Przesyłaj strumieniowo muzykę z telefonu z Androidem na komputer przez WiFi


10

Szukałem na tej stronie i nie mogę znaleźć dokładnie tego, czego szukam: mam komputer PC (z systemem Linux lub Windows), który jest podłączony do moich głośników dźwięku przestrzennego. Kiedy moi znajomi przychodzą, mogą słuchać muzyki, podłączając telefon do moich głośników za pomocą standardowego gniazda 3,5 mm.

Czy istnieje sposób, który pozwoliłby im podłączyć telefon przez Wi-Fi do mojego komputera i mogliby po prostu odtwarzać muzykę, jakby byli podłączeni bezpośrednio do głośników przez gniazdo 3,5 mm? Jednym z głównych wymagań byłoby użycie standardowego odtwarzacza muzyki w telefonie.

Czy ktoś też wie, czy to oprogramowanie lub konfiguracja, które wymagałyby tego po stronie komputera, działałyby?


Należy pamiętać, że Czy jest aplikacja na X pytań, które są nie na temat, a także rzeczy kierowane na rozwój (szczegóły w naszym FAQ ). Lekko sformułowałem twoje pytanie, aby pasowało do naszych zasad :)
Izzy

Było to częścią celu niezupełnie upieczonego Nexusa Q, prawda?
ale

@AlEverett: Nexus Q przesyłał strumieniowo tylko bezpośrednio z serwerów Google, a nie z telefonu => NQ. W tym przypadku wydaje się, że działa tak samo, jak długo korzystasz z Google Music, ale media wyłącznie na telefonie nie byłyby dostępne.
eldarerathis

Wygląda to również na możliwe odtworzenie muzyki
przesyłanej

Odpowiedzi:


7

Istnieje program, który robi to dla połączenia iPhone shairport4w. Zasadniczo wykorzystuje funkcję Air Play iPhone'a, aby odtwarzać cały dźwięk przez router Wi-Fi na komputerze z tym oprogramowaniem.

Edycja: Ok, więc pobierz Airstream . Następnie przejdź do komputera, z którego chcesz grać, i pobierz Shairport4w . Aby to działało, musisz zainstalować usługę bonjour firmy Apple, a jeśli dobrze pamiętam, istnieje sposób, aby zainstalować tylko tę usługę bez instalowania całego iTunes. Wydaje mi się, że pobiera pełny program instalacyjny iTunes i rozpakowuje go jak archiwum i instaluje tylko pakiet Bounjour.

Po zainstalowaniu bonjour uruchom shairport4w, ponieważ jest to tylko mały program działający w tle. Następnie uruchom Airstream. Powinien znaleźć komputer, na którym działa shairport4w, a następnie zacząć grać, co chcesz. Przejdzie przez Wi-Fi i zagra na komputerze. Próbowałem używać Amazon Cloud Player i działało świetnie.

Edycja: Właśnie dodałem linki do wspomnianego oprogramowania. Chociaż Kevin wyjaśnia to na odwrót (przesyłanie strumieniowe z komputera na system Android, więc prawdopodobnie raczej odnosi się do tej aplikacji Airstream ), aplikacja, którą podłączyłem powyżej, jest przeznaczona do przesyłania strumieniowego na system Android → PC.

Edycja (2): To jest właściwie transmisja strumieniowa dowolnego odtwarzacza muzyki z urządzenia z Androidem na komputer za pośrednictwem Wi-Fi. Nowa nazwa aplikacji to Allstream. Poszukaj go w sklepie Play. Niestety, aby działało, Twój telefon lub tablet musi być zrootowany. Używam go cały czas, odkąd mój system dźwiękowy jest podłączony do mojego komputera, ponieważ jest to Media Center, i słucham Pandora, Google Music i Amazon Music z mojego tabletu za pośrednictwem komputera.


1
Linki do aplikacji i programów byłyby dobre.
Peanut

Właśnie je dodałem. Jednak odpowiedź nie ma jednego wymogu: Jednym z głównych wymagań byłoby użycie standardowego odtwarzacza muzyki w telefonie. Ta odpowiedź wymaga od nich zainstalowania innej aplikacji.
Izzy

Dziękujemy za
poświęcenie

5

Jeśli możesz pominąć tę część za pomocą „standardowego odtwarzacza muzyki”, istnieją pewne rozwiązania dotyczące DLNA / uPnP. Wymagałoby to urządzenia zgodnego z uPnP na końcu głośników (np. Dopasowanego programu na komputerze) i aplikacji do przesyłania strumieniowego na urządzeniach.

Niektóre urządzenia mają fabrycznie zainstalowaną taką aplikację do przesyłania strumieniowego, dzięki czemu można ją udostępniać bezpośrednio z urządzenia. Jeśli nie, znajdziesz kilka aplikacji w Playstore, np . BubbleUPnP . Działają one jako „serwer DLNA / uPnP” (wspomniany BubbleUPnP może również działać jako klient, w przeciwnym kierunku, więc w zasadzie można go użyć na urządzeniu z Androidem podłączonym do głośników zamiast na komputerze jako „odbiornik końcowy”, jak również ).

Jeśli chodzi o oprogramowanie na PC, możesz sprawdzić u naszych znajomych w AskUbuntu , czy jest dostępne rozwiązanie dla Linuksa, czy jest wiele dostępnych - patrz np. Rekomendacje odtwarzacza UPNP / DLNA (klienta)? , w których wymieniono kilka dobrych wyborów. Nie mogę mówić w systemie Windows, ponieważ mieszkam w strefie wolnej od MS :)


2

Użyj VLC direct . Za pomocą tej aplikacji można oglądać filmy, odtwarzać utwory, wyświetlać zdjęcia na ekranie komputera za pomocą odtwarzacza VLC.

Wymagania: VLC na PC

Po zainstalowaniu VLC na PC musisz uruchomić skrypt, który można znaleźć.


2

Jeśli komputer ma funkcję Bluetooth, może być łatwiej użyć tego do przesyłania strumieniowego dźwięku.

Musisz włączyć A2DP w ustawieniach Bluetooth (Advanced Audio Distribution Profile), a następnie sparować telefon z komputerem, a wszystkie multimedia multimedialne z telefonu będą odtwarzane przez komputer.

Oznacza to, że możesz używać domyślnej aplikacji do odtwarzania muzyki i odtwarzać muzykę przechowywaną w chmurze Google.


Dzięki za to, brzmi jak prosty plan! Zastanawiałem się nawet nad podłączeniem adaptera typu jack 3,5 do niebieskiego zęba i podłączenie go prosto do zestawu głośników. Twoje zdrowie .
bplus

0

Użyj aplikacji w Google Play o nazwie AirSong .

Ta aplikacja umożliwia słuchanie muzyki z urządzenia na dowolnym komputerze z przeglądarką (Chrome, Firefox, Opera).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.