Czy podczas przywracania systemu utracę aktualizacje oprogramowania?


11

Mam Samsung Galaxy S3 i zaktualizowałem go do wersji 4.1.2 z ICS. Jeśli przywrócę telefon do ustawień fabrycznych (przechodząc do ustawień lub rootując), czy utracę aktualizacje? Jeśli tak, to czy istnieje jakikolwiek inny sposób przywrócenia bez powyższych problemów?

Odpowiedzi:


11

Tak, stracisz swoje aktualizacje wraz z każdą inną zainstalowaną aplikacją, która nie była dostępna w magazynie. Ale będziesz mógł ponownie zaktualizować aplikacje za pośrednictwem Google Play i nie stracisz żadnych dokonanych zakupów (są one przechowywane na zawsze w chmurze Google).

Nie jestem jednak pewien, dlaczego się tym przejmujesz. Rozumiem, że nie chcę stracić ustawień i danych, ale jedynym minusem utraty aplikacji jest czas i przepustowość wymagana do ich ponownej aktualizacji.

Edycja: prawdopodobnie pytasz o aktualizacje systemu operacyjnego. Twój telefon nie zachowuje oryginalnego obrazu systemu operacyjnego. Dlatego po zaktualizowaniu systemu operacyjnego (przez aktualizacje OTA lub przez zainstalowanie niestandardowego Roma) nie będzie można przywrócić starszej wersji Androida. Przywrócenie ustawień fabrycznych powinno po prostu zresetować telefon do czystej listy aktualnej wersji Androida.


Myślę, że miał na myśli aktualizacje na poziomie systemu operacyjnego.
Chahk

Ach, to ma więcej sensu. Zaktualizuję mój komentarz.
Stephen Schrauger

2
Zgadza się: termin „ przywracanie ustawień fabrycznych ” jest nieco mylący. Nie odnosi się do „stanu fabrycznego urządzenia”, ale „ustawień fabrycznych bieżącej pamięci ROM”. Więc jeśli była aktualizacja systemu operacyjnego (= ROM), pozostanie. Ale wszystkie dane użytkownika i aplikacje zainstalowane przez użytkownika znikną.
Izzy

7

Przywrócenie ustawień fabrycznych na urządzeniu z Androidem nie usuwa aktualizacji systemu operacyjnego, po prostu usuwa wszystkie dane użytkownika. Obejmuje to:

  • Aplikacje pobrane ze sklepu Google Play lub w inny sposób załadowane na urządzenie (nawet jeśli zostały przeniesione do pamięci zewnętrznej).
  • Preferencje i dane dla wszystkich aplikacji, pobranych lub wstępnie załadowanych na urządzenie. Obejmuje to dzienniki połączeń / SMS / MMS, kontakty, zapisywanie gier itp.
  • Spersonalizowane ustawienia systemu (np. Zapisane sieci Wi-Fi i hasła itp.)
  • Wszelkie dodane przez Ciebie konta Google wraz z zapisanymi poświadczeniami.

Przywracanie ustawień fabrycznych nie dotyczy:

  • Zawartość „zewnętrznej” pamięci (karta micro-SD lub w przypadku urządzeń bez niej części pamięci wewnętrznej, która jest przeznaczona do tego celu), takich jak pliki do pobrania w Internecie, zdjęcia i filmy nagrane za pomocą urządzenia, muzyka skopiowane z komputera, dokumentów i innych multimediów. Wyjątkiem są aplikacje przeniesione do pamięci „zewnętrznej”.
  • Podstawowe komponenty, takie jak aplikacje systemowe * (wraz z aplikacjami wstępnie załadowanymi przez operatora i / lub producenta na partycję systemową), jądro Androida i bootloader. Te podstawowe składniki definiują wersję systemu operacyjnego.
  • Status odblokowania sieci.

* Pamiętaj, że jeśli zaktualizujesz jakiekolwiek aplikacje systemowe za pośrednictwem Play Store, te aktualizacje zostaną utracone, a aplikacje powrócą do wersji dostarczanej z systemem operacyjnym.


0

Na pewno stracisz wszystkie swoje dane, ale aktualizacje systemu operacyjnego pozostaną.

Wszystkie zainstalowane aplikacje oprócz aplikacji systemowych i ich danych, w tym kontaktów, SMS-ów itp., Zostaną usunięte, więc stracisz kod zabezpieczający, kontakty, historię przeglądarki itd., Ale nie aktualizacje systemu.

Twoja zewnętrzna karta SD nie zostanie usunięta, więc dane w niej pozostaną.


Ten post wymaga edycji. Oznacz ten komentarz jako „ nie jest już potrzebny ”, jeśli uważasz, że edycja została dobrze wykonana.
iBug

-1

Przywrócenie ustawień fabrycznych nie tylko usunęło moją notatkę 4 z wersji 6.0.1 z powrotem do wersji 4.4.4, ale także zabrało ją z odblokowanego telefonu i ponownie zablokowało ...... o / o nie jestem pewien, czy HTF to się stało, ale mogę zagwarantować że odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.