Usługi Google Play zajmują coraz więcej miejsca


14

Używam HTC Desire A8181 z Androidem w wersji 2.2.2. Obecnie brakuje mi wolnej przestrzeni wewnętrznej. Poza niektórymi aplikacjami, które stają się coraz większe w kolejnych wersjach, największym konsumentem przestrzeni są Usługi Google Play . Obecnie używa 13,55 MB i jest automatycznie aktualizowany, zajmując coraz więcej miejsca. Wkrótce będę musiał odinstalować niektóre aplikacje z tego powodu :(

Czy mogę coś zrobić z usługami Google Play? Na przykład, czy mogę go bezpiecznie odinstalować, zainstalować starszą wersję lub poprosić o przeniesienie do pamięci zewnętrznej? Mój telefon ma zaledwie 2 lata i może działać bezużytecznie, podczas gdy zwykle używam urządzeń elektronicznych od 5 do 10 lat ...


Odpowiedzi:


9

Co Akas dotyczy używa Link2SD aplikację, która jest „niby” App2SD, ale o wiele bardziej elastyczny: można dostać cała aplikacja przeniósł się (nie tylko części), a nawet może przenieść aplikacje, które inaczej nie mógł. Ale Akas przeoczył jedną ważną część: twoje urządzenie musi być zrootowane , aby korzystać z tego specjalnego sposobu.

Co do drugiej części pytania: na pewno możesz odinstalować aktualizacje usług Google Play - ale to by ci nie pomogło, ponieważ aplikacja automatycznie się zaktualizuje. Ponadto mogą istnieć zależności, ponieważ inne aplikacje korzystają z tej usługi (np. Google Play, aby uzyskać dostęp do playstore i inne). Tak więc nowsze wersje tych aplikacji mogą polegać na nowszych wersjach Usług Play .

Być może ktoś wkopał (lub wykopie) nieco głębiej w te wszystkie zależności i co można z nimi zrobić. Może skończyć się używaniem niektórych „starszych aplikacji”, takich jak np. Legacy Playstore ( oryginalny post ), podczas gdy oryginalne mogą zostać zamrożone / usunięte. Może to wszystko jest możliwe - ponownie wymagałoby to zrootowania urządzenia, ponieważ aplikacje te muszą być zainstalowane jako aplikacje systemowe.

Chociaż wszyscy chcielibyśmy, aby nasze urządzenia miały długą żywotność: jeśli spojrzysz na specyfikację swojego dwulatka i porównasz ją nawet z dzisiejszymi urządzeniami klasy niskiej, zobaczysz różnicę. A jeśli porównasz rozmiary aplikacji sprzed dwóch lat („Co? Rozmiar aplikacji 1 MB? Zbyt duży!”) Z dzisiejszymi („Niestety sklep Play ma limit wielkości aplikacji 50 MB, gdybyśmy nie mogli dopasować naszej aplikacji do” ; moimi własnymi słowami podsumowanie LibreOffice na Androida ), widać, że poszło. I choć w pełni zgadzam się, że podstawowe usługi / aplikacje powinny być utrzymane w minimalnej formie, nic nie możemy na to poradzić ...

Dosyć teorii: jeśli twoje urządzenie jest zrootowane lub zrootowanie jest dla ciebie dopuszczalne (i wykonalne): zalecenie Akas wydaje się najlepszym rozwiązaniem.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.