Czy mogę uzyskać dostęp do roota na moim Nexusie 4 bez instalowania niestandardowego programu ładującego, odzyskiwania lub pamięci ROM?


9

Posiadam urządzenie Nexus 4 i chcę po prostu uzyskać dostęp do konta root na moim telefonie, aby móc instalować aplikacje takie jak AdBlock itp.

Udało mi się znaleźć samouczki online, które pokazują, jak zrootować telefon Nexus. Ale we wszystkich flashują niestandardowe odzyskiwanie i muszą zainstalować niestandardową pamięć ROM.

Nie chcę instalować żadnego niestandardowego odzyskiwania ani pamięci ROM.

Czy można po prostu zrootować mój telefon bez robienia tego?


1
Właśnie dodałem twoje pytanie (urządzenie) do naszego indeksu rootowania . Możesz tam szukać możliwych metod, dopóki ktoś nie opublikuje tutaj rozwiązania. Przy odrobinie szczęścia jedna z dostępnych tam metod okazuje się pomocna. Tymczasem powodzenia!
Izzy

Odpowiedzi:


5

Nexus głównej Toolkit jest droga, tho do wiadomości, że w celu odblokowania bootloadera, trzeba będzie wyczyścić urządzenie. Musisz to jednak zrobić tylko raz, więc kiedy następna aktualizacja Google usunie Twoje uprawnienia roota, możesz po prostu uruchomić narzędzie root w zestawie narzędzi. Jeśli zestaw narzędzi nie może ponownie uruchomić Nexusa 4 do bootloadera, możesz to zrobić ręcznie za pomocą adb :

adb reboot-bootloader

w cmd, a następnie uruchom Root zestawu narzędzi. Jeśli po prostu uruchomi się ponownie normalnie, spróbuj ponownie i ostatecznie powinien uruchomić się w narzędziu odzyskiwania. Wybierz opcję ponownego uruchomienia do systemu, a pojawi się monit o naprawienie uprawnień binarnych su, a następnie ponownie zostaniesz zrootowany.


Chociaż nie rozumiem, dlaczego chciałbyś zrobić to, o co prosi OP, ponieważ możesz przywrócić wszystko do normy, zasadniczo poprzez ponowne zablokowanie programu ładującego, myślę, że tak to zrobiłbyś, więc +1
pzkpfw

-1

XDA będzie tu twoim przyjacielem. Ale tutaj jest zestaw narzędzi, który będzie rootować bez flashowania odzyskiwania, dopóki nie zaznaczysz pola. UPEWNIJ SIĘ, ŻE BĘDZIESZ ZAPASOWAĆ SWOJE MATERIAŁY !!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2015469

Zasadniczo wymaga pobrania zestawu root Nexus ze strony http://www.wugfresh.com/nrt/ , który nie tylko poprowadzi cię przez proces rootowania, ale także zawiera wiele narzędzi konserwacyjnych. Demo wideo można znaleźć na youtube . Zrzuty ekranu są dołączone do wątku.

Osobiście sugeruję przywrócenie flashowania i odblokowanie bootloadera, ale to twoja decyzja.

Powodzenia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.