Dlaczego nowa aktualizacja Chrome wymaga pozwolenia na używanie mojego aparatu i nagrywanie dźwięku?


26

Poważnie, w szczególności stwierdza, że ​​może korzystać z aparatu i nagrywania dźwięku w dowolnym momencie, niezależnie od tego, czy tego chcę . Dlaczego Chrome na Androidzie prosi o te uprawnienia?

Czy powinienem się martwić?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(Podkreśl moje własne.)


5
W porównaniu do wszystkich innych rzeczy, które Google już o tobie wie, to tak, jakbyś martwił się określonym prądem lawy podczas przebywania w wulkanie. Ale gdybym był tobą, po prostu zrootowałem swój telefon i zainstalowałem coś takiego jak Uprawnienia Odmowy lub Pdroid.
Cerberus,

2
To nie brzmi jak dobre pytanie dla strony wymiany stosów. Jeśli nie ufasz firmie / oprogramowaniu, nie używaj go. Istnieje wiele dobrych i otwartych przeglądarek alternatywnych dla Androida. W przeciwnym razie musisz tylko zaufać, że nie będą się bałagać swoimi uprawnieniami. Myślę, że Chrome prosi o uprawnienia A / V z powodu ostatnich zmian dotyczących Chrome i webRTC.
Flow

@ Flow: OK, myślałem, że edytujesz dla stylu. Powróć do swojego.
Robusto,

Pomyślałem, że komunikat edycji jest dość jasny :(
Flow

6
Lekcja tutaj: dobrzy programiści zawierają informacje o tym, dlaczego ich aplikacja żąda uprawnień.
ale

Odpowiedzi:


25

Strona Chrome w sklepie z aplikacjami mówi o nowych uprawnieniach:

Ta wersja wymaga dwóch nowych uprawnień, Camera i Modify Audio Settings, do obsługi WebRTC, eksperymentalnej funkcji w fazie rozwoju.

Sam WebRTC ma na celu udostępnienie kamery i mikrofonu przeglądarce, dzięki czemu aplikacje internetowe mogą realizować wideokonferencje i inne rozwiązania multimedialne w przeglądarce.

Ludzie WebRTC przynajmniej nominalnie wzięli pod uwagę wpływ na prywatność, dodając pasek informacyjny do Chrome : wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mówi się, że Chrome w systemie Windows ma dostęp do kamery i mikrofonu. Jeśli więc używasz Chrome w systemie Windows (a wkrótce także Firefox), to domyślnie ufasz dostawcy tych programów, że nie zrobi ci zdjęć, gdy go nie autoryzujesz. To samo dotyczy Androida. Ma się nadzieję, że nie wprowadzą one wad bezpieczeństwa, które umożliwiają nieautoryzowany dostęp do kamery / mikrofonu przez złośliwe strony internetowe.

Co możesz zrobić, na zrootowanym telefonie możesz odinstalować Chrome lub zainstalować aplikację do kontroli uprawnień, która odmawia uprawnień do zainstalowanych aplikacji. Możesz przełączyć się na inną przeglądarkę, która nie obsługuje WebRTC. W przeciwnym razie utkniesz z tym, co zapewnia Android. Jeśli zdecydujesz, że ufasz Microsoft lub Apple bardziej niż Google, możesz to zmienić. A może ufasz wariantowi Androida typu open source, np. Cyanogenmod. Dla siebie uważam, że Google ma już na telefonie wiele aplikacji, które mają dostęp do mojego aparatu i mikrofonu, więc jeśli Google chce mnie szpiegować, już może. Cholera, mogliby wbudować to w system operacyjny i po prostu nikomu nie mówić.

Google Apps, które mają dostęp do kamery / mikrofonu:

Nie wspominając o wbudowanej w telefon aplikacji aparatu.

Edycja: pytanie zostało zaktualizowane zrzutem ekranu tego, co pokazuje telefon, gdy pojawi się monit o aktualizację aplikacji. Niestety w tej chwili twórcy aplikacji nie mogą udokumentować, dlaczego potrzebują określonych uprawnień, z wyjątkiem źródeł zewnętrznych. Na przykład ta aktualizacja Chrome określa, dlaczego potrzebuje pozwolenia na stronie „Co nowego”. Jeśli jednak tam nie spojrzysz i zobaczysz przerażające ostrzeżenie, zastanawiasz się, co się dzieje. Jako twórca aplikacji chciałbym dodać tekst pomocy do strony uprawnień, aby wyjaśnić użytkownikowi, dlaczego potrzebujemy uprawnień i jak polityka prywatności chroni użytkownika. Google z pewnością sprawi, że będzie to bardziej użyteczne i mniej przerażające.


3
Świetna odpowiedź. Nie wiem, dlaczego aplikacje na Androida nie mogą być trochę bardziej dynamiczne w swoich uprawnieniach ... WebRTC wydaje się być dodatkową (opcjonalną) funkcją, z której nie wszyscy będą korzystać. Dlaczego nie można żądać uprawnień w momencie pierwszej aktywacji dodatkowej funkcji, a być może po prostu powiadomienie przy instalacji aplikacji wymaga więcej uprawnień, aby móc w pełni korzystać z aplikacji? Nie jestem programistą aplikacji, ale myślę, że „to tak nie działa” ...?
MrWhite

2
@ w3d: Zgoda. Pytanie brzmi: dlaczego narzucane są ci uprawnienia: dlaczego nie możemy udzielać lub odmawiać uprawnień według własnego uznania? Logika „weź lub zostaw” jest poważnie błędna. Tak powiedzieli XIX-wieczne fabryki swoim pracownikom. Firma etyczna i organizacje założone w celu ochrony konsumentów powinny działać przeciwko temu.
Cerberus,

2
@ Mr.ShinyandNew 安 宇 Brakuje jednej odpowiedzi, w przeciwnym razie OK: odpowiedź jest praktycznie taka, że ​​Google nie będzie cię szpiegować, ale raczej, że przeglądarka jest znacznie bardziej narażona na nadużycia zewnętrzne niż inne aplikacje! Strony internetowe cały czas nadużywają luk w przeglądarkach . Aplikacja aparatu nie ma dostępu do mnóstwa zewnętrznych stron internetowych w Internecie. Ani żadna z tych innych aplikacji. Nie, to jest naprawdę złe. Na szczęście ryzyko można zmniejszyć, nie używając Chrome. Przeglądarka zapasowa jest i tak lepsza, ponieważ ma Quick Controls i Flash.
Cerberus,

2
@Cerberus: Nieznaczna szkoda, na późniejszych urządzeniach Nexus Chrome jest standardową przeglądarką.
MrWhite,

2
@Cerberus Wspomniałem, że mam nadzieję, że nie wprowadzą żadnych błędów bezpieczeństwa w przeglądarce. W każdym razie jestem całkiem pewien, że sprawią, że interfejs użytkownika będzie strzelał webrtc podobny do tego dla geo lokalizacji internetowej, gdzie przeglądarka prosi o pozwolenie przed aktywacją kamery. To nie powinno być zbyt trudne.
Mr. Shiny and New 安 宇
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.