Jak drukować do CUPS (działającego na innym komputerze w sieci LAN)?


15

Jak drukować z Androida na CUPS (działający na innym komputerze w sieci LAN)?

(CUPS (Common Unix Printing System / Server) jest już oczywiście skonfigurowany do przyjmowania żądań przez sieć LAN).

Najlepiej bez polegania na prawnie zastrzeżonym oprogramowaniu.


1
bez pomocy innych narzędzi: mało prawdopodobne. Za pomocą innych narzędzi: zaznacz „drukuj kubki” w Google Play . Byłem zaskoczony, że naprawdę wydaje się, że w pobliżu są klienci CUPS - nie spodziewałem się, że ...
Izzy

Odpowiedzi:


3

Niedawno wydałem aplikację na Androida opartą na (zmodyfikowanej) wersji Cups4J . Komunikacja odbywa się za pośrednictwem protokołu http / https . Najważniejszą rzeczą, którą musiałem / zdecydowałem się zmienić z biblioteki Java, była zależność od JAXB do przetwarzania XML ( a. Czułem, że jest zbyt ciężki b. Android nie ma tej biblioteki javax i importowanie jej najwyraźniej wymaga przepakowania) polegając zamiast tego na niektórych kodowanie.

Pobierz Android CUPS Printing ze Sklepu Play lub pobierz źródła z GitHub.


2
Zajrzyj na f-droid.org i ich forum, które z zadowoleniem przyjmuje zgłaszanie aplikacji open source na Androida. Społeczność tam - mam nadzieję - będzie na tyle przyjazna, aby pomóc ci w spakowaniu kodu źródłowego w przyjemny sposób, tak aby łatwo było przeczytać i odtworzyć procedurę kompilacji. Jeśli chcesz go opublikować, otwórz nowy temat na forum tam i mam nadzieję, że otrzymasz pomoc i wkład (łatki) od społeczności, dzięki czemu Twój projekt będzie mógł żyć i rozwijać się dalej! Warunkiem jest umieszczenie kodu źródłowego w Git. Jeśli będę miał czas, spróbuję ci pomóc.
imz - Ivan Zachharyaschev

To świetnie, że stworzyłeś aplikację do drukowania na CUPS! Coś, za czym tęskniłem. Zgłosię się, gdy spróbuję.
imz - Ivan Zakharyaschev

1
Po prostu zauważam. Nadal muszę omijać Gita, ale na razie wszystko, co zrobiłem, jest dostępne na stronie mobd.jonbanjo.com/jfcupsprint/licence.php . Istnieją 2 pliki, cups4jpched.zip i jfcupsprint.zip
Jon

Wydaje mi się, że naprawiłem problem z błystkami, które spowodowały, że wycofałem aplikację. Aplikacja jest teraz z powrotem w Google Play
Jon

2
Pozwoliłem sobie wziąć źródła tego projektu, przekonwertować je na grad i hostować na github. Wszystkie wkłady mile widziane na stronie: github.com/BenoitDuffez/JfCupsPrint ( dodałem także usługę drukowania, aby można było bezpośrednio dodawać drukarki do Androida). Wymagany KitKat.
Benoit Duffez,

2

Mam drukarkę USB podłączoną do komputera z systemem Windows, a mój serwer Linux widzi to przez SMB i publikuje to za pośrednictwem CUPS (pamiętaj, aby „udostępnić ...”).

Na Androida jest Let's Print Droid - wraz z usługą drukowania, dzięki czemu wszystkie aplikacje ją widzą. Konfiguracja zajmuje około dwóch minut.


Mam serwer druku google / cups-connector uruchomiony na komputerze Ubuntu (serwer smb na routerze). Chromebook drukuje się dobrze z tej drukarki sieciowej, ale ta aplikacja była jedyną rzeczą, która sprawi, że będzie drukować na Androidzie.
mchid


1

Wygląda na to, że nie ma natywnych klientów Android CUPS, które są wolnym oprogramowaniem.

Jedynym sposobem, który można znaleźć, jest raczej niezdarny, poprzez instalację Debiana na urządzeniu z Androidem - http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=1148#c41 . Ale użycie instalacji Debiana (lub innej dystrybucji), takiej jak LilDebi (na przykład), zdecydowanie wymaga rootowania (w celu chrootowania)! Nie jest to wygodne dla tych, którzy nie chcą zrootować urządzenia (tylko po to, aby móc drukować). (BTW, czy nie ma, oprócz chroot, żadnych nowoczesnych alternatywnych technologii izolacji zaimplementowanych w Linuksie, które nie wymagałyby rootowania? Być może LXC ?)

Inna aplikacja ( Remote CUPS ) wymaga dostępu SSH do serwera.

ObPrint nie wydaje się być oprogramowaniem typu open source.

Wydrukujmy Droid podobnie nie wydaje się być open source.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.