Czy w swype można używać jednocześnie dwóch słowników?


9

Regularnie piszę w dwóch językach - zależy od tego, z kim się komunikuję, w proporcji może 60:40 lub 70:30. Czasami używam nawet słów z obu języków w tym samym tekście. Oba języki są obsługiwane przez Swype. Ale mogę wybrać tylko jeden z nich jednocześnie, więc kiedy muszę wpisać inny język, muszę zmienić ustawienia, co jest dość niewygodne. Czy mogę scalić dwa słowniki lub aktywować oba z nich jednocześnie?


4
naciśnij długo literę Q, aby szybko zmienić język na Swype
Lie Ryan

wow masz rację .. możesz opublikować to jako odpowiedź imo.
Louis Rhys

1
Jest to nadal niewygodne, wiele słowników aktywnych jednocześnie byłoby fajną funkcją.
starblue

Zgoda. Jest to jednak lepsze niż konieczność zmiany ustawień.
Louis Rhys,

Polecam również zasugerowanie tego ludziom Swype.
Mateusz

Odpowiedzi:


9

możesz nacisnąć długo literę Q, aby szybko zmienić język w Swype


1

Możesz także spróbować dodać słowa, których używasz przez większość czasu, nawet jeśli pochodzą one z innego języka.

Tak robię. Kiedy używam jednego języka i potrzebuję słowa, które jest dostępne w innym języku, po prostu wpisuję je i dodaje do osobistego słownika. Z czasem będę miał dwa słowniki, które prawdopodobnie będą zawierały słowa, których najczęściej używam.0

Kolejne pytanie Stackoverflow dotyczące używania wielu klawiatur na Androidzie: /programming/20197421/adding-a-second-dictionary-to-the-spell-check-in-android-4-3/44033793#44033793

Oto jak na przykład mieć klawiaturę francuską ze słownikiem francuskim + klawiaturę francuską ze słownikiem angielskim

Przejdź do Android settings > Language & Input > Gboard(domyślna klawiatura Google).

Następnie Languagesmożesz zaznaczyć wszystkie potrzebne klawiatury. W moim przypadku French (France)i English (UK).

Otrzymasz zwykłą klawiaturę francuską AZERTY i zwykłą klawiaturę angielską QWERTY.

Jeśli chcesz słownik angielski z klawiaturą francuski AZERTY, można przejść do Preferences > Personalised input stylesi utworzyć nową klawiaturę Language: English (UK) Layout: AZERTY, a następnie w Languagesmenu, będziesz miał nową klawiaturę w liście English (UK) (AZERTY). Zaznacz to.

Teraz masz 3 klawiatur w swoim liście: French (France), English (UK)i English (UK) (AZERTY).

Podczas korzystania z klawiatury możesz przełączać się między klawiaturami za pomocą specjalnego przycisku lub przytrzymując Spacepasek. SpacePasek pokazuje także aktualny język używany.

Używanie wielu słowników jednocześnie: W Text correctionopcji dostępna jest „sugestie wielojęzyczne”, w tym samym czasie będzie używanych kilka słowników , uznając za prawidłowe wszystkie słowa z wybranych języków. Jeśli jest aktywny, Spacepasek pokaże coś w rodzaju FR-EN, wskazując, że jednocześnie aktywnych jest kilka języków. Ja osobiście nie lubię tego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.