Jaka jest różnica między Superuser od ChainsDD a Superuser od ClockworkMod?


9

Jakiś czas temu zrootowałem swój LG Optimus Slider. Proces zainstalował Superuser z ChainsDD .

Teraz widzę, że istnieje inny Superuser z ClockworkMod , opracowany przez Kousha.

Jaka jest różnica między tymi dwiema różnymi wersjami Superuser? Myślałem, że Superuser został opracowany zarówno przez Adama Shanksa (ChainsDD), jak i Koushika Dutta (kousha, również autora Clockwork Recovery).

Superuser od ChainsDD już od dłuższego czasu sprawia mi kłopoty (powolna reakcja, awarie itp.), A ja szukam alternatywnych rozwiązań, które mogłyby pomóc.


Szybka odpowiedź na moje pytanie: Używam Superuser od ClockworkMod od kwietnia i działa świetnie. Przekonałem się, że jest znacznie bardziej stabilny niż Superuser od ChainsDD i jest to oprogramowanie typu open source.
Stefan Lasiewski

Odpowiedzi:


8

Na to pytanie możesz chcieć sprawdzić artykuł na GetAndroidStuff o nazwie Superuser vs SuperSU . Cytowanie:

SuperSU poprawia wszystko o Superuser i dodaje więcej opcji. Darmowa wersja oferuje szybsze powiadomienia, istnieje możliwość wyłączenia ich dla każdej aplikacji oraz nowy interfejs, atrakcyjny i łatwy w obsłudze. Ponadto, zgodnie z twierdzeniami deweloperów, korzystając z SuperSU będziesz cieszyć się większą prędkością z aplikacji wymagających praw root, zwłaszcza na Androidzie 4.0+. Wersja płatna o nazwie SuperSU Pro zapewnia możliwość zachowania praw root po aktualizacji systemu, co zwykle anuluje te prawa. Chociaż metoda nie jest gwarantowana, opcja jest bardzo przydatna. Dla każdej aplikacji mamy ochronę hasłem i zaawansowane ustawienia konfiguracji dziennika.

Możesz także przeczytać SuperSU przynosi lepsze zarządzanie uprawnieniami administratora root w systemie Android . Cytując z tego artykułu:

SuperSU to w zasadzie SuperUser na sterydach. Według twórcy „umożliwia zaawansowane zarządzanie prawami dostępu administratora do wszystkich aplikacji na urządzeniu, które wymagają rootowania”. .

ChainsDD kontra ClockworkMod

Ponieważ początkowo tęskniłem, nie pytałeś o SuperSU, ale ChainsDD kontra ClockworkMod: Rzućmy okiem na AndroidPolice :

  • SuperUser Kousha jest darmowy i open source
  • Źródła są dostępne w Github
  • obsługuje JellyBeans (4.2+) MultiUser (SuperSU też to robi)
  • nigdy nie będzie miał wersji pais, co byłoby sprzeczne z zasadą open source
  • podobnie jak SuperSU, korzysta z nowego android.permission.ACCESS_SUPERUSERuprawnienia (używanego już przez kilka aplikacji root)
  • Ochrona PIN
  • Limit czasu żądania
  • Dostosuj powiadomienia
  • Obsługa x86 i ARM
  • tablet zoptymalizowany (Koush mówi o „trybie tabletu”, więc nie obawiaj się, że nie zrobiłby tego na telefonie :)

Przeczytaj więcej w powiązanym poście na AndroidPolice .


Dzięki. Właściwie znalazłem ten artykuł, ale omawia on SuperSU vs. Superuser. Jestem ciekawy dwóch różnych aplikacji (od dwóch różnych programistów), o obu nazwach Superuser.
Stefan Lasiewski

1
Ups ... Musiałem to przegapić ... Odpowiednio zaktualizowałem swoją odpowiedź, przepraszam.
Izzy

it will never have a pai[d] version, which would go against the whole open-source principle-- Dlaczego tak? Ma być wolny w mowie, a nie w piwie . Czy to możliwe, że zinterpretowałem to inaczej.
Firelord

@Firelord Zapytaj, że ten na AndroidPolice - właśnie zacytowałem: i zapewnił mnie, że nie będzie płatnej / premium wersji Superuser, co byłoby sprzeczne z zasadą otwartego oprogramowania. (sprawdź to sam, jeśli mi nie wierzysz;) Wiem, że na Playstore są aplikacje open source z płatnymi wersjami (np. DAVDroid), inne mają „pakiety darowizn”.
Izzy

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.