompruebaIP .
  2. Ręcznie ustaw serwery DNS mojego laptopa na te, z których korzysta mój operator komórkowy.
  3. Co więcej, zachowałem Publiczny serwer DNS Google 8.8.8.8 jako główny serwer DNS i użyłem podstawowego serwera DNS mojego operatora komórkowego jako mojego alternatywnego serwera DNS.

Teraz mogę używać mojego telefonu komórkowego jako mojego dostawcy Internetu do laptopa, gdy nie ma mnie w domu lub w pracy, bez konieczności zmiany czegokolwiek za każdym razem, gdy go używam.


Miałem podobny problem, rozwiązałem go przy użyciu propozycji 3.
Exocom

0

Przez jakiś czas miałem podobny problem. Działało przez lata, ale kilka tygodni temu dostałem ten denerwujący problem z DNS. Po wielu googlingach i różnych próbach zmieniłem hasło do hotspotu na Androida i hop, to znowu działało.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.