Zatrzymaj powiadomienia Gmaila podczas odbierania wiadomości e-mail od określonego nadawcy


9

Czy jest jakiś sposób, aby powstrzymać aplikację Gmail przed wyskakiwaniem powiadomienia, jeśli otrzymasz wiadomość e-mail od określonego nadawcy?

Moim szczególnym przypadkiem jest to, że otrzymuję wiele e-maili z witryny kariery, których zwykle nie jestem zainteresowany natychmiastowym czytaniem, więc nie muszę być o nich powiadamiany. Na stronie jest powiązane pytanie, ale wymaga to odwrotności.

Odpowiedzi:


6

W interfejsie internetowym Gmaila utwórz regułę, aby nadać jej wybraną etykietę i pomiń skrzynkę odbiorczą. Następnie w aplikacji Gmail na Androida zmień ustawienia tej etykiety, aby Cię nie powiadamiać.

Bardziej szczegółowo, pierwsza część to:

  • Zaloguj się do Gmaila w przeglądarce i kliknij przycisk ustawień (ikona koła zębatego).
  • Kliknij kartę Filtry , a następnie Utwórz nowy filtr u dołu.
  • Ustaw ustawienia filtra: w takim przypadku użyj pola Od .
  • Kliknij przycisk wyszukiwania (szkło powiększające), aby sprawdzić filtr, lub przejdź bezpośrednio do Utwórz filtr za pomocą tego wyszukiwania .
  • Zaznacz pole wyboru Pomiń skrzynkę odbiorczą (zarchiwizuj) , a kolejne w Zastosuj etykietę i wybierz odpowiednią etykietę lub utwórz nową z menu rozwijanego.
  • Kliknij Utwórz filtr .

Następnie, zaczynając od ekranu głównego (widok folderu) aplikacji Gmail:

  • Kliknij menu przepełnienia (trzy kropki w prawym górnym rogu)
  • Wybierz Zarządzaj etykietami
  • Wybierz etykietę, którą właśnie ustawiłeś w filtrze
  • Upewnij się, że powiadomienia na etykietach są wyłączone.

Zrobiłem pierwszy bit, ale etykieta nie pojawiła się jeszcze w aplikacji Gmail (~ 5 minut później). Zakładam, że po prostu jeszcze się nie zsynchronizowałem, spróbuję ponownie później i zaakceptuję, czy działa. Dzięki.
Peanut

Nadal się nie aktualizował, jakiś pomysł? Oto zdjęcie moich „Zarządzaj etykietami” w aplikacji, aby pokazać, co tam jest: imgur.com/vM5y5zp
Peanut

Jestem pewien, dlaczego etykieta jeszcze się nie synchronizuje. Jeśli spojrzysz na interfejs WWW, czy są jeszcze jakieś maile z tą etykietą? Może pojawia się tylko wtedy, gdy używana jest etykieta. Jeśli to nie pomoże, zadaj nowe pytanie. Więcej osób to zobaczy, a ktoś inny mógł mieć ten sam problem.
Dan Hulme

Chciałbym kontrolować powiadomienia na etykietach bez konieczności pomijania skrzynki odbiorczej. (Chcę te e-maile w skrzynce odbiorczej, tylko bez powiadomień, jak mogłem zrobić z koncepcją „pakietów” skrzynki odbiorczej.)
Oliver Joseph Ash
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.