Otrzymywanie podwójnych powiadomień po zastąpieniu rozmowy przez Hangouts


12

Zaktualizowałem Google Talk do „Hangouts (zastępuje Talk)”. Teraz, gdy dostaję wiadomość, otrzymuję dwa powiadomienia: jedno z nowej aplikacji Hangouts, a drugie ze starej aplikacji Talk. Jak wyłączyć powiadomienie z Talk?

Urządzeniem jest Samsung Galaxy S II z systemem Android 4.1.2.


Hmm, wygląda na to, że Hangouty naprawdę zastąpiły Talk na moim AT&T SGS3 (choć nie pamiętam, czy było wbudowane, czy zainstalowałem go z Google Play). Ale spróbuj tego: Settings-> Application Manager-> All(tab) -> Talk(może Google Talk) -> Disable. Możesz też spróbować przejść do ustawień Talk i wyłączyć wszystko związane z powiadomieniami.
Trebor Rude

2
@TreborRude menu aplikacji nie zawiera już „Talk”, więc nie mam dostępu do jego ustawień. W menedżerze aplikacji ani „Talk”, ani „Google Talk” nie pojawiają się na karcie „wszystko”.
Dąb

Oni po prostu zmienił aplikacji nazwę . Jeśli przyjrzysz się bliżej: nazwa pakietu jest nadal taka sama dla hangouta: com.google.android.talk . Tak więc technicznie niemożliwe jest zainstalowanie obu aplikacji jednocześnie (chyba że zmanipulujesz jedną z nich, aby użyła innej nazwy pakietu).
Izzy

Co dzieje się, gdy jeden jest wbudowany, a drugi pobrany, @Izzy? Musi być jakiś powód, dla którego otrzymuje podwójne powiadomienia. Nie byłoby to możliwe, gdyby aplikacja została całkowicie wymieniona. Zbłąkana usługa? Czy zrestartowałeś się od czasu zainstalowania Hangoutów, @Oak?
Trebor Rude

2
@TreborRude właśnie próbował zrestartować komputer i to rozwiązało. Chyba muszę jeszcze obejrzeć tłum IT :) proszę opublikować odpowiedź, aby ją zaakceptować.
Dąb

Odpowiedzi:


5

Jak Izzy zauważył w komentarzach, nazwa pakietu Hangouts jest taki sam jak dla Google Talk: com.google.android.talk. Dlatego nawet jeśli Talk został wbudowany w ROM, powinien być „nałożony” przez Hangouts.

Możliwe jest jednak, że istnieje usługa Google Talk, która nie została zabita przez proces aktualizacji. W takim przypadku zwykłe ponowne uruchomienie powinno rozwiązać problem.


2
Mam ten sam problem z moim HTC Incredible 2. Ten problem nadal występuje po ponownym uruchomieniu.
Jeff

Kilka restartów nie naprawiło błędu
Keith Sirmons

6

Miałem dokładnie ten sam problem. Rozwiązałem to, wykonując następujące czynności:

  • Ustawienia
  • Aplikacje
  • Zarządzaj aplikacjami
  • Zakładka „Wszystkie”
  • Google Services Framework
  • Wyczyść dane
  • uruchom ponownie telefon

Powodzenia


Po wykonaniu tych instrukcji moje spotkania nie były już powiadamiane o nowych wiadomościach. W końcu wyczyściłem dane z Hangouts. Odinstalowałem Usługi Google Play, a następnie po uruchomieniu Hangouts kazałem ponownie zainstalować Usługi Google Play. Po instalacji musiałem ponownie otworzyć Hangouts dwa razy, a potem działał poprawnie.
Keith Sirmons,

3

Jeśli ponowne uruchomienie nie rozwiąże problemu, na przykład w moim przypadku (HTC Desire HD), spróbuj przejść do Ustawienia> Aplikacje> Zarządzaj aplikacjami> Wszystkie> Hangouty i dotknij „Wyczyść pamięć podręczną” i „Wyczyść dane”. Wróć, ponownie otwórz Hangouts, a to spowoduje ponowne zalogowanie się. Może być konieczne ponowne zweryfikowanie Twojego numeru, ale pozbyłem się duplikatów powiadomień w mojej sprawie.


3

Zostało to naprawione w najnowszej wersji Hangouts:

Naprawiono problem, w wyniku którego możesz otrzymać dwa powiadomienia o wiadomości: jedno z Hangouts, drugie ze starej aplikacji Talk.

Szczegóły nowej wersji znajdują się poniżej:

ZAKTUALIZOWANO: 6 czerwca 2013 r.
AKTUALNA WERSJA: 1.0.2.695251
WYMAGA ANDROIDA : 2.3 i nowsze

Google Hangouts


2

Naprawiłem mój w inny sposób. próbowałem wszystkich powyższych i nic nie działało. Doszedłem do wniosku, że wciąż widzi mnie zalogowanego do Talk.

Spróbuj wykonać następujące czynności: Odinstaluj aktualizacje Hangouts. (przywraca cię do rozmowy) Otwórz Talk and Wyloguj się. Zainstaluj ponownie aktualizację (wraca do Hangouts)

Naprawiłem to dla mnie.


1

Nie mam pojęcia, czy to zadziała, ale możesz spróbować zainstalować „Root Uninstaller” i usunąć Google Talk, a następnie po prostu zainstalować hangouty.
W aplikacji możesz wykonać kopię zapasową, więc jeśli coś pójdzie nie tak, możesz przywrócić Google Talk.


Doprowadziło mnie to na właściwą ścieżkę: nie użyłem Deinstalatora roota, ale postępowałem zgodnie z instrukcjami na wiki CM, aby całkowicie usunąć system Talk.apk.
Pi Delport

Niestety usunięcie Talk.apknie rozwiązało go wcale.
Pi Delport

Więc nadal szukasz rozwiązania tego problemu?
Mihai
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.