Dlaczego strona główna Facebook nie wymaga żadnego pozwolenia?


11

Niedawno wypróbowałem Facebook Home na moim HTC One X. To było do bani! Więc odinstalowałem go po kilku godzinach.

Ale chodzi o to, że nie wymaga specjalnego pozwolenia. W rzeczywistości nie były wymagane żadne uprawnienia, a jego rozmiar był mniejszy niż 300 KB. Dlaczego? Jeśli Facebook może zarządzać programem uruchamiającym w rozmiarze mniejszym niż 300 KB, to dlaczego inne programy uruchamiające są tak ciężkie i wymagają tak wielu uprawnień?


3
Myślałem, że aplikacja Home wymaga do działania aplikacji Facebook i Messenger, czy sprawdziłeś połączone uprawnienia?
onik

1
@onik: Właśnie sprawdziłem uprawnienia mojej aplikacji na Facebooku i aplikacji Messenger i masz rację, że ma takie uprawnienia directly call phone numbers. TAK! Teraz mnie to martwi. Czy to oznacza, że ​​aplikacja Home jest już obecna w aplikacji na Facebooku?
Naveen

Odpowiedzi:


20

Aplikacja Facebook Home sama w sobie niewiele robi. Wszystkie dane pobiera z głównej aplikacji na Facebooku, więc nie musi mieć dostępu do Internetu. Robi żadnych działań z wyrzutnią korzysta z intencją , aby uruchomić główny app Facebook, więc nie trzeba (powiedzmy) dostępu do swojej lokalizacji lub robienia zdjęć, aby posty: tylko główny app Facebook robi.

Na przykład powiedz, że używasz Facebook Home do „polubienia” czegoś. Strona główna Facebook nie trafia na serwery Facebooka: mówi głównej aplikacji Facebook (na telefonie, więc nie korzysta z Internetu), aby „polubić” rzecz. Wtedy głównym aplikacja Facebook (który ma mieć uprawnienie do Internetu) używa Internetu do serwerów Facebooka powiedzieć o „jak”.

To samo dotyczy rozmiaru. Wszystkie funkcje Facebooka, kod synchronizacji, niestandardowe grafiki przycisków, biblioteki itd. Znajdują się w głównej aplikacji Facebooka, więc dlaczego mieliby je duplikować w Facebook Home? Facebook Home prawdopodobnie ma tylko mały kod do rozmieszczenia ekranu głównego, kilka ikon oraz informacje, które Android musi zrozumieć, że aplikacja jest programem uruchamiającym.

Aplikacje mogą się nawzajem używać, ponieważ oba pochodzą od tego samego programisty. (W rzeczywistości jest to coś więcej, ale to pierwszy wymóg.) Android sprawdza to, sprawdzając podpisy w każdej aplikacji, aby sprawdzić, czy oba zostały podpisane tym samym kluczem prywatnym : w tym przypadku klucz, który Facebook ( firma) ma. Bez tego klucza prywatnego inny programista nie może utworzyć innej aplikacji (ani zmodyfikować tej aplikacji), która mogłaby korzystać z aplikacji Facebook w ten sposób.

Możliwe jest również, że aplikacja utworzy nowy typ uprawnień. Na przykład główna aplikacja na Facebooku mogłaby utworzyć uprawnienie „czytaj moją oś czasu na Facebooku”, a następnie mogłabym napisać aplikację Dan's Bookface , która byłaby w stanie poprosić o to pozwolenie, aby odczytać oś czasu bezpośrednio z aplikacji na Facebooku , bez potrzeby posiadania pozwolenia na dostęp do Internetu. Po zainstalowaniu Bookface Dana zobaczysz „czytaj moją oś czasu na Facebooku” na liście uprawnień, tak jak robisz to z uprawnieniami wbudowanymi w system.


Więc w zasadzie 90% Home już istnieje w aplikacji na Facebooku?
Naveen

1
Tak; Prawdopodobnie poszedłbym do 95%. Myślę, że warto również dodać, że robią to, aby stłumić wszelkie paranoje na temat tego, że Facebook Home ma mnóstwo dostępu do twojego urządzenia (które Facebook i tak ma).
Kezz101

@ Kezz101 Czy masz źródło swojego twierdzenia, że ​​ma on na celu poprawę samopoczucia użytkowników? Z technicznego punktu widzenia jest to oczywisty sposób na napisanie aplikacji.
Dan Hulme

1
Chociaż wszyscy możemy się zgodzić, że mniej uprawnień wygląda lepiej, w tym artykule nie ma sugestii, że pisanie Facebook Home w ten sposób było celowym wyborem, aby użytkownicy poczuli się lepiej. To bardzo mocne twierdzenie, które można wysunąć bez dowodów, szczególnie na takiej stronie, która koncentruje się na wiarygodnych , obiektywnych faktach , a nie opiniach.
Dan Hulme

2
Jeśli nie korzysta z Internetu, to jak działa polubienie i komentarz?
RobinHood,

7

Ze strony Co nowego w Sklepie Play dla aktualnej wersji aplikacji Facebook (v3.1, 18 kwietnia 2013):

  • Szybsze przesyłanie zdjęć
  • Zdobywaj czaty, aby kontynuować rozmowy podczas korzystania z innych aplikacji, jeśli zainstalujesz Facebook Messenger
  • Nowe uprawnienia do konfigurowania Facebook Messenger i Facebook Home , które można zainstalować osobno: http://www.facebookhome.com
  • Poprawki błędów

(mój nacisk)

Tak więc aplikacja Facebook Home zdecydowanie pobiera dane z głównej aplikacji Facebook i „piggy-backs” na permissinos głównej aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.