Skąd Google Now pobiera dane o pogodzie?


22

Jakiego źródła / dostawcy danych używa Google do danych pogodowych dla Google Now (i innych usług)?

Sprawdziłem prognozy w stosunku do weather.gov, weather.com, accuweather.com, wunderground.com i weatherstreet.com i nie mogę znaleźć takiej, która pasuje do tej samej lokalizacji. Powodem, dla którego pytam, jest to, że wiele razy jego prognoza była strasznie błędna. Przykład: obecnie jego prognoza jest o 13 stopni F niższa niż najbliższa z pozostałych powyżej.

Odpowiedzi:


17

Google wyświetla warunki pogodowe za pomocą aplikacji Weather Underground zgodnie ze stroną funkcji wyszukiwania Google .

Wszystkie warunki pogodowe i prognozy są dostarczane przez Weather Underground, Inc .

Tak więc Google Now może również pobierać dane z tego samego źródła.


Bardzo dziękuję za znalezienie oficjalnej odpowiedzi. Tak, widziałem prognozy Google Now zgodne z tymi na google.com, więc jest to to samo źródło. To powiedziawszy, wciąż miałem wiele razy, kiedy sprawdzałem te prognozy w witrynie wunderground.com dla tej samej lokalizacji i znalazłem bardzo różne prognozy, więc nie jestem pewien, z czego wynika ten problem.
kevinmicke

2
Wydaje mi się, że Google buforuje wyniki, więc może być nieco wyłączone, ponieważ WU może zaktualizować wcześniej. Ponadto WU może aktualizować własną witrynę szybciej niż aktualizuje interfejs API.
Greg Bair

Jak wskazano w innej odpowiedzi, ta jest przestarzała.
Rubén R

4

Chociaż to pytanie ma prawie 5 lat, ale myślę, że zaktualizowana odpowiedź może pomóc użytkownikom szukającym zaktualizowanych informacji. Obecnie Google pobiera dane pogodowe z witryny weather.com, jak wspomniano w lewym dolnym rogu wyników wyszukiwania pogody Google, gdy szukasz temperatury w dowolnej lokalizacji (zaznaczonej w czerwonym prostokącie).wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale, jak mówi PO, wiele razy dane pogodowe Google są dalekie od aktualnej pogody. Na przykład w chwili pisania tego tekstu pokazuje aktualną temperaturę w Shimla w Indiach, która ma wynosić -4 ° C o 21:00, wprowadź opis zdjęcia tutajale według oficjalnej strony internetowej indyjskiego departamentu pogodowego lub IMD nawet minimalna temperatura całego dnia wynosiła 1,4 ° C przez 6 stycznia 2018 r., A minimalna temperatura wynosiła cały dzień zwykle dzieje się we wczesnych godzinach porannych. wprowadź opis zdjęcia tutajPodobnie dopasowałem dane dla innych miast i lokalizacji w Indiach, a aktualna pogoda nie jest aktualna. Myślę, że skądkolwiek Google pobiera dane pogodowe, podają one jedynie średnią z poprzednich lat, a nie rzeczywistą aktualną temperaturę. Oraz różne witryny pogodowe pokazujące niezwykle różne aktualne temperatury dla tej samej lokalizacji.


weather.com wydaje się nie mieć żadnego sposobu na uzyskanie prognozy godzinowej przez następne 10 dni. Czy istnieje interfejs API, który wyświetla więcej szczegółów prognozy pogody niż jest widoczny na stronie?
Fabian Röling

1

Wyszukiwarka Google uzyskuje informacje o pogodzie dzięki kombinacji „The Weather Channel”, „Weather Underground” i „AccuWeather”.

Dane w Google Now wydają się być tymi samymi danymi ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.