Co obejmuje kopia zapasowa TRWP?


13

Gdybym zrobił kopię zapasową za pośrednictwem TRWP, czy zawiera ona wszystkie moje aplikacje, dane aplikacji, wiadomości, kontakty, czy po prostu wziąłby kopię zapasową tylko ROM-u, aby móc odzyskać nową ROM z fabrycznym przywróceniem po przywróceniu?


Nie wliczając /data/mediaw TWRP było naprawdę kretyński decyzji.
neverMind9

Odpowiedzi:


13

Według mojej wiedzy TWRP wykonuje . Jak można przeczytać w wiki tagów wymienionych tagów ( nandroid , kopia zapasowa ), kopia zapasowa Nandroid wykonuje zdjęcia twoich partycji. Nie jest to kopia zapasowa na poziomie pliku, ale na poziomie partycji. Obejmuje więc wszystko przechowywane na tych partycjach. Wykonanie pełnej kopii zapasowej Nandroid systemu obejmuje zatem cały system, jeden plik na partycję. Jest tylko kilka rzeczy, których nie zawiera, takich jak .

Krótko mówiąc, bezpośrednia odpowiedź na twoje pytanie: Tak, pełna kopia zapasowa Nandroid obejmowałaby wszystkie twoje aplikacje, dane aplikacji, wiadomości, kontakty .

Chociaż wyodrębnianie ich oddzielnie może być skomplikowane ( Nandroid nie może tego zrobić, zawsze jest to „wszystko albo nic”. Ale np. Titanium Backup może odczytywać dane z kopii zapasowych Nandroid . Na wszelki wypadek będzie to potrzebne :)


1
co z mediami -> zdjęcia, filmy?
jj_

Czy te nie są przechowywane na urządzeniu, @jj_? Jeśli kopia zapasowa Nandroid obejmuje całą przestrzeń dyskową, to dlaczego miałaby pomijać folder, wykonując „wszystko albo nic” (z wyjątkiem pomijania „wszystkiego” z powodu wystąpienia błędu)? Szczegółowe informacje można znaleźć w naszych wiki tworzenia kopii zapasowych i nandroid .
Izzy

poczekaj chwilę, w rzeczywistości staje się to mniej jasne :) Yes, a full Nandroid backup would include all your apps, app data, messages, contacts.- Czy zawiera również pliki na karcie SD (zdjęcia, filmy, pobrane treści, niektóre treści aplikacji)?
jj_

1
@jj_ Nie. Kopie zapasowe Nandroid koncentrują się na pamięci urządzenia - pamięć zewnętrzna zwykle nie jest uwzględniona.
Izzy

Jak łączysz się z takimi tagami?
Nickolai Leschov

4

Bardzo ważne jest, aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele osób korzysta z tej kopii zapasowej. Aż do momentu, gdy rzeczywiście go potrzebujesz, zdajesz sobie sprawę, że nie jest to dokładnie tak, jak myślisz, co jest katastrofalne.

Pozwolę sobie bardzo jasno odpowiedzieć na to pytanie dla wszystkich: kopia zapasowa TWRP obejmuje aplikacje i ich dane, ALE pomija pliki multimedialne, takie jak zdjęcia, filmy i muzyka!

Zrobiłem pełną kopię zapasową TWRP, zanim wysłałem telefon do serwisu. Po powrocie przywróciłem kopię zapasową. Mój telefon zaczął działać tak jak wcześniej. Wkrótce potem zdałem sobie sprawę, że moje zdjęcia i muzyka całkowicie zniknęły. Szukałem wszędzie w telefonie, ale z moich zdjęć nic nie zostało! Na szczęście z jakiegoś powodu miałem przeczucie, że skopiowałem moje zdjęcia osobno. Muzykę można łatwo przywrócić. (Chociaż pamiętałem, że po 3 tygodniach zrobiłem osobną kopię moich zdjęć). To naprawdę boli!

Tworzy kopię zapasową partycji danych, ale z jakiegoś powodu pomija folder / data / media.

Kolejna dyskusja na temat XDA

Co najważniejsze, dyskusja na GitHub


3

TWRP NIE tworzy kopii zapasowych nośników wewnętrznych. TWRP wyraźnie stwierdza, że ​​nie będzie wykonywać kopii zapasowych / danych / nośników. Zobacz https://twrp.me/faq/backupexclusion.html .

„Aby być absolutnie jasnym, gdy robisz coś takiego:

Creating a full backup in TWRP (including /data partition)
Factory resetting your phone
Restoring your previously taken full backup
Result: all your saved data will be there but your data on the internal storage gets LOST!

0

Możesz wykonać kopię zapasową System, Data, Boot, Recovery, Cache, efs

System, Dane, Rozruch są domyślnie wybrane, co obejmuje ROM, aplikacje, Appdata, jądro. Możesz wybrać kopię zapasową Recovery, Cache, efs, która łączy rzeczy na wewnętrznej karcie SD, takie jak kontakty i zdjęcia oraz filmy. TWRP zapewnia również kompresję, która jest bardzo przydatna, jeśli twoja kopia zapasowa staje się duża.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.