Jak uniemożliwić systemowi Android tworzenie LOST.DIR na karcie SD?


9

Po ponownym uruchomieniu telefonu na zewnętrznej karcie SD zostanie utworzony folder LOST.DIR. Czy można nie utworzyć tego folderu, jeśli nic nie zostanie utracone?

Odpowiedzi:


8

LOST.DIR to po prostu miejsce do przechowywania (katalog) dla plików odzyskanych podczas rozruchu. Możesz go bezpiecznie usunąć bez żadnych problemów. System utrzymuje go na wypadek, gdybyś chciał odzyskać odzyskane zepsute pliki.

Szybkie wyszukiwanie w Google przyniosło:

Aby zapobiec tworzeniu go, po prostu zapobiegaj uszkodzeniu karty SD. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas korzystania z karty SD:

  • Zawsze wysuwaj przed usunięciem
  • Nigdy nie usuwaj podczas modyfikowania plików
  • Nigdy nie usuwaj z urządzenia z Androidem, gdy urządzenie jest włączone

Jeśli masz urządzenie podłączone do komputera, karta SD zwykle automatycznie instaluje się na komputerze. Pamiętaj, aby wysunąć go przed odłączeniem urządzenia.


Ten wątek zawiera mnóstwo dobrych informacji. Zasadniczo jest to, że jeśli przestrzegasz wszystkich środków ostrożności, aby zapobiec uszkodzeniu karty SD (wysunięcie przed wyjęciem itp.), Karta SD jest częściowo niekompatybilna z urządzeniem. Jeśli przejdziesz na kartę SD wyższej klasy, problem zwykle znika sam.


1
Zastanawiam się, czy ten katalog mógłby być odpowiednikiem lost+foundw systemach uniksowych.
ott--

@ott Wyobrażam sobie, że tak, biorąc pod uwagę, że LOST.DIR jest tworzony podczas uruchamiania po sprawdzeniu dysku, co dzieje się dokładnie na * nix z Lost + found.
John

2
„Jeśli chodzi o zapobieganie tworzeniu go, po prostu zapobiegaj uszkodzeniu karty SD”. nie działa na moim urządzeniu. Po usunięciu folderu LOST.DIR uruchom ponownie urządzenie, zostanie utworzony nowy pusty folder LOST.DIR.
ohho,

@ohho zobacz moją zmianę
John

2
„uruchomienie programu do defragmentacji” to nonsensowna sugestia, ponieważ fragmentacja na nośnikach flash nie jest problemem.
deed02392

1

Miałem ten sam problem, LOST.DIRcały czas pojawiał się pusty , zarówno na wewnętrznych, jak i zewnętrznych kartach SD. Obejście, które wdrożyłem, polegało na użyciu Taskera do usuwania go podczas uruchamiania urządzenia. Wydaje się, że do tej pory działało.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.