Czy mogę emulować klawiaturę Bluetooth za pomocą urządzenia z systemem Android?


34

Chciałbym używać telefonu z Androidem do sterowania prezentacjami. Wiem, że istnieje kilka podejść do Wi-Fi, ale często komputer z pokazem slajdów nie należy do mnie i nie jest wygodnie instalować i uruchamiać inne oprogramowanie, zwłaszcza rzeczy przeznaczone do zdalnego sterowania.

Dlatego właśnie szukam sposobu, aby to zrobić za pomocą profilu Bluetooth HID, ponieważ wymaga on bardzo niewielkiej konfiguracji po stronie komputera. Zasadniczo szukam Androida odpowiadającego BlueMaemo . Czy jest na to sposób?


1
Czy próbujesz znaleźć sposób na użycie telefonu jako klawiatury Bluetooth dla innego urządzenia (być może komputera) lub na odwrót?
DRZEWO

1
Pierwszy - telefon jako klawiatura bluetooth.
jldugger

„Aplikacja, która wykonuje X”, jest zasadniczo niezadowolona i prawdopodobnie zostanie zamknięta jako „zbyt zlokalizowana”. Jeśli możesz przeformułować swoje pytanie w coś w stylu „czy istnieje sposób na zrobienie X”, będzie lepiej pasowało do celu strony.
ale

1
Zbyt zlokalizowane? Czy aplikacje są zakazane w Australii?
jldugger

Nie, ale zwykle kończą się rekomendacjami zakupowymi, które naprawdę tylko pomagają pytającemu. Jest kilka dyskusji na ten temat na temat meta.
ale

Odpowiedzi:


9

Właśnie to dziś widziałem ...
AndroidSpin: Zamień Androida w klawiaturę i mysz na PlayStation 3 lub PC

Kolejny powód, dla którego wszyscy kochamy technologię, dzięki sprytnemu opracowaniu przez członka XDA berserker_devel, możesz teraz używać zrootowanego urządzenia z Androidem jako klawiatury lub myszy na swoim PlayStation 3. Aplikacja BlueputDroid została wydana w wersji beta i umożliwia ekran używany jako kursor oraz wirtualna lub fizyczna klawiatura do wprowadzania tekstu. Ta aplikacja może być również używana na komputerze, dla tych, którzy naprawdę chcą najbardziej stamtąd urządzeń. Tak czy inaczej, może zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupie bezprzewodowych urządzeń wejściowych do zabawek (pod warunkiem, że mają one Bluetooth i są obsługiwane).

Obecnie obsługiwana jest ograniczona liczba urządzeń, ale jest ona aktywnie rozwijana, więc warto mieć na nią oko, nawet jeśli nie obejmuje ona twojego urządzenia.


Obiecujące, ale recenzje nie wyglądają dobrze. market.android.com/...
jldugger

Dobry komentarz na ten temat;) Obecny brak wsparcia dla Windows będzie problemem dla większości, ale ten jest do obejrzenia.
FoleyIsGood,

3

W kodzie Google jest projekt aplikacji: AndroHID

Nie oferuje pełnej klawiatury, jest raczej pilotem do bezprzewodowej prezentacji lub kontroli audio / wideo itp. (Podobnie jak starsze telefony SonyEricsson, np. K-vor z serii W). Potrzebujesz roota.

W tej chwili wydaje się nieaktywny (ostatnie wydanie z 2010 r.) I nie ma go w sklepie z zabawkami.


2

Sam tego nie próbowałem, ale PRemoteDroid twierdzi, że działa przez bluetooth.

Z rynku:

Używaj telefonu jako urządzenia zdalnego sterowania (takiego jak GMote) do komputera przez Wi-Fi i Bluetooth! Główne cechy: - Sterowanie myszą i klawiaturą - Eksplorator plików - Zrzut ekranu


Uwaga: wydaje się, że wymaga to po stronie komputera kontrolowanego uruchomienia aplikacji serwera.
jldugger

Tak, wygląda to w ten sposób: / Moja druga odpowiedź wydaje się być najlepszą szansą na to, że zadziała - spróbuję spróbować dzisiaj wieczorem.
FoleyIsGood

1

Możesz pobrać TeamViewer na Androida, a następnie pobrać TeamViewer Portable (przewiń w dół). W ten sposób możesz uruchomić TeamViewer z napędu USB bez konieczności jego instalowania, a następnie połączyć się z TeamViewer na Androida. Użyłem go do połączenia z komputerem domowym i pobrania niektórych plików - działa świetnie na moim EVO.

Mam nadzieję że to pomoże

Edytuj - nie mogłem się doczekać, aby spróbować, więc spróbowałem. Działa całkiem dobrze, ale można uzyskać dostęp tylko do głównego ekranu (nie można wskazać rzeczy za pomocą myszy na drugim ekranie). Musiałem także włączyć „Widok prezentera”, aby móc kliknąć strzałkę „Dalej”, ponieważ prezentacja była na drugim ekranie. Komputer, na którym próbowałem, był na Wi-Fi, a moja EVO na 3G.


Działa bardzo dobrze i ma imponującą obsługę Linuksa (Fedora 19 + Android 4) - użyto go do wpisania tego komentarza :-) - w tym linku do najlepszego jeybaord na ekranie Androida , który również został użyty do tego. Teraz muszę tylko wymyślić, jak przewijać ...
Wilf,


-3

Mogę śmiało odesłać cię do mojej własnej aplikacji AndroidRC . Działa na wszystkich urządzeniach z Androidem ze wszystkimi wersjami systemu operacyjnego Windows na PC (wypróbowane i przetestowane, stabilne, drobne błędy nie są uwzględnione ..).

Wymaga aplikacji serwera, ale do tego dostajesz dodatkową natywną obsługę systemu Windows oprócz myszy i klawiatury:

  • Odtwarzacz VLC
  • Gracz BS
  • Winamp Player
  • Powerpoint
  • iTunes
  • Kontrola zasilania systemu Windows
  • Kontrola klawiszy Windows Media

3
Pytający wyraźnie stwierdził, że nie chce instalować żadnego oprogramowania na komputerze. Promowanie własnej aplikacji jest w tej witrynie w porządku, ale tylko wtedy, gdy ma związek z pytaniem.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.