Historia lokalizacji w Mapach Google pokazuje nieprawidłową lokalizację


16

Mam poważny problem, który mam nadzieję, że ktoś może pomóc. W funkcji Map Google w Historii lokalizacji pokazuje lokalizację, w której nigdy nie byłem, ale kiedy moja żona zobaczyła tę lokalizację, nie wierzy, że GPS może być błędny, i wskazałbym tę lokalizację, gdybym był nigdy tam nie ma.

Najpierw zastanawiałem się, jak mogłoby to być możliwe, gdybym nigdy tam nie był lub mój telefon nigdy nie byłby w tej lokalizacji, która była 35 mil ode mnie, a po drugie, czy mogę w jakiś sposób udowodnić, że GPS jest błędny? Czy mogę skontaktować się z Mapami Google i czy mogą one oficjalnie wydrukować dany dzień i każdą lokalizację, w której byłem? Naprawdę muszę udowodnić jej swoją uczciwość i mam nadzieję, że istnieje sposób.

Odpowiedzi:


18

Ze strony Źródło i dokładność lokalizacji Google:

Źródła danych

Do uzyskania lokalizacji można wykorzystać następujące źródła danych lokalizacji:

  • GPS : dokładność GPS może wynosić do kilku metrów, w zależności od sygnału GPS i połączenia. Twój telefon musi obsługiwać GPS, mieć włączoną obsługę i zezwalać na dostęp do niego Google Maps.

  • Wi-Fi : dokładność Wi- Fi (sieć bezprzewodowa) powinna być podobna do zasięgu dostępu typowego routera Wi-Fi lub około 200 m lub więcej. Twój telefon musi obsługiwać Wi-Fi i mieć włączoną obsługę.

  • Identyfikator komórki : dokładność identyfikatora komórki (wieży komórkowej) zależy od gęstości wieży komórkowej i dostępnych danych w bazie danych lokalizacji identyfikatora komórki (wieży komórkowej) Google. Dokładność można przybliżyć w odległości do kilku tysięcy metrów. Uwaga: niektóre urządzenia nie obsługują lokalizacji identyfikatora komórki.

...

Uwaga : gdy Latitude działa w tle, domyślnie domyślna lokalizacja identyfikatora komórki (wieży komórkowej) w większości telefonów pozwala zachować żywotność baterii.

Jeśli więc nie miałeś otwartych Map Google z jakiegokolwiek powodu w czasie błędnej lokalizacji, domyślnie wybrana zostanie usługa najmniej dokładnego wyszukiwania lokalizacji, która w zależności od gęstości wież komórkowych w tym obszarze (generalnie bardziej gęsta w mieście obszary mniej zagęszczone na wsi) mogą być oddalone o kilka kilometrów.

Jeśli odwiedzisz stronę Historia lokalizacji na swoim koncie Google na komputerze, na https://maps.google.com/locationhistory/b/0 , powinna ona wyświetlać podobną mapę i listę miejsc widoczną na telefonie, ale możesz także kliknąć każdą zarejestrowaną lokalizację, aby zobaczyć, jak (nie) była dokładna. Po kliknięciu niebieskiej kropki dla lokalizacji Google rysuje wokół niej niebieskie kółko, które pokazuje w przybliżeniu (nie) dokładność tej poprawki lokalizacji.

Koło dokładności historii lokalizacji

Powyższe zdjęcie pokazuje niedokładną poprawkę obejmującą 3 wioski i kilka dróg (byłem w pociągu na dalekim południowym krańcu tego niebieskiego koła).

Tak długo, jak poprawka lokalizacji problemu ma duży niebieski okrąg wokół niego, i możesz wziąć pod uwagę, że jesteś gdzieś w tym niebieskim kółku, to powinieneś być w porządku.


Na początku nie widziałem żadnych obszarów z niebieską kropką. Potem zdałem sobie sprawę, że musiałem powiększyć, aby zobaczyć cokolwiek (ponieważ miałem włączony GPS i dlatego miałem bardzo dokładny odczyt dla każdej lokalizacji). Dziękujemy za zwrócenie uwagi na tę funkcję!
Stephen Schrauger

1
@Jason, znalazłem kilka moich punktów, które miały wielką dokładność, ale wiem też, że są niepoprawne. Ale są w odległości mniejszej niż ćwierć mili od miejsca, w którym faktycznie byłem, i wyobrażam sobie, że GPS był wyłączony i korzystał z WIFI (a kiedy pracuję na terenie kampusu, wifi jest wszędzie takie samo SSID). Więc nawet jeśli niebieska kropka nie obejmuje miejsca, w którym faktycznie byłeś, powinna ona obejmować obszar blisko miejsca, w którym faktycznie byłeś. W końcu dokładność jest szacunkowa.
Stephen Schrauger

2
Jestem na wsi, a ponieważ odbiór komórek jest słaby, używam anteny kierunkowej dużej mocy. Android normalnie pokazuje lokalizację nawet o 25 km, z dokładnością do kilkuset metrów. Chwilę później może przełączyć się na inną wieżę w tym samym ogólnym kierunku ode mnie, ale kilometry od ostatniego miejsca i być równie pewnym swojej dokładności. Google uważa, że ​​rutynowo podróżuję szybciej niż dźwięk.
mc0e,

10

Najprawdopodobniej nie jest to pozycja GPS, ale raczej hotspot Wi-Fi. Usługa lokalizacyjna Google wykorzystuje różne identyfikatory:

  • GPS
  • Hotspoty Wi-Fi
  • Wieże komórkowe

Chociaż GPS powinien być dość dokładny (złe warunki mogą dawać niższą dokładność, ale zwykle nie powinny umieszczać cię zbyt daleko), a wieże komórkowe zwykle się nie poruszają - hotspoty WiFi mogą to zrobić. Dam ci przykładową sytuację do zrozumienia:

Powiedzmy, że „samochody StreetView” Google minęły mój dom / mieszkanie w Nowym Jorku 2 lata temu, a mój domowy hotspot WiFi został włączony. Zapisali więc SSID mojego punktu dostępowego i połączyli go z bieżącą lokalizacją GPS. 6 miesięcy później ktoś mija mój dom w Nowym Jorku z włączoną „lokalizacją sieci”, uzyskuje z tego dobrą (i względnie dokładną) pozycję: usługa lokalizacji zapytała bazę danych Google o SSID mojego punktu dostępowego i odzyskała współrzędne.

Do tej pory w porządku - ale rok temu postanowiłem przeprowadzić się do San Diego. Ukończyłem to 6 miesięcy temu i ponownie skonfigurowałem hotspot Wi-Fi. Teraz, gdy mijasz mój dom, twoje urządzenie wykrywa mój SSID, prosi Google o lokalizację tego punktu dostępowego ... i nagle jesteś w Nowym Jorku, ponieważ Google nie zaktualizował jeszcze swojej bazy danych!

Tak to się najczęściej zdarza - i tak kilka razy przejechałem setki kilometrów w kilka sekund (moje uszy wciąż dzwonią od tego przyspieszenia, ponieważ cofnąłem się kilka sekund później) ...

Aby udowodnić, że prawdopodobnie tam nie byłeś, sprawdź inne zapisane lokalizacje i sprawdź ich sygnatury czasowe. Spróbuj znaleźć jakiś ze znacznikiem czasu w pobliżu niewłaściwej lokalizacji. Gdy okaże się, że musieliście pokonać prędkość światła, aby te dane stały się prawdą, błąd powinien stać się oczywisty.


Mam też ten problem podczas codziennych dojazdów. Nagle „przenoszę się” do następnej wioski, idąc na dworzec kolejowy. Zastanawiam się, jak to naprawić. Czy mogę to zgłosić w Google?
Marcel

1
Nie to co wiem. Zastanawiam się, dlaczego jesteśmy zmuszeni udostępniać nasze dane Google (gdy korzystamy z lokalizacji sieciowej). „Oficjalny powód” był właśnie taki. Ale wydaje się, że ich to nie obchodzi ...
Izzy

@Marcel Tak, możesz to teraz zgłosić. Zobacz android.stackexchange.com/a/117269/100457
mattm

Najwyraźniej właśnie przeszedłem 12 200 mil do jakiegoś wybrzeża Afryki Zachodniej, ponieważ ktoś google spieprzył Wi-Fi ze współrzędnymi dla Lakeview Animal Hospital w Chicago, przez który przeszedłem.
srboisvert

5

Jeśli klikniesz kropki, dostaniesz czas, w którym Cię tam nagrał. Jeśli jest to 35 mil i znajduje się w odległości kilku minut od poprzedniej lokalizacji, nie byłoby możliwe, że będziesz tam w mniej niż 1/2 godziny. Zgadzam się również z innymi w sprawie Wi-Fi. W tym tygodniu podróżowałem po Michigan i jest jeden punkt w Las Vegas, który pojawia się zaledwie 10 minut po poprzedniej pozycji w Michigan. Czyjeś połączenie internetowe było wysyłane do sieci z Vegas.


3

GPS wykorzystuje najlepsze szacunkowe metody statystyczne do odgadnięcia lokalizacji, a czasami obliczenia idą w szaleństwie z powodu błędów zaokrąglania, kiepskiego kodu w układzie GPS itp. Itp.


5
Problemem nie jest GPS, który jest naprawdę bardzo dokładny, choć nie zawsze dostępny. Problem polega na tym, że obliczanie „lokalizacji” w celu oszczędzania baterii wykorzystuje dane z wielu źródeł o wiele mniej dokładnych niż GPS.
Ben Voigt,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.