Zapobiegaj wprowadzaniu kodu PIN przed ekranem blokady


11

Mam Samsung Galaxy Mini. Chciałbym wiedzieć, czy można uniemożliwić użytkownikowi wprowadzenie kodu PIN przed odblokowaniem normalnego wzoru, ponieważ ostatnio zdarzyło mi się, że ktoś uzyskał dostęp do mojego telefonu podczas ładowania i prawie całkowicie zablokował moją kartę SIM przez wprowadzanie niepoprawnych kodów PIN i PUK.

Dzięki


Powiązane (ale nie identyczne): dezaktywuj żądanie PIN po trybie samolotowym
Izzy

Odpowiedzi:


2

Nie ma mowy, żebym robił to, co chcesz. Ale dlaczego potrzebujesz odblokowania PIN, po prostu usuń go z ustawień i trzymaj się ekranu odblokowania, w ten sposób nie będziesz mieć blokady karty SIM


0

Niestety nie ma możliwości zrobienia tego, co opisano. Polecam najlepiej wybrać silny wzorzec lub zamiast tego użyć kodu.

Smugi pojawiają się podczas przesuwania palcem po ekranie i każdy może po prostu podnieść go do światła, aby zobaczyć wzór i łatwo wejść.


3
Problemem nie jest to, że ktoś przeszedł przez ekran blokady, problem polega na tym, że można wprowadzić kody PIN i PUK przed ekranem blokady.
Bogdacutu 27.04.13

1
Jak to możliwe?
KeirDavis,

1
Po uruchomieniu telefonu prosi o kod PIN. Jeśli nie wprowadzę kodu PIN i nie anuluję żądania, zabierze mnie z powrotem do ekranu blokady, gdzie zamiast pytania o mój wzór jest tylko „przeciągnięcie, aby odblokować”, gdzie odblokowanie zabiera mnie z powrotem do ekranu z kodem PIN. Dopiero po prawidłowym wpisaniu kodu PIN prosi o mój wzór.
Bogdacutu

1
Skontaktuj się z jaką firmą? Karta SIM nie ma problemów (poprawienie poprawnego kodu PUK to naprawiło), i założę się, że Samsung nawet nie zadaje sobie trudu obsługi tak starego urządzenia.
Bogdacutu

1
Nie widzę sensu tego robić. Zadałem to pytanie, ponieważ chcę rozwiązać ten problem, a nie kupować nowy telefon.
Bogdacutu

0

Czy w zakładce Ustawienia systemu >> Bezpieczeństwo i blokada ekranu nie ma osobnej opcji dla „Blokady karty SIM”? Spróbuj odznaczyć to lub zresetować ustawienia zabezpieczeń, aby podczas konfigurowania nowych ustawień pozostawić opcję blokady karty SIM niezaznaczoną.

Poza tym istnieje wiele alternatywnych wyrzutni z własnymi wersjami mechanizmu Screen-Lock; Sugeruję przejrzenie sklepu z aplikacjami i sprawdzenie, co jest dostępne.

** Zapomniałem zapytać, z jakiej wersji Androida korzystasz? Mam na myśli JellyBean (4.1.2)


Chciałbym zachować blokadę karty SIM. Jeśli chodzi o alternatywne programy uruchamiające, nie będzie to miało znaczenia, ponieważ monit o blokadę karty SIM wydaje się mieć priorytet.
Bogdacutu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.