Jak zmienić lokalizację mojego urządzenia w Sklepie Play


55

Próbuję pobrać aplikację ze Sklepu Play, a konkretnie aplikację Vue Cinema, ale ta aplikacja jest (prawdopodobnie) dostępna tylko w Wielkiej Brytanii.

Właśnie przeprowadziłem się do Wielkiej Brytanii, więc jak ustawić moją lokalizację na Zjednoczone Królestwo?

Zaktualizowałem ustawienia Google +, aby powiedzieć, że jestem obecnie w Wielkiej Brytanii.

Ponadto moje konto Google jest kontem Google Apps, ale nie ma żadnej lokalizacji powiązanej z Google Apps.Czy masz włożoną kartę SIM w Wielkiej Brytanii?
Flow

@Flow tak, mam, używając karty SIM Giff Gaff
EdmundYeung99

@Przejdź do pytań, które podałeś / -aś, są powiązane, ale chcę zmienić lokalizację mojego urządzenia, ponieważ nie jestem tymczasowo odwiedzany
EdmundYeung99

Odpowiedzi:


44

(Maj 2013) Skontaktowałem się z Google i to jest ich odpowiedź:

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie pomocy technicznej Google Play dla poszczególnych krajów.

Używamy adresu rozliczeniowego Twojego domyślnego instrumentu płatniczego w Portfelu Google, aby pomóc w ustaleniu kraju zamieszkania w celu uzyskania dostępu do Sklepu Play. Nasza kolekcja treści może się różnić w zależności od kraju, więc Twoje spojrzenie na Sklep Play może różnić się od tego, co widzą inni, gdy podróżujesz poza kraj wymieniony na domyślnym adresie rozliczeniowym metody płatności.

Pamiętaj, że aby uzyskać dostęp do Sklepu Play tego kraju, musisz mieć prawidłową metodę płatności z adresem rozliczeniowym w kraju.

Jeśli masz problemy z wyświetlaniem Sklepu Play w swoim kraju i chcesz zmienić domyślną metodę płatności lub zaktualizować istniejący adres rozliczeniowy w Portfelu Google, wykonaj następujące czynności:

1) Zaloguj się na swoje konto Portfela Google, aby zarządzać metodami płatności https://wallet.google.com/manage/paymentMethods

2) Dodaj nową kartę lub zmień domyślny instrument płatniczy na taki, którego adres rozliczeniowy znajduje się w wybranym kraju

3) Otwórz Sklep Play i przejdź do dowolnego elementu dostępnego do pobrania

4) Kliknij, aby rozpocząć pobieranie, aż dojdziesz do ekranu „Zaakceptuj i kup” (nie trzeba dokończyć zakupu)

5) Zamknij Sklep Play i wyczyść dane aplikacji Google Play Store (Ustawienia> Aplikacje> Google Play Store> Wyczyść dane) lub wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

6) Ponownie otwórz Sklep Play. Teraz powinieneś zobaczyć Sklep Play, który pasuje do kraju rozliczeniowego Twojego domyślnego instrumentu płatniczego.

Jeśli po raz pierwszy nie dodałeś do swojego konta metody płatności, dodaj kartę bezpośrednio ze Sklepu Play o adresie rozliczeniowym zgodnym z lokalizacją docelową w Twoim kraju. Następnie wykonaj kroki od 3 do 6, aby wyświetlić Sklep Play dla swojego kraju.

Jeśli uważasz, że masz inny problem związany z lokalizacją, najpierw sprawdź, czy kraj podstawowej metody płatności jest zgodny z krajem docelowym. Jeśli kraje się zgadzają, proszę przedstawić zrzuty ekranu i dodatkowe szczegóły, które mogą pomóc mi rozwiązać problem.

Dziękujemy za opinię, ponieważ w dalszym ciągu dostarczamy więcej treści do Google Play. Dziękujemy za skontaktowanie się!

(Lipiec 2015) Aktualizacja

Ze względu na popularność tej odpowiedzi postanowiłem dodać do tej odpowiedzi bity, które inni wskazywali na ulepszenie i aktualizację tej odpowiedzi.

 • Ekran Akceptuj i kup jest dostępny tylko na komputerze (nie na urządzeniach mobilnych) - dzięki @fwuensche
 • Portfel Google zmienił się od czasu opublikowania oryginalnej odpowiedzi, spróbuj także zmienić adres w tych linkach - dzięki @corbacho
 • Ustawienia
 • Książka adresowa
 • Wyczyść całą pamięć podręczną i dane z aplikacji Sklep Play
 • Jeśli masz „konto rodzinne”, zostaw je
 • Wypróbuj te kroki usuwania i dodawania konta - dzięki @Dushy
 • Obsługa klienta Google sugeruje, że odświeżenie adresu na koncie może potrwać od 30 minut do 24 godzin.

1
W kroku 4 musisz uzyskać dostęp do ekranu „Zaakceptuj i kup” z play.google.com z komputera. Nie będzie działać z aplikacji Sklep Google Play na Androida. To tylko mój problem! Dzięki =)
Flavio Wuensche

Jeśli zmienisz lokalizację swojego kraju, czy utracisz aplikacje specyficzne dla poprzednich krajów?
Peter Raeves

Próbowałem tej i wszystkich innych odpowiedzi na tej stronie, ale żadna z nich nie działała samodzielnie (kupiłem 2 aplikacje z nową domyślną metodą płatności, a nawet usunąłem konto Google z mojego urządzenia). W międzyczasie próbowałem również zaktualizować swój numer telefonu komórkowego (ze względów bezpieczeństwa / odzyskiwania), ale po otrzymaniu i potwierdzeniu kodu zmiany numeru telefonu komórkowego zawsze mi się to nie udawało. Okazało się, że to fiasko po stronie serwerów Google prawdopodobnie było związane z zablokowaniem mojego konta w niewłaściwym kraju: poprzez usunięcie wszystkich moich starych numerów telefonów i dodanie nowego (od
berdario

.. nowy kraj), wtedy udało mi się uzyskać mój sklep z grami ustawiony na właściwy kraj (po wymuszeniu zamknięcia go i wyczyszczenia jego danych)
berdario

2
Skontaktowałem się również ze wsparciem Google Play. Kroki, które zadziałały dla mnie: zaloguj się do Portfela Google na wallet.google.com i kliknij ikonę Ustawienia w prawym górnym rogu. Zaktualizuj „Adres domowy” (inny niż „Książka adresowa”, która zawiera adresy wysyłkowe). Otwórz stronę Google Play i przejdź do dowolnego płatnego elementu. Kliknij, aby rozpocząć pobieranie, dopóki nie pojawi się ekran „Zaakceptuj i kup” (nie trzeba go wypełniać). Zamknij Google Play i wyczyść pamięć podręczną przeglądarki. Poczekaj 30 minut. Ponownie otwórz Google Play. To powinno działać!
corbacho

5

Próbowałem tej odpowiedzi, ale to nie rozwiązało problemu. Zadzwoniłem więc do pomocy technicznej Google Play - kazali mi wyczyścić dane z aplikacji Sklep Play, ale też kazali mi usunąć moje konto Google z sekcji Konta w ustawieniach i dodać je z powrotem. Potem kazali mi ponownie wyczyścić dane z „Menedżera pobierania” i „Sklepu Google Play” w sekcji aplikacji i po tym wszystko działało idealnie.


5

Przeprowadził się z Wielkiej Brytanii do Australii i wymagał aplikacji bankowych. Miałem ten sam problem i próbowałem różnych rzeczy.

Co działało dla mnie na Samsungu Galaxy S3:

 • Zaloguj się do Gmaila na komputerze i zmień adres rozliczeniowy na nowy adres (w moim przypadku adres australijski).

 • W telefonie przejdź do Ustawień , przewiń w dół do Konta i wybierz Google . Wybierz konto, z którym telefon został zsynchronizowany, a następnie wybierz Usuń konto u dołu.

 • Po usunięciu konta wróć do ekranu głównego Ustawienia , wybierz Aplikacje , wybierz Sklep Google Play , dotknij Wymuś zatrzymanie , potwierdź, następnie dotknij Wyczyść dane i dotknij Wyczyść pamięć podręczną .

 • Wróć do Ustawień i wybierz Konta . Dodaj konto, wybierając Google .

 • Po dodaniu konta Google i konfiguracji w telefonie wróć do ekranu głównego i otwórz sklep playstore.

 • W Sklepie Play są teraz wyświetlane wszystkie płatne aplikacje w $$$ NIE w £ $$$ i mogę pomyślnie pobrać aplikację.


Sytuacja się zmieniła od czasu ostatniej dyskusji, a Google ma tutaj bardziej ostateczny proces . Aby jednak na pewno zadziałało, po utworzeniu nowego profilu płatności dla nowego kraju zamknij stary profil płatności, jak tutaj , a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami Dushy powyżej (przycisk WYCZYŚĆ DANE znajduje się teraz w obszarze „Pamięć”, a także czyści pamięć podręczną) . Mam nadzieję, że pomoże to każdemu, kto wciąż ma z tym problem.
Neo,

1

W moim przypadku ostatecznie okazało się, że dokonałem zakupu.

W portfelu Google zaktualizowałem wszystkie moje informacje, a także dodałem nową kartę z dołączonym nowym adresem i ustawiłem ją jako domyślną. To jednak samo w sobie nie wydawało się wystarczające.

Później jednak przeczytałem artykuł zalecający nam zakup aplikacji za pośrednictwem Google Play przy użyciu nowej karty - musisz poczekać 15 minut na zakończenie płatności, ponieważ jest to czas, w którym możesz wymagać pełnego zwrotu pieniędzy.

Wreszcie zamknąłem Sklep Play i całkowicie zresetowałem aplikację Sklep Google Play (tj. Przejdź do Ustawienia> Aplikacje> Google Play Store i kliknij Wymuś zamknięcie, a następnie Wyczyść dane i Wyczyść pamięć podręczną).

Potem mogłem uzyskać dostęp do rzeczy w Play, które były dostępne tylko dla kraju mojej nowej karty kredytowej, czego wcześniej nie widziałem z powodu ograniczeń regionalnych.

Mam nadzieję, że to wam pomoże!


Jest to interesujące, ponieważ może być konieczne zakupienie aplikacji niedostępnej z powodu nieprawidłowego zastosowania regionu. przynajmniej masz to do pracy. Dla mnie zajęło to trochę czasu
EdmundYeung99

0

Miałem problemy z przejściem do sklepu w USA spoza USA, a nawet czyszczeniem pamięci podręcznej itp. Pobrałem Hotspot Shield i włączyłem go, wyjąłem kartę SIM z telefonu, usunąłem dane aplikacji ze Sklepu Play i Menedżera pobierania i działało!


0

Obsługa Google Play mówi:

 • Możesz zmienić kraj Play tylko raz w roku.

 • Po zmianie kraju nie będziesz mógł korzystać z salda Google Play, które masz w starym kraju w nowym kraju.

Raz w roku !!?! Jestem cyfrowym koczownikiem. Często przenoszę kraje.

Wszystkie powyższe rozwiązania współpracujące z Google Play są zbyt kłopotliwe.

Unikaj Google Play i korzystaj z innej aplikacji na rynku. Proponuję albo:

Oba umożliwiają automatyczne aktualizowanie aplikacji.


-1

Powinno działać, jeśli zmienisz je z konta Google, które z jakiegokolwiek powodu nie jest tym samym co konto G +.

Jeśli masz Gmaila, znalazłem to ustawienie w Ustawienia> Konta i import> Inne ustawienia konta Google

w tej chwili strona wygląda na trochę małą, ale mam nadzieję, że to tylko moja przeglądarka, która znów na mnie gra


Poszedłem do Gmaila -> Ustawienia -> Konta ... ale nie ma kont i importu oraz żadnych innych ustawień kont Google
EdmundYeung99

Niepoprawna rada.
pratnala,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.