Jak sprawić, by Android uznał mój punkt dostępu Wi-Fi za ważny (niebieski?)


10

W Stack Exchange mamy bardzo dużą sieć Wi-Fi, a główna sieć gości jest mocno zamknięta. Nasze reguły zapory zezwalają na połączenia HTTP / https i VPN. Gdy nasze telefony z Androidem łączą się z Wi-Fi, mają dobry zasięg, ale ikona Wi-Fi nigdy nie zmienia koloru z szarego na niebieski.

Co sprawdza telefon z Androidem, aby podjąć decyzję o szaro / niebieskiej ikonie wifi w JB 4.2.2?


2
Jest to część „co to jest sprawdzanie” (choć nie do końca konkretna): co to znaczy, że ikony łączności na pasku stanu stają się białe / szare?
eldarerathis

Odpowiedzi:


11

Po sondowaniu dzienników zapory wydaje się, że szara / niebieska ikona jest uruchamiana w zależności od tego, czy Twoje urządzenie ma dostęp do Google Play. W naszym przypadku musiałem otworzyć port tcp-udp 5228 (zgodnie z http://support.google.com/googleplay/bin/answer.py?hl=pl&answer=2651367 ) i po wyłączeniu i ponownym włączeniu Wi-Fi, ikona stała się niebieska.

Nie mogę potwierdzić, czy http / https jest również częścią równania; mieliśmy już to otwarte, więc możliwe jest, że jeśli napotkasz ten problem, nawet po otwarciu tcp-udp 5228, może być również wymagany http / https.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.