Aplikacja Google „Muzyka Play” stale działa!


10

Dlaczego Google Play Music stale działa na mojej galaktyce s4? Nie używam żadnej aplikacji muzycznej.


Wiem, że nie powinniśmy prosić o wyjaśnienia, ale potrzebujemy więcej szczegółów. Gdzie to działa? Jeśli jest na pasku powiadomień, istnieje „X”, który można nacisnąć, aby go zamknąć. Jeśli jest w Twoich ostatnich aplikacjach, możesz go przesunąć. Jeśli zajmuje to zużycie baterii, z jakiegoś powodu może synchronizować się w tle i możesz wyłączyć synchronizację w ustawieniach konta Google (Ustawienia -> Konta -> Google).
Zac Sweers,

1
@HenriSweers na pewno zapytamy w takich przypadkach - ale nie w odpowiedziach :) Pat: Trudno odpowiedzieć na tego rodzaju pytania. Uznałem twoje pytanie za naprawdę „jak mogę to zatrzymać”. Jeśli miałem rację, zobacz moją odpowiedź poniżej :)
Izzy

1
Żadna z poniższych odpowiedzi nie odpowiada na pytanie. DLACZEGO GPM ciągle działa? Pytanie nie wymaga „Jak to wyłączyć”, ale DLACZEGO.
Envite

W moim przypadku aplikacja Muzyka Play pozostawia ikonę na stałe w pasku powiadomień . Nie mogę się go pozbyć, zatrzymując muzykę, nie wycofując aplikacji z trójkąta, ani nie zamykając aplikacji kwadratem-X. Irytujące, ponieważ staram się utrzymywać pasek powiadomień w czystości, więc oznacza to „rzeczy, które muszę zrobić”. Mam Moto X 2. generacji z Androidem Lollipop.
Bob Stein,

Odpowiedzi:


10

Jeśli nie korzystasz z żadnej aplikacji muzycznej (szczególnie tej, o której mowa), istnieje łatwe rozwiązanie:

  1. Przejdź do Ustawienia → Aplikacje → Zarządzaj aplikacjami
  2. Przejdź do zakładki Wszystkie
  3. Przewiń listę, aż znajdziesz Muzykę Google Play
  4. Naciśnij wpis
  5. Na ekranie, który otwiera się na kranu, znajdziesz przycisk oznaczony Disable- naciśnij go.

Jeśli Disableprzycisk jest wyszarzony (i nie można go nacisnąć), może być konieczne Force Stopuruchomienie aplikacji i Uninstall updates. Jeśli później zdecydujesz, że chcesz korzystać z aplikacji i włączysz ją ponownie, aktualizacje zostaną zastosowane ponownie - więc nie martw się o to.

Gotowe: pomyślnie wyłączyłeś aplikację Muzyka Google Play . Nie będzie już dostępny w szufladzie aplikacji i nie powinien już działać automatycznie. Działa dobrze dla mnie, także dla Książek i filmów Google Play . Kolejny fajny efekt uboczny: Twoje urządzenie nie będzie Ci już przeszkadzać w aktualizacjach tych (wyłączonych) aplikacji - które mogą nawet pomóc Ci zapisać plan transmisji danych na lepsze rzeczy :)


1
Przez miesiące szukałem tego rodzaju rozwiązania! Dziękujemy za wskazówkę dotyczącą „odinstalowywania aktualizacji”.
zessx

Musiałem odinstalować aktualizacje, ale potem mogłem je wyłączyć. muzyka Google Play powoduje awarię innych aplikacji, z których korzystałem w tym samym czasie. Wspaniały post.
j0h

1

W przypadku długoterminowego rozwiązania rozważ pozostawienie recenzji aplikacji ( link do sklepu Play ).

Z pewnością niektóre z bardzo krótkich, bezmyślnych recenzji, które widzimy w sklepie z zabawkami, są bezużyteczne, ale jeśli podjąłeś przyzwoitą próbę rozwiązania problemu (np. Czytając opis podany dla aplikacji) i nadal nie są zadowolony, a następnie wyrazić swoje obawy.

I myślę, że pasek powinien być jeszcze wyższy w przypadku wstępnie zainstalowanej aplikacji.


-1

Mam galaktykę s2 ze sprintem jako dostawcą. Aplikacja muzyczna Google Play została fabrycznie dołączona do telefonu. Po zauważeniu, że regularnie się otwiera i pojawia się w widżecie „Aplikacje działające”, zacząłem badać problem. Najpierw próbowałem (zgodnie z zaleceniami) usunąć aktualizacje. To nie działa, ponieważ aplikacja automatycznie aktualizuje się ponownie bez opcji wyłączania tego. NIE MOŻNA ODINSTALOWAĆ aplikacji. Zadzwoniłem do sprintu i powiedziano mi, że ponieważ jest dostarczany z telefonem, nie można go odinstalować, ponieważ inne funkcje telefonu zależą od części aplikacji Google Play Music. Zasadniczo powiedzieli mi, że nic nie mogę na to poradzić, i nadal aktualizuję go w nadziei, że ostatecznie naprawią błąd automatycznego uruchamiania. Próbowałem także zainstalować inne odtwarzacze muzyki, mając nadzieję, że może to rozwiązać problem, ale to (zgodnie z oczekiwaniami) nie rozwiązało problemu. Podsumowując, po szeroko zakrojonych poszukiwaniach Internetu w tej sprawie i wezwaniu do mojego dostawcy, mój wniosek jest następujący: nadal się otwiera, nie można go odinstalować, a wycofywanie aktualizacji po prostu aktualizuje się ponownie bez możliwości zatrzymania tego (na galaktyka s2 i tak). Wygląda na to, że utknęliśmy z tym i możemy tylko czekać i mieć nadzieję, że Google naprawi problem w jednej z aktualizacji. Nazywaj mnie cynikiem, ale wątpię, by Google spieszyło się, aby ZAPOBIEGAĆ uruchomieniu jednej z ich aplikacji. Sprint Samsung Galaxy S2 jest całkowicie zalany dołączonym oprogramowaniem Google. Jestem lojalnym klientem sprintu od ponad 5 lat, a to, oprócz nagłego i drastycznego spadku sygnału sprintu i siły GPS, jest tylko kolejnym wskaźnikiem, że schodzą z rur. Mam nadzieję, że sprint i google zbiorą swoje wspólne działania i naprawią te problemy. Będę dalej badał i wysyłał posty, jeśli znajdę rozwiązanie.


4
To byłaby przyzwoita odpowiedź, gdyby była nieco mniej „rant-y”.
ale

Zgadzano się, że była to kombinacja faktycznych informacji z podtekstem „rant” zawartym w celu zapewnienia czytelnikom, że w tej chwili nic nie mogą zrobić, aby rozwiązać ten problem, oprócz presji ze strony dostawcy, aby to naprawić. Nigdy nie publikuję na tych stronach i nie znam etykiety
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.