Czy można używać urządzenia z Androidem jako serwera X11 dla zdalnego komputera przez SSH?


15

Kiedy mój komputer stacjonarny jest włączony, mogę połączyć się z nim za pomocą notebooka, nawet przez Internet (skonfigurowałem router, aby przekazywał SSH na mój komputer stacjonarny). Na moim komputerze stacjonarnym działa GNU / Linux (dystrybucja Ubuntu), więc mogę go używać z terminalem X. Mój notebook obsługuje także system Ubuntu. Potrzebuję tylko ssh -X desktop.ip.addr, a następnie mogę uruchomić dowolny program na komputerze stacjonarnym.

Pytanie brzmi: w jaki sposób używać Androida jako X-terminala przez SSH ?

Nie chcę używać VNC ani innych rzeczy. Myślę, że muszą być jakieś dobre aplikacje SSH na Androida (czytałem o ConnectBot), ale nie znalazłem nic na temat X11 (może to moja wina).


Dlaczego nie jesteś zainteresowany VNC? Są dobrzy klienci Androida dla VNC.
Mateusz

3
Nie znajdziesz wiele na temat X11 na Androida, ponieważ Android nie używa stosu wyświetlania X11; jedyną zaletą używania zdalnego X11 zamiast VNC jest to, że maszyna łącząca ma również X11, dzięki czemu może używać własnego stosu wyświetlania zamiast serwera.
Lie Ryan,

Tak, wiem, że nie ma „natywnego wsparcia” dla X11 na Androidzie, a zatem nie będzie tak radosnych wrażeń jak w GNU / Linux, gdzie mogę bez problemu używać tego samego wyświetlacza dla programów działających na różnych komputerach. Zakładam, że nawet na dużym tablecie X11 będzie osobną aplikacją, tak jakby to był VNC.
ern0

2
Technicznie myślę, że szukasz serwera X działającego na twoim telefonie, a nie klienta . Sformułowanie tego w ten sposób sugeruje, dlaczego jest to mało prawdopodobne: serwery X są duże i złożone i (zakładam) potrzebują bezpośredniego dostępu do sprzętu. To sugeruje, że raczej nie znajdziesz.
offby1

1
Tak, szukam serwera X, to oprogramowanie implementuje terminal X. Nie wymaga bezpośredniego dostępu do sprzętu, wystarczy wysłać / odebrać protokół X11 przez IP. Istnieją programy X-serwerowe dla systemu Windows, w których X-serwer jest implementowany przy użyciu Windows API, a nie sprzętu. Są też komputery, które są dedykowanymi terminalami X, więc nie ma (dostępu do) podstawowych systemów operacyjnych, musisz podłączyć host z oprogramowaniem obsługującym X11 (Xlib, sess / win / desktop manager, aplikacje X itp. ).
ern0

Odpowiedzi:


6

Najwyraźniej X11 można uruchomić na G1 za pomocą aplikacji Debian do tworzenia obrazów i powłok; zobacz na przykład ten wątek XDA . Nie mogę znaleźć żadnych innych portów.

Używam ConnectBota do „zwykłego” SSH, uważam, że jest całkiem dobry. Nawet edytował i kompilował z nim kod!


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.