Jak mogę zmniejszyć jasność ekranu poniżej minimum bez aplikacji?


16

Mam Optimus Elite i ma minimalne ustawienie jasności. W niektórych aplikacjach mogę zmniejszyć jasność poniżej bezpiecznego minimum, ale po opuszczeniu aplikacji jasność jest zwiększana do minimum systemowego.

Korzystając z RootDim , mogę na stałe ustawić jasność poniżej bezpiecznej ilości i pozostanie ona nawet po przejściu do innych aplikacji. Lub używając Filtru Ekranu , mogę osiągnąć prawie to samo, nawet bez konieczności rootowania (wyświetla półprzezroczysty „filtr” na całym ekranie, zmniejszając jasność / kontrast, ale tak naprawdę nie zmieniając mocy podświetlenia).

Chcę wiedzieć, gdzie przechowywana jest minimalna jasność ekranu. Mam zrootowany telefon z CyanogenMod 9, więc mam uprawnienia do edytowania czegokolwiek i mogę zmienić wpis konfiguracji lub sqlite, ale nie wiem, gdzie ta wartość jest przechowywana. Chciałbym użyć suwaka jasności paska stanu, aby móc przesunąć się do rzeczywistego minimum ekranu, a nie do minimum kontrolowanego przez system operacyjny. Posiadanie aplikacji jest przydatne, ale wydaje się, że posiadanie funkcji bez niej jest w zasięgu ręki, gdybym tylko wiedział, gdzie system operacyjny to bezpieczne, minimalne ustawienie.

Gdzie jest przechowywane to ustawienie „bezpiecznej minimalnej jasności”? Jeśli mogę to zmienić, mogę usunąć moje aplikacje i korzystać z natywnych elementów sterujących.

Odpowiedzi:


4

Edytowanie /system/build.propi zmiana właściwości ro.lcd_min_brightness może działać. Ta właściwość może nie istnieć w twoim pliku (nie ma go w pliku dla mojego GS3), w takim przypadku domyślnie będzie to 20. Niższe liczby oznaczają niższą jasność.

To jednak nie działa na wszystkich urządzeniach. Na przykład, w Galaxy S2, ustawienie właściwości na niższą liczbę pozwoli ci ustawić niższą kontrolę jasności, ale rzeczywista jasność ekranu nie spadnie niżej niż przedtem.

Alternatywnie, Cyanogenmod zawiera elementy sterujące, aby dostosować poziomy automatycznej jasności w ustawieniach> ustawienia cyjanogenodu> wyświetlacz> automatyczne podświetlenie. Tutaj jest wyjaśnienie, jak korzystać z niestandardowej konfiguracji tutaj w rootzwiki .


Ale czy istnieje sposób, aby przyciemnić go niż najciemniejszy z cyjanogenmodu?
endolith

4

Wiem, bardzo późno, ale może to pomóc każdemu, kto zetknie się z tym później. To, co zrobiłem dla mojego telefonu, Alcatela Fierce, dostałem ES File Explorer i przeglądałem, aż znalazłem kontrolki LED. Dla mojego telefonu /sys/class/LEDs/LCD backlight/jest tam plik o nazwie, brightnessktóry kontroluje rzeczywistą jasność telefonu. Widziałem go jako tekst i widziałem przy najniższym ustawieniu, że jasność wynosi 30, więc zmieniłem go na 10 i zapisałem, a automatycznie jasność spadła do znacznie bardziej odpowiedniego poziomu.

Uwaga. W przypadku wszystkich urządzeń i pamięci ROM może nie być to samo, ale wystarczy użyć wyszukiwania, aby znaleźć jasność, wyświetlacz LCD lub podświetlenie. Zachowaj ostrożność podczas zmiany wartości i pamiętaj, jakie były, jeśli nie masz niestandardowego odzyskiwania!


Czy istnieje taki plik dla minimalnej jasności systemu? Ten działa świetnie, aby ustawić aktualną jasność, ale minimum nie ulega zmianie ...
Matthieu

0

Wypróbuj Lux Auto Brightness . Kiedyś używałem Screen Filter do czytania, ale podoba mi się sposób, w jaki Lux robi to lepiej.

Edycja: Mój zły, powiedziałeś bez aplikacji. Nie wiem, jak to zrobić bez aplikacji. Nadal wypróbuj Lux, może ci się przydać.


1
Nawet jeśli potrzebowałem innej aplikacji, najwyraźniej Lux nie jest kompatybilny ze wszystkimi moimi urządzeniami. Jak dziwnie; Mam kilka wersji Androida i różnych form i nie widziałem wcześniej aplikacji, która byłaby niezgodna ze wszystkimi.
Stephen Schrauger

0

Wypróbuj Wellbrightness .

Umożliwi filtrowanie ekranu, gdy potrzebujesz ciemniejszych niż minimalne ograniczenie. Jest to bardzo proste i intuicyjne ...


8
Ten rodzaj nie spełnia wymogu „bez aplikacji”.
ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.