Jak mogę naprawić przycisk Wi-Fi lub zapobiec błędom Wi-Fi podczas wyłączania i ponownego włączania?


10

Czasami po wyłączeniu Wi-Fi za pomocą przycisku w menu rozwijanym paska powiadomień nie mogę go ponownie włączyć za pomocą tego przycisku. Wciśnięcie przycisku nic nie robi, nie jest nawet podświetlone. Kiedy przejdę do Settings -> Wireless and network -> Wi-Fi settingsstanu w „Wi-Fi” pokazuje błąd. Jeśli kliknę „Wi-Fi”, aby włączyć go stąd, zwykle włącza się bez żadnych problemów. Czasami muszę zrestartować komputer, aby to naprawić.

Czy istnieje poprawka, której mogę użyć, aby przycisk TouchWiz Wi-Fi działał tak samo, jak włączanie / wyłączanie Wi-Fi w Ustawieniach? Lub, idealnie, czy jest jakiś sposób, aby zapobiec popełnianiu błędu Wi-Fi po wyłączeniu i ponownym włączeniu?

Mam Galaxy S Vibrant z systemem 2.2, ale zostało to zgłoszone również w innych telefonach Samsung ( przykład ).


Nigdy nie miałem problemu z włączaniem i wyłączaniem Wi-Fi za pomocą tego przycisku, używam go co najmniej dwa razy dziennie przez większość dni. Używam oficjalnej wersji Samsung OS 2.2, a nie ROM.
GAThrawn 10.01.11

Dzieje się tak również ze mną, ale: po otrzymaniu błędu nie mogę włączyć Wi-Fi aż do ponownego uruchomienia, nigdy. Po drugie: próbowałem włączyć Wi-Fi TYLKO w ustawieniach, a nie z paska widżetów lub powiadomień, a także się psuje!
Diego,

@Matthew - Mam te same objawy, co ty, ten sam telefon; Jednak nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek zmuszano mnie do ponownego uruchomienia. Przejście do ustawień prawie zawsze działa dla mnie przy pierwszym strzale (90% czasu). Jeśli to nie zadziała za pierwszym razem, drugie zdjęcie w Ustawieniach wydaje się zawsze działać.
Joe Casadonte

Odpowiedzi:


2

To samo przydarzyło mi się na moim LG G2X z CyanogenMod. Więc nie sądzę, że jest to związane z konkretnym urządzeniem lub oprogramowaniem. Za pomocą aplikacji „ FXR WiFi Fix And Rescue ” zgłoszono umiarkowany sukces, który został przetestowany na platformie Vibrant. Możesz także wypróbować WiFi Fixer .


1

Zdarzyło mi się to 1 raz. Nie sądzę, że można nic na to poradzić oprócz użycia ustawień. Czy po zmianie w ustawieniach będzie działać ponownie? Zrobiłem to samo w ustawieniach, ale nie wiem, czy zrestartowałem po fakcie.

Może to być również przyczyną Nero v3.


Później działa ponownie, dopóki nie pojawi się ponownie. Wydaje się jednak, że nie ma to związku z moją konkretną pamięcią ROM, chociaż zdarza się rzadziej na Bionix.
Mateusz

0

Miałem różnego rodzaju dziwne problemy, takie jak ten, kiedy korzystałem z TouchWiz na moim Droid Charge. Brak problemów po zainstalowaniu LauncherPro. Być może jest to dziwny błąd w kodzie TouchWiz.


1
Hmm Wydaje się mało prawdopodobne, aby rozwiązało to przypadek, w którym nie można go nawet zmienić w Ustawieniach i muszę zrestartować komputer, ale chyba powinienem spróbować!
Mateusz

0

Miałem ten sam irytujący problem. Przekonałem się, że następująca sekwencja konsekwentnie przywraca moje wifi do stanu roboczego:

Z problematycznego komunikatu „Włączanie ....” w Ustawieniach -> Wi-Fi: 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Początek, aby aktywować Menedżera zadań. 2. Zakończ dowolne / wszystkie aplikacje, które są na liście (często te są ostatnio otwierane, ale obecnie nie są aktywne, aplikacje) 3. Naciśnij przycisk „Wstecz”. Powinno to powrócić do ekranu Ustawienia -> Wi-Fi. Stan Wi-Fi powinien się zmienić i powinien teraz brzmieć „Błąd”. 4. Kliknij pole wyboru, aby włączyć Wi-Fi. W przypadku powodzenia urządzenie powinno niemal natychmiast połączyć się ze znanymi punktami dostępu.

Nie jest to prawdziwa poprawka, ale zdecydowanie szybsza niż zmiana zasilania urządzenia.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.


0

W końcu znalazłem łatwe obejście, które NIE wymaga ode mnie ponownego uruchamiania telefonu. (Po roku denerwowania tym komunikatem o błędzie Wi-Fi w kiepskim Samsung GT-I5500 z Androidem 2.2)

  1. Na ekranie ustawień Wi-Fi (gdzie włączasz / wyłączasz Wi-Fi), dotknij przycisku telefonu Menu, aby otworzyć menu kontekstowe u dołu ekranu.
  2. Kliknij „ Zaawansowane
  3. Zmień zasadę uśpienia Wi-Fi z „ Gdy ekran się wyłącza ” na „ Nigdy ”. (Myślę, że zmiana z dowolnego ustawienia na inne rzeczywiście zadziała)

Próbowałem tego od kilku tygodni, a włączenie Wi-Fi po wykonaniu powyższych czynności zawsze działało. Zmieniłem też ustawienie na „Gdy ekran się wyłącza”. Być może pozostawienie go „nigdy” nie zapobiegnie pojawieniu się błędu, ale chciałbym, aby polityka uśpienia oszczędzała trochę baterii.


Niestety zawsze ustawiałem na Nigdy!
Mateusz

@Matthew: Dobrze wiedzieć. Myślę jednak, że zmiana ustawienia może rozwiązać problem bez konieczności ponownego uruchamiania. Nie wiem, czy możesz to jeszcze przetestować (ponad 2 lata po opublikowaniu oryginalnego postu)
Rabarberski,

-1

Uważam, że jest to błąd polegający na tym, że Google tworzy kopie zapasowe zapamiętanych punktów dostępu i niepotrzebnie je przywraca. Spróbuj długo kliknąć każdy zapamiętany punkt dostępu i wybierz zapomnij, a następnie skonfiguruj hasło każdego punktu dostępu po ponownym połączeniu się z każdym (lub ręcznie, jeśli pamiętasz ssid).


Przez „Google” rozumiesz ich funkcję tworzenia kopii zapasowych danych online? Mam to wyłączone.
Mateusz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.