Czy mogę podłączyć telefon z Androidem do zewnętrznego monitora, klawiatury i myszy?


46

Czy można w jakiś sposób podłączyć monitor, klawiaturę i mysz do telefonu z Androidem, a następnie użyć go jako lekkiego komputera (podobnego do netbooka)? Jeśli tak, to jaka wersja / telefon z Androidem go obsługuje i jak to zrobić?

Wiem, że 2 lata temu faceci za REDFLY przedstawili dowód koncepcji współpracy z terminalem ; ale nie słyszałem o tym nic więcej i wiele się zmieniło w Androidzie w ciągu ostatnich 2 lat.

Odpowiedzi:


18

Samsung ma stację dokującą dla Galaxy Tab, która łączy ją z prawie pełnowymiarową klawiaturą i podpiera ekran w pozycji, w której przypomina ekran laptopa. Istnieje również wiele urządzeń z Androidem, które mają wyjście wideo lub HDMI, aby wyświetlać ekran na telewizorze, często wymagając specjalnego kabla konwertującego.

Bluetooth jest opcją łączenia klawiatur, KeyPro ( AppBrain Link ) ( oficjalna strona ) i Teksoft Blueinput ( AppBrain Link ) ( oficjalna strona ) ładuje sterowniki do telefonu, abyś mógł używać Bluetooth HID do łączenia wielu klawiatur Bluetooth (wersje próbne są bezpłatne przetestuj kompatybilność urządzenia, ale wygląda na to, że jeśli chcesz z niego korzystać, musisz się zarejestrować, aby w pełni działać). Istnieją inne opcje ładowania sterowników Bluetooth HID (klawiatura) do telefonu, jeśli go zrootujesz.

Zobacz także poprzednie pytania dotyczące podłączania urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatury i myszy, do urządzeń z systemem Android za pomocą Bluetooth.

Od systemu Android Honeycomb (Android 3.1) w górę niektóre urządzenia, które mają wbudowaną obsługę hosta USB w swoim sprzęcie, mogą podłączać i używać normalnych klawiatur i myszy USB (z odpowiednim kablem konwertera USB micro-USB na USB). Od czasu do czasu podłączałem w ten sposób klawiaturę do mojego Motorola Xoom.


16

Motorola właśnie pokazała swój telefon „Atrix”, który robi właściwie to, czego szukasz. Najwyraźniej jest to spowodowane „w tym roku” ( źródło ).

Oto wideo z funkcjami dokowania .


Bardzo imponujące, choć mam nadzieję, że można to osiągnąć również w przypadku innych typów telefonów.
Oak

Tak, mam nadzieję, że tak ... PROSZĘ. Kupuję LG Optimus Speed ​​BTW.
sinni800

1
Jako (były) właściciel Atrix 4G mogę powiedzieć, że jest to świetny pomysł, ale bardzo źle wykonany przez Motorolę. Po pierwsze, w momencie uruchomienia stacja dokująca kosztowała tyle samo, co telefon (~ 500 USD). Od tego czasu cena znacznie spadła (50 USD online od AT&T). Największą wadą jest przestarzała i bardzo restrykcyjna wersja Linuksa Motorola wykorzystywana do funkcjonalności Docka. Krótko mówiąc - zamiennik laptopa nie jest. Może netbook.
Chahk


3

Piszę tę odpowiedź za pomocą klawiatury Bluetooth, myszy Bluetooth i zewnętrznego monitora podłączonego do mojego Samsunga Galaxy Nexus. Działa świetnie i był bardzo prosty w konfiguracji. Nie są wymagane żadne specjalne sterowniki ani aplikacje. Używam monitora Dell S2409Wb, starej klawiatury RocketFish i starej myszy RocketFish.


2
To brzmi świetnie! Czy musiałeś zrobić coś specjalnego, czy po prostu sparowałeś urządzenia z menu Bluetooth i to wszystko?
Dąb

2
Nic specjalnego. Wystarczy sparować za pomocą menu Bluetooth. Do wyświetlacza użyłem adaptera mhl.
hydro

2

Asus EEE Pad Transformer jest blisko tego, co jesteś po i dostępny teraz. Podoba mi się sposób, w jaki wydłuża żywotność baterii. W tym celu jednak czekałbym na coś z nieco większą mocą. Mam wrażenie, że użycie procesora jednordzeniowego z ramem 512 Mb w moim przypadku wydawałoby się dość powolne, jak na pulpicie.

Kolejną rzeczą do odnotowania jest to, że Android nie obsługuje wszystkich skrótów klawiaturowych, do których jesteś przyzwyczajony na komputerze. Mam nadzieję, że to się zmieni, ponieważ dla mnie jest to ewolucja oczywista. Rzeczywiście koncepcja takiej osobistej jednostki obliczeniowej jest czymś, na co czekałem od 15 lat!


wpisując ten komentarz na temat Asus Transformer Prime - ma nawet touchpad (jednak nie wszystko w sieci słyszy zdarzenia najechania myszką, gdy kursor myszy nad nim unosi się, szczególnie dotyczy to automatycznego ukrywania menu w odtwarzaczach wideo flash)
www0z0k

jeszcze lepiej, padphone! Urządzenie Tegra 3 Everything. Mam nadzieję, że okaże się dobrze!
barrymac

1

Google dla Ubuntu na Androida, wideo pokazuje, jak telefon z Androidem można podłączyć do zewnętrznego monitora i używać go jako w pełni funkcjonalnego pulpitu, a jednocześnie używać go jako telefonu z Androidem. Świetne rzeczy, niesamowite!


1
Ubuntu na Androida naprawdę brzmi świetnie. Jednak firma Canonical powiedziała, że ​​początkowo będą współpracować z producentami i przewoźnikami, aby w przyszłości wprowadzić tę funkcjonalność w nowych urządzeniach. Nawet jeśli / kiedy udostępnią go masom, przy wymaganiach sprzętowych, które są dość wysokiej klasy ubuntu.com/devices/android/features-and-specs (dwurdzeniowy procesor 1 + GHz, przyspieszona grafika, wyjście HDMI, host USB ) nie działałoby na wielu starszych telefonach. Poza tym jest to niesamowity rozwój.
Chahk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.