Czy ładowarki Android są uniwersalne pod względem mocy (napięcie, natężenie)?


16

Chciałbym kupić ładowarkę samochodową, ładowarkę ścienną i kable USB do mojego urządzenia Samsung Intercept. Jednak 20 USD za ładowarkę wydaje się kosztowne i chcę uniknąć oszukania. Instrukcja Samsung Intercept nie pokazuje specyfikacji portu ładowania w samym telefonie.

Czy mogę używać dowolnej ładowarki do Androida z dowolnym telefonem z Androidem? Czy Google wymaga od producentów Androida przestrzegania standardu ładowania urządzeń? Czy też większość urządzeń z Androidem przestrzega własnych praw własności. Formy ( Micro-USB , Mini-USB) i napięcia (~ 5 V) wydają się uniwersalne, ale bardziej martwię się o natężenie. Często zdarza się, że niektóre ładowarki ignorują standard USB 2.0. Czy niektóre ładowarki próbują przepchnąć przewód 3000 mA w dół, aby doładować swoje urządzenia? Jeśli tak, może to zniszczyć urządzenie, które ma odbierać tylko 500 mA.

Mogę ładować mój telefon z Androidem za pomocą zasilanego portu USB na dowolnym komputerze. Ile miliamperów to zapewnia? Przeczytałem, że USB 2.0 zapewni standardowe 100 mA lub 500 mA. Czy istnieją inne standardowe ampery używane do ładowania?

Znalazłem coś, co wydaje się być zwykłą ładowarką ścienną do dowolnego urządzenia Micro-USB . Opis produktu nie mówi, ile to zapewnia, ale z komentarzy wynika, że ​​ta ładowarka zapewnia 950 mA. Które to przeciąża mój telefon?


„Czy niektóre ładowarki próbują przecisnąć 3000 mA w dół przewodu, aby doładować swoje urządzenia? Nie, to niemożliwe. Ładowarka określa napięcie (zawsze 5 V dla USB), a telefon określa pobierany prąd.
endolith

Odpowiedzi:


12

Niektóre urządzenia używają USBMicro, inne używają USB Mini. Jak każde urządzenie, zależy to od napięcia, jakie może przyjąć urządzenie. Ale w przeważającej części AFAIK, o ile ładowarka jest tego samego typu wtyczki (mikro, mini itp.), To tak, może działać.

Wiele ładowarek korzystających z wtyczek USB wytwarza napięcie, które byłby wytwarzany przez standardowy port USB (od 4,75 do 5,25 wolta). W takim przypadku nie będziesz mieć problemów. Jedynym problemem, gdy używasz USB do ładowania, jest to zwykle wolniejsze ładowanie niż przy użyciu ładowarki ściennej.


Formy (Micro-USB, Mini-USB) i napięcia (~ 5 V) wydają się uniwersalne, ale bardziej martwię się o natężenie. Czy niektóre ładowarki próbują podłączyć prąd o natężeniu 3000 mA w celu doładowania swoich urządzeń? Jeśli tak, może to zniszczyć urządzenie, które ma odbierać tylko 500 mA. A może się mylę?
Stefan Lasiewski

9
Ładowarka nie może zapewnić większego natężenia prądu niż pobiera telefon. Tak długo, jak napięcie jest OK (na przykład 5 V dla ładowarki USB), telefon będzie pobierał tyle, ile potrzebuje lub tyle, ile ładowarka może zapewnić, niezależnie od limitu, który osiągnie jako pierwszy.
Saiboogu

1
@Sibiboogu +1. Jest to oczywiste, nawet jeśli nie znasz teorii, gdy myślisz o podłączeniu jej do komputera - porty USB mogą zapewniać zasilanie tonom urządzeń o różnym poborze prądu. To powiedziawszy, kiedyś kupiłem zwykłą ładowarkę USB i usmażyło mi baterię BlackBerry, więc nie jestem pewien, co powiedzieć.
Mateusz

2
@Sibiboogu: To sprawia, że ​​czuję się lepiej. Ten obszar elektroniki jest wciąż nieco tajemniczy. Ale wydaje mi się, że ma to sens, gdy myślę o żarówce. Jeśli mam gniazdo 120 V, mogę podłączyć 7-watową żarówkę lub 100-watową żarówkę. Waty = napięcie x ampery, a napięcie jest stałe, dlatego oznacza to, że różne żarówki pobierają różne natężenie prądu przy tym samym napięciu.
Stefan Lasiewski

@Stefan - Bingo, masz to.
Saiboogu

1

Użyłem wielu różnych ładowarek ściennych do USB. Nie miałem żadnych problemów z ładowaniem żadnego z moich urządzeń na żadnej z ładowarek.


0

Wiem, że to stary temat, ale chcę podzielić się z nami odpowiednimi informacjami.

Po pierwsze: tak, te tanie są często źle zaprojektowane - albo przy użyciu fałszywych etykiet samozadowolenia, albo po prostu jęczmienia, co czyni je standardem. To powiedziawszy, staraj się unikać ich używania, a jeśli wydaje ci się to tanie jak diabli, nie używaj ich.

Jeśli chodzi o standard USB: jest to 5 V (może się różnić w granicach 0,25 V, ponieważ wartości komponentów nie są dokładne). Większość płyt głównych komputerów dostarcza maksymalnie 500 mA do portów USB - nie oznacza to, że zawsze będzie to dostarczać. Podłączone do niego urządzenie (urządzenia) określa bieżący pobór, to samo dotyczy adapterów ściennych. Będą oceniane dla 500 mA 750 mA 1A lub 1,5A itp.

Ważną liczbą jest napięcie, które ma być tak bliskie 5 V, jak to możliwe. Wszystkie urządzenia mają jakąś formę regulacji napięcia w celu ochrony agentów przed nieznacznie wysokim napięciem (jeśli nie, jest to po prostu zły projekt). Nadmiar energii rozprasza się w postaci ciepła. Urządzenia z Androidem są normalnie w stanie poboru mocy w trybie czuwania, ale gdy zaczniesz wykonywać dużo zadań związanych z procesorem i uruchomisz wszystkie dzwonki i gwizdki (GPS, podświetlenie, WiFi, LTE, modem komórkowy itp.), Zacznie rysować dużo prądu (i rozgrzanie telefonu). Widziałem, że telefony pobierają więcej niż 1 A przy uruchomionym urządzeniu (bateria wciąż się wyczerpuje, gdy jest podłączona do zasilacza o znamionowej wartości 1 A).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.